Wykaz podręczników

na rok szkolny

208/2019

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2018/2019

do pobrania klik doc

 


 

Gala Laureatów

GALA LAUREATÓW

18 czerwca 2018 r. w Centrum Dialogu w Toruniu odbyła się Gala Laureatów i Finalistów Olimpiad i turniejów za rok szkolny 2017/2018 regionu toruńskiego i włocławskiego. Kujawsko-pomorska kurator wręczyła okolicznościowe statuetki oraz listy gratulacyjne tegorocznym olimpijczykom. Wyróżnionych zostało pięcioro uczniów ZSBiP:

1. Konrad Budzich laureat XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

2. Radosław Katlewski laureat XLVII edychcji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia"

3. Marcin Otolski finalista XLVII Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia"

4. Łukasz Borolewski finalista XLVII Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia"

5. Sebastian Piencek finalista XLVII Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia"

Listy gratulacyjne otrzymali również opiekunowie uczniów ZSBiP

1. Katarzyna Snuszka

2. Jarosław Dyduch.

3. Wojciech Wojtkowiak.

Gratulujemy zarówno uczniom jak ich opiekunon

Szkolenie

SZKOLENIE PRZYSZŁYCH TECHNIKÓW

12 czerwca 2018 odbyły się warsztaty szkoleniowe dla uczniów III klasy Technikum Budowlanego. Pan Michał Wasilewski - Koordynator Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie wraz z asystentką p. Karoliną Nowacką przygotowali zadanie dla uczniów oraz poprowadzili zajęcia. Uczniowie pod okiem specjalistów wykonali ciekawe projekty zagospodarowania placu budowy. Rozpoczęli od ogrodzenia terenu, ustalili szerokości i układ dróg komunikacji samochodowej i pieszej, ilości miejsc parkingowych, usytuowali żurawie wieżowe, wyznaczyli miejsca składowania materiałów budowlanych i odpadów, biura budowy i zaplecza socjalne oraz różne elementy ochrony p.poż i pierwszej pomocy. Wszystkie wyznaczone grupy wykonały swoje projekty, wykorzystując informacje zdobyte na bieżącym szkoleniu oraz na przedmiotach zawodowych. Szkoleniowcy przekazali uczniom ukierunkowaną wiedzę, którą mogą wykorzystać w praktyce po ukończeniu szkoły. Przeprowadzone warsztaty to inwestycja w ucznia, dobra praktyka dla przyszłych budowlańców.

opiekun grup: Iwona Gagat

organizator szkolenia:Katarzyna Snuszka

Sukces naszych uczniów w IV Ogólnopolskim Biennale Plakatu Uczniów Szkół Plastycznych.

Łukasz Kwiatkowski z II LP w kategorii plakat „Niepodległość 1918 a 2018” otrzymał wyróżnienie, a praca Natalii Osińskiej została wyróżniona udziałem w wystawie pokonkursowej. Gratulujemy.

Więcej o IV Biennale Plakatu, pełna lista nagrodzonych, zdjęcia.

Sukces naszej uczennicy w finale 13. Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby  "DŁUŻEW 2018".

Magdalena Kamińska z kl. 3 LP zajęła 12 miejsce. Uczennica zdobyła indeks do wyższych szkół artystycznych. Serdecznie gratulujemy.

Wioletta Dolewska

LEPSZY NAUCZYCIEL – LEPSZY UCZEŃ

W dniach 06.06.2018 – 08.06.2018 w specjalistycznym centrum szkoleniowo – doradczym Akademii Technicznej PPG – Deco we Wrocławiu rozwijaliśmy i pogłębialiśmy kompetencje w temacie: „SYSTEMY WYKOŃCZENIA WNĘTRZ”. W części teoretycznej zapoznaliśmy się z najistotniejszymi parametrami oraz obowiązującymi normami dotyczącymi farb wewnętrznych i elewacyjnych na przykładach wyrobów z oferty PPG Deco – Polska. W części praktycznej każdy z uczestników miał okazję wypróbować własnych zdolności malarskich i tapeciarskich z wykorzystaniem specjalistycznych farb i tapet.

Wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia.

W szkoleniu uczestniczyli nauczyciele: mgr inż.Iwona Gagat, mgr inż. Katarzyna Snuszka

oraz finalista Turnieju „Złota Kielnia” - Marcin Otolski z klasy III bz.

Odmaluj swoją starą klasę

II MIEJSCE DLA  Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu
w KONKURSIE HARDY:"ODMALUJ SWOJĄ STARĄ KLASĘ"

Szkolenie
nauczycieli

WIĘCEJ WIEDZIEĆ , WIĘCEJ UMIEĆ…..

W dniach 22 - 23 maja 2018 nauczyciele naszej Szkoły uczestniczyli w zajęciach odbywających się w Firmie KNAUF w Kleszczowie. Tematyka szkolenia dotyczyła systemów suchej zabudowy. W części teoretycznej omówione zostały materiały budowlane produkowane przez firmę Knauf. W części praktycznej nauczyciele pod okiem pracowników firmy szkolili się z wykonania montażu ścianki działowej, okładziny ściennej oraz zabudowy poddasza z obróbką okna. Udokumentowaniem odbytego szkolenia technicznego były otrzymane przez nauczycieli indywidualne certyfikaty. Kadra nauczycielska poszerzyła bezcenną wiedzę praktyczną i teoretyczną, którą wykorzysta na zajęciach lekcyjnych.

Na szkoleniu uczestniczyli nauczyciele:

Iwona Gagat, Katarzyna Snuszka, Marcin Gawłowski.

Konkurs plastyczny

KONKURS PLASTYCZNY

Nagrodzeni uczniowie  klasy 1 LP (od lewej) Katarzyna Lem - I miejsce, Adrian Cichocki - II miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. "Obrona Cywilna Wokół Nas - WALKA ZE SMOGIEM - ŻYCIA I ŚRODOWISKA WROGIEM".

Życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE!!!

Jeżeli jesteś fanem Harrego Pottera i chcesz się pochwalić znajomością cyklu książek Joanne Kathleen Rowling, to zapraszamy Cię do wzięcia udziału w I Grudziądzkim Konkursie pn. „HARRY POTTER I HISTORIA MAGII”.

Jest to konkurs indywidualny skierowany do uczniów grudziądzkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs odbędzie się w formie pisemnej a pytania zostaną opracowane na podstawie siedmiu książek J. K. Rowling oraz ich filmowych adaptacji.

Organizatorem i gospodarzem konkursu jest grudziądzka BURSA. Termin przewidziany jest na 29 maja (tj. wtorek) na godzinę 17:00. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy pamiątkowe.

Osoby chętne, które chciałyby spróbować swoich sił

w zmaganiach konkursowych proszone są o zgłaszanie swojego udziału do biblioteki szkolnej, do pani Kamilli Dulkowskiej. Zgłoszenia przyjmowane będą do piątku - 25 maja do godziny 13:30.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału

Szkolenie ATLAS

BUDOWLAŃCY KOLEJNY RAZ SPRAWDZAJĄ SIĘ PRAKTYCZNIE

17 maja 2018 odbyło się kolejne szkolenie z cyklu szkoleń, wiodącego na rynku producenta chemii budowlanej/ firmy ATLAS. Uczestniczyli w nim uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Tematem szkolenia były okładziny ścienne i podłogowe. Uczniowie zapoznali się z technologią i materiałami do układania okładzin ceramicznych i kamiennych, materiałami gruntującymi , dodatkami do zapraw oraz gotowymi zaprawami budowlanymi. Szkolenie przeprowadził autoryzowany glazurnik p. Wiesław Skok. Uczniowie mieli okazję teorię z lekcji skonfrontować z wiedzą i doświadczeniem praktyka glazurnika w kontekście odpowiednich produktów firmy ATLAS. Młodzież budowlanki wykazała się dużym zaangażowaniem i aktywnością biorąc udział w części praktycznej.

Serdecznie dziękujemy Firmie ATLAS

Szkolenie zorganizowała: Katarzyna Snuszka

Wycieczka edukacyjna na
budowę

BUDOWLAŃCY NA PLACU BUDOWY FIRMY ERBUD

16 maja 2018 uczniowie klasy II at/ Technikum budowlanego oraz II az/ Zasadniczej Szkoły Zawodowej w ramach przedmiotów zawodowych odbyli wycieczkę na plac budowy GALERII MŁOCINY w WARSZAWIE . Młodzież z bliska obserwowała organizację placu budowy, sposoby i techniki wykonania robót budowlanych, zapoznawała się z dokumentacją budowy, poznała zadania i obowiązki kierownika budowy. Głównym celem wycieczki jest poszerzenie wiedzy zawodowej przyszłych budowlańców oraz podniesienie świadomości bezpieczeństwa na budowie. Z wycieczki wróciliśmy bogatsi o nowe informacje zarówno z dziedziny budownictwa oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

Serdecznie dziękujemy Firmie ERBUD

Wycieczkę zorganizowała: Katarzyna Snuszka

Kierownik wycieczki: Iwona Gagat

fotogaleria z wycieczki

WYSTAWA PRAC DYPLOMOWYCH UCZNIÓW KLASY 4LP w GALERII AKCENT

10 maja mieliśmy okazję spotkać się z naszymi absolwentami i podziwiać ich prace dyplomowe w Galerii Akcent w Grudziądzu. Mogliśmy zobaczyć plakaty filmowe i społeczne, kalendarze z wykorzystaniem linorytu, identyfikacje wizualną firm, projekty kart do gry, fotografię, ilustrację do książki. Zaproszeni goście dopisali, a zapisem obrazu tej ulotnej chwili zajął się Bartosz Błędowski z II LP.

GOŚCIE Z CYPRU

Od 23 kwietnia do 27 kwietnia br. gościliśmy w naszej szkole młodzież i opiekunów z Cypru w ramach programu Erazmus+. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych (język angielski) i zajęciach w pracowni linorytu. Odbyły się także zajęcia z fotografii i ceramiki. Jednak nie samą nauką i pracą żyje człowiek. W wolnym czasie Cypryjczycy mieli okazję skorzystać z atrakcji parku linowego w pobliskim Rulewie oraz podziwiać panoramę Grudziądza z wieży widokowej Klimek na Górze Zamkowej.

Uroczyste pożegnanie delegacji z Cypru odbyło się 27 kwietnia w gabinecie pana Dyrektora.

fotogaleria

ZAKOŃCZENIE NAUKI W KLASACH MATURALNYCH

27 kwietnia naukę w szkole zakończyło 22 uczniów z klasy 4aT, 22 uczniów z klasy 4bT oraz 25 z Liceum Plastycznego. Dyrektor Krzysztof Maliszewski, żegnając absolwentów, życzył im powodzenia na egzaminie maturalnym oraz dokonywania trafnych wyborów życiowych. Maturzystom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu, sporcie, pracy społecznej zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody i dyplomy. Absolwenci, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali świadectwo z wyróżnieniem to:

Patrycja Dylewska z kl. 4bT

Marta Firyn z kl. 4LP

galeria zdjęć z uroczystości

BUDOWLANCY W REGIONALNYM KONURSIE BHP

DOBRA PASSA TRWA

W dniu 23 kwietnia 2018 w Centrum Kształcenia Praktycznego odbył się konkurs Wiedzy z Zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Z dużą przyjemnością informujemy, że uczennica Joanna Znaniecka z klasy III at dostała się do ścisłego finału zajmując V miejsce, natomiast Łukasz Borolewski z klasy III bz zajął VII miejsce. Podczas konkursu uczniowie musieli sobie poradzić z pytaniami testowymi, które dotyczyły zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Uczniowie wykazali się wiedzą na wysokim poziomie. To wielki powód do dumy dla naszej szkoły, a jednocześnie potwierdzenie reguły, że „chcieć, to móc”. Joanna i Łukasz otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Nasi uczniowie od wielu lat odnoszą sukcesy w konkursie Wiedzy Bezpieczeństwa i Higieny Pracy na szczeblu regionalnym a nawet ogólnopolskim.
Uczniów do konkursu przygotowała: Katarzyna Snuszka

Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy w niełatwej rywalizacji.

Wycieczka edukacyjna

Wycieczka do Centrum Chemii w Toruniu

18 kwietnia 2018r. w ramach nawiązanej współpracy z Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu odbyły sie warsztaty dla naszych uczniów. W zajęciach udział wzięły uczennice z kl. III bT - technik usług fryzjerskich. Spotkanie dotyczyło wskaźników kwasowo-zasadowych, otrzymywania gazów oraz absorpcji. Warsztaty były bardzo atrakcyjne, ponieważ uczennice same wykonały ciekawe doświadczenia. Był to już drugi i na pewno nie ostatni wyjazd naszych uczniów na warsztaty chemiczne do Torunia.

Opiekunowie: Małgorzata Lewandowska, S. Preuss

fotogaleria

Światowy Dzień Ziemi

Udział klas I LP i I bT w projekcie ekologicznym

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie klas pierwszych Liceum Plastycznego oraz Technikum Fryzjerskiego w ramach lekcji geografii uczestniczyli w projekcie ekologicznym. Uczennice technikum opracowały broszury na temat: "zielonych" oszczędności energii elektrycznej, rady na odpady, sposoby na ekologiczne zakupy i racjonalnego korzystania z wody oraz przygotowały plakaty informacyjne promujące: agroturystykę i ekoturystykę oraz plakat na temat zmian klimatycznych. Prace można zobaczyć w klasopracowni geografii. Zaś uczniowie liceum podjęli się wyzwania poprawy wizerunku otoczenia szkoły i stworzyli piękne kompozycje z roślin ozdobnych przy wejściu do szkoły. Prace ogrodnicze sprawiły uczniom wiele frajdy.
Opracowanie: A. Safryna

Szkolenie uczniów
Technikum

Szkolenie w Budowlance dla uczniów Technikum

10 kwietnia 2018 r. odbyło się szkolenie prowadzone przez przedstawiciela firmy WIĄZARY GK – Pana Waldemara Kaźmierczyka. Uczniowie z klasy IIaT i IIIaT mieli okazję poznać asortyment i technologię  produkcji wiązarów dachowych z litego drewna, z zastosowaniem nowoczesnych kolczastych płytek łącznikowych (technologia MiTek).

Firma WIĄZARY GK powstała jako kontynuacja – rozszerzenie działalności Tartaku w Biskupcu koło Iławy.

Organizacja szkolenia: Iwona Gagat

fotogaleria

ZAPROSZENIE NA „DRZWI OTWARTE”

 

DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE ORAZ UCZNIOWIE
zapraszają wszystkich chętnych do zapoznania się z ofertą edukacyjną
ZESPOŁU SZKÓŁ BUDOWLANYCH I PLASTYCZNYCH
w ramach DRZWI OTWARTYCH 24 KWIETNIA 2018 roku w godzinach 8:30 – 13:30

W programie przewidziano między innymi:

1. Prezentację typów szkół i specjalności (w teorii i praktyce);

2. Wystawę prac uczniów Liceum Plastycznego;

3. Możliwość obejrzenia pracowni w trakcie zajęć praktycznych

i artystycznych oraz przyjrzenia się z bliska charakterowi pracy w danym zawodzie;

4. Spacer po szkole.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Targi edukacyjne
na OLIMPII

TARGI EDUKACYJNE NA GRUDZIĄDZKIEJ OLIMPII

22 marca 2018 roku uczniowie Technikum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Liceum Plastycznego, pod opieką nauczycieli ZSBiP, wzięli udział w corocznych targach edukacyjnych na hali OLIMPII w Grudziądzu. Młodzież Zespołu Szkół zaprezentowała nie tylko ofertę edukacyjną naszej szkoły, ale również pokazała możliwości rozwijania własnych pasji i zainteresowań. Tłumy gimnazjalistów z Grudziądza i okolic były zainteresowane naszym stanowiskiem i z ciekawością śledziły prezentowane kierunki kształcenia.

Fotorelację z wydarzenia znajdziesz tutaj…

XXXI edycja
OWiUB

XXXI Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Finał Centralny – Zielona Góra 2018

Ósmy w historii szkoły tytuł Laureata OWiUB uzyskał w finale centralnym, który odbył się w dniach 12-14.04.2018 r. w Zielonej Górze Konrad Budzich z klasy IIIaT.  Do etapu centralnego zakwalifikowało się 82 uczestników z 41 szkół z całej Polski. Konrad Budzich zaprezentował się bardzo dobrze, zapewniając sobie wolny wstęp na uczelnie wyższe. Rywalizacja w tej wyjątkowo trudnej olimpiadzie była bardzo wyrównana. Mimo emocji towarzyszących rywalizacji, gospodarzom udało się stworzyć przyjazną atmosferę. Będziemy ciepło wspominać wiosenną Zieloną Górę.

Ogromne gratulacje dla Konrada. Liczymy, że zaostrzył sobie apetyt na przyszłoroczną edycją olimpiady.

Jarosław Dyduch

"UZALEŻNIENI OD ŻYCIA" - happening profilaktyczny

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu " "Grudziądzkich Dni Trzeźwości". W ramach akcji Młodzieżowi Liderzy Profilaktyki i Promocji Zdrowia przy współpracy z Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego zorganizowali happening profilaktyczny p.t. "Uzależnieni od życia". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II lp. pod kierunkiem pani pedagog. Po spotkaniu uczestników na Rynku Głównym kolorowy marsz przeszedł na Marinę, gdzie odbył się spektakl profilaktyczny, prezentacja gimnastyki na trampolinach, pokaz tańca breakdance grupy Sztewite Gang oraz występy muzyczne, w których zaprezentowała się nasza uczennica Kinga Szadkowska. W czasie akcji pokazano alternatywne formy spędzania czasu wolnego, w co aktywnie włączyła się Lada Razdolska. Dziękujemy uczniom za udział w happeningu. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji Programu Młodzieżowych Liderów Profilaktyki i Promocji Zdrowia.

fotogaleria

Nasi uczniowie
u Marszałka
Województwa

NAGRODY MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO - POMORSKIEGO

Gratulacje dla adeptów i opiekunów z branży budowlanej

20 marca 2018 roku odbyło się spotkanie z laureatami i opiekunami Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” z naszego województwa. Nagrodzeni uczniowie i opiekunowie z Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w kwalifikacji „montaż systemów suchej zabudowy”:

Łukasz Borolewski

Sebastian Krystian Piencek

w kwalifikacji „wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich”

Marcin Otolski

w kwalifikacji „ wykonywanie robót murarskich i tynkarskich (kategoria tynkarze)”

Radosław Mateusz Katlewski

Opiekunowie: Katarzyna Snuszka, Dariusz Niedzielski,Wojciech Wojtkowiak

Gratulujemy


Konkurs o patronie szkoły

KONKURS O MIKOŁAJU KOPERNIKU

13 marca 2018 roku zespół placówek młodzieżowych „Bursa” zorganizował konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku. W konkursie wzięło udział 70 uczniów z grudziądzkich szkół ponadgimnazjalnych. Z naszej szkoły do konkursu, pod opieką p. Anny Walczak, przygotowały się dwie uczennice z Liceum Plastycznego i obie okazały się jednymi z najlepszych.

Weronika Murak z klasy IV LP zajęła II miejsce

Julia Roszkowska z klasy I LP zajęła III miejsce

serdecznie gratulujemy

Konkurs
Najlepszy w zawodzie

NAJLEPSZY W ZAWODZIE 2018

 

14 marca 2018 odbyła się IV edycja konkursu szkolnego "NAJLEPSZY W ZAWODZIE". Uczniowie byli oceniani przez przedstawicieli znaczących firm: KNAUF, TIKKURILA, ERBUD, FOX. Firmy te były również fundatorami nagród. Celem konkursu jest promowanie zawodów budowlanych. Przedstawiciele firm mieli okazję obserwować pracę uczniów, którzy wkrótce pojawią się na rynku pracy.

I miejsce - Daniel Jasiński kl. II az

II miejsce - Rafał Pamuła KL. III bz

III miejsce - Łukasz Borolewski - kl. III bz

organizacją konkursu - Katarzyna Snuszka, Iwona Gagat

 

fotogaleria z konkursu


film dokumentujący postępy prac podczas remontu sali nr 56
w ramach konkursu HARDY

XXXI OWiUB

XXXI OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH

3 marca 2018 r. w Bydgoszczy odbyły się eliminacje okręgowe XXXI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Grudziądzki ZSBiP reprezentowało 5 uczniów – zwycięzców eliminacji szkolnych:

 • Konrad Budzich (IIIaT),
 • Julia Jaśniewska (IVaT),
 • Jakub Kudrelek (IVaT),
 • Daniela Wysocka (IVaT),
 • Martyna Maliszewska (IIIaT).

Wspaniale spisał się Konrad Budzich z klasy IIIaT (w błękitnej koszuli), który wygrał eliminacje okręgowe zajmując 1. miejsce kwalifikujące go do finału centralnego. Wypełnił również wymagania na tytuł finalisty OWiUB. Drużynowo uczniowie ZSBiP zajęli 3 miejsce za gospodarzami z Bydgoszczy oraz szkołą z Wrześni.

W Bydgoszczy rywalizowali uczniowie – technicy budownictwa – z Bydgoszczy, Wrześni, Piły, Chojnic, Włocławka, Nadroża, Gniezna i Grudziądza.

Finał Olimpiady odbędzie się w dniach 12 – 14 kwietnia 2018 r. w Zielonej Górze. Liczymy i tym razem na dobry wynik Konrada oraz tytuł laureata olimpiady.

Jarosław Dyduch

Targi Edukacyjne
w Świeciu

10. TARGI EDUKACYJNE w ŚWIECIU

Tłumy młodych ludzi odwiedziły halę widowiskowo-sportową w Świeciu. Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych za atrakcyjność swojego stanowiska został wyróżniony dyplomem przez organizatora Targów. Poniżej relacja fotograficzna z tego wydarzenia.

galeria zdjęć

Studniówka

STUDNIÓWKA 2018

Jak co roku, tym razem także maturzyści naszej szkoły uczestniczyli w zabawie studniówkowej. Zabawa odbyła się 9.02.2018 r. W "HOTELU -RUDNIK". Oprawę muzyczną zapewnił DJ PROMO , a dokumentację zdjęciową i filmową przygotowało MAL STUDIO. W sumie bawiło się 130 osób. Klasy maturalne tradycyjnie przygotowały krótkie występy taneczne i kabaretowe, jednak najważniejszym elementem był Polonez, który na pewno pozostanie na długo w pamięci uczestników.

fotogaleria

Konkurs "Kultura
bezpieczeństwa"

V miejsce dla budowlańców w konkursie regionalnym

„Kultura bezpieczeństwa”

Dnia 31 stycznia 2018 roku odbył się etap regionalny konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs jest częścią programu edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy pt. „Kultura bezpieczeństwa”, który realizowany jest w naszej szkole. Do etapu regionalnego przystąpiło 28 uczestników Województwa kujawsko–pomorskiego. Test został przygotowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy i składał się z 35 pytań testowych. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami uczestnictwa.

Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych w tym roku reprezentowali:

Joanna Znaniecka i Konrad Budzich z klasy 3 At4.

Nasza szkoła uplasowała się na V miejscu.

Do konkursu uczniów przygotowywała: Katarzyna Snuszka

Opiekun: Małgorzata Lewandowska

Ze smutkiem zawiadamiamy, że odeszła nasza długoletnia koleżanka i nauczyciel
inż. Marlena Pasik

W ZSBiP pracowała od 1982 roku do 2007. Przez ten okres uczyła kolejne pokolenia młodzieży przedmiotów zawodowych, będąc jednocześnie wychowawcą. Oddana w swojej pracy szkole, uczniom i wychowankom.

Pogrzeb odbędzie się 8 marca 2018 roku o godz. 11.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa  i św. Ojca Pio (Tarpno), Cmentarz Komunalny ul. Parkowa

Finał Centralny
"Złotej Kielni"

FINAŁ CENTRALNY TURNIEJU BUDOWLANEGO „ZŁOTA KIELNIA”

Od 31 stycznia do 2 lutego 2018 r na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się finał Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Turniej ten jest areną zmagań najlepszych w Polsce uczniów zasadniczych szkół zawodowych w konkurencjach odpowiadających poszczególnym kwalifikacjom. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej w następujących kwalifikacjach:

B.18 – wykonywanie robót murarskich i tynkarskich / tynkarze/

I miejsce - Radosław Katlewski kl. III az

B.05 – montaż systemów suchej zabudowy

V miejsce – Łukasz Borolewski kl.III bz

VI miejsce – Sebastian Piencek kl.III bz

B.06 – wykonywanie robót malarsko - tapeciarskich

VI miejsce – Marcin Otolski kl.III bz

Atrakcją wyjazdu był spacer uliczkami Starego Miasta w Poznaniu. Podziwialiśmy zabytkowe kamienice, ratusz, pomniki, place, a także kościoły. Pobyt w Poznaniu będzie miłym wspomnieniem i kolejnym doświadczeniem życiowym….

Przewodnicząca Komitetu Szkolnego Turnieju Budowlanego: Katarzyna Snuszka


Konkurs

"Najlepszy w zawodzie"

IV EDYCJA KONKURSU „NAJLEPSZY W ZAWODZIE”

1 marca 2018 r odbędą się eliminacje pisemne do szkolnego konkursu „Najlepszy w zawodzie” dla uczniów II i III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje wiadomości zawodowe (zapisy do 27 lutego w klasopracowni nr 11). Finaliści etapu pisemnego rywalizować będą w etapie praktycznym, który odbędzie się 15 marca 2018 r w klasopracowni nr 11. Prace finalistów będą oceniali przedstawiciele  największych firm w Polsce:

ERBUD, KNAUF, TIKKURILA

Atrakcyjne nagrody czekają…..
K. Snuszka, I. Gagat

26 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - MY TEŻ GRALIŚMY

Dnia 14.01.2018r. uczennice I i II klasy Technikum usług fryzjerskich z inicjatywy i pod opieką Pani Małgorzaty Lewandowskiej i Katarzyny Wierzbowskiej uczestniczyły w imprezie WOŚP, która odbyła się w ZSO na Strzemięcinie. Dziewczyny jak zwykle spisały się na medal!

 

Złota Kielnia

BUDOWLAŃCY W FINALE TURNIEJU BUDOWLANEGO ZŁOTA KIELNIA

13 stycznia okazał się szczęśliwym dniem budowlańców. Tego dnia w Toruniu odbyły się eliminacje okręgowe LXVII edycji Turnieju Budowlanego Złota Kielnia. Grudziądzką budowlankę reprezentowało 8 uczniów klas III /Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Do finału centralnego zakwalifikowało się czterech uczniów w zawodach:

B.05 - montaż systemów suchej zabudowy

1. Piencek Sebastian

2. Borolewski Łukasz

B.06 - wykonywanie robót malarsko tapeciarskich

1. Otolski Marcin

B.18 – wykonanie robót murarskich i tynkarskich

1. Katlewski Radosław

Finał centralny odbędzie się w Poznaniu 31 stycznia - 2 lutego 2018 r w ramach Targów Budownictwa „BUDMA 2018”

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Przewodnicząca Komitetu Szkolnego Turnieju Budowlanego: Katarzyna Snuszka


Powołanie Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych

W dniu 4 stycznia 2018 r. Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik wziął udział w uroczystości powołania Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych. Przewodniczącą Rady została Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzena Machałek, wiceprzewodniczącą - Urszula Martynowicz, dyrektor Departamentu Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a członkami Rady 42 dyrektorów szkół zawodowych z całej Polski, w tym 3 z województwa kujawsko-pomorskiego: Lucyna Brodziak - dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy, Krzysztof Maliszewski – dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu i Roman Wojciechowski – dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy.

Głównym zadaniem Rady jest wsparcie Ministra Edukacji Narodowej w zakresie wypracowania, opiniowania i tworzenia nowych rozwiązań organizacyjno-prawnych dotyczących kształcenia zawodowego w Polsce. Członkowie Rady będą również proponować zmiany w kształceniu zawodowym, w szczególności w środowisku pracodawców, a także będą brali udział w prowadzeniu wstępnych konsultacji nowych rozwiązań w środowisku dyrektorów szkół i współpracujących z nimi pracodawców.

Album z uroczystości

BUDOWLAŃCY PROJEKTUJĄ...

"PRACOWNIA NA MIARĘ HARDY”

Zanim przystąpimy do malowania klasy, powinniśmy zdecydować się na wygodny i praktyczny strój do malowania. Projekt został zrealizowany. Strój dopasowuje się do naszej sylwetki i nie krępuje ruchów. Jest on niezbędny, by nasza satysfakcja z malowania była jak najwyższa.

Prawda, że prezentujemy się bardzo elegancko ?
Klasa I Branżowej Szkoły I Stopnia
Opiekunowie grup: Iwona Gagat, Katarzyna Snuszka

Quiz ze znajomości zwyczajów bożonarodzeniowych w różnych krajach Europy

21 grudnia odbył się konkurs dotyczący tradycji bożonarodzeniowych w Polsce oraz w wybranych krajach Europy. Do konkursu zgłosiły się głównie uczniowie Liceum Plastycznego, a także z klasy I aT oraz III aT i III bT. Uczestnicy mogli nie tylko sprawdzić swoją wiedzę na temat znajomości europejskich obrzędów świątecznych, ich genezy, symboliki i formy, ale również wymienić się swoimi doświadczeniami na ten temat i co najważniejsze wgrać jeden z pięciu przygotowanych upominków. Quiz miał formę zabawy. Uczniowie stali w kręgu i przekazywali sobie paczkę z pytaniami, po usłyszeniu hasła STOP, osoba, która akurat miała w ręku „przesyłkę” otworzyła ją i przeczytała jedno z 25 pytań, na które odpowiadała, jeśli nie znała odpowiedzi lub udzieliła błędnej musiała opuścić krąg. Nagrodę główną zdobyła uczennica klasy III bT Natalia Żyżyńska, zaś specjalne wyróżnienie otrzymała uczennica klasy III LP – Aleksandra Ronowska. GRATULUJEMY!

Wszystkim uczestnikom taka forma świątecznej lekcji geografii i języków obcych bardzo się podobała. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Aldona Szafryna. Nagrody ufundowało wydawnictwo Pearson.
Tekst A. Sz., zdjęcia B. Błędowski (II LP).


Koncert wigilijny

Świąteczny koncert

Dzisiaj, w ostatnim dniu nauki w 2017 roku, mieliśmy okazję usłyszeć koncert kolęd wykonanych przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu. Na uroczystość przybyli: Dyrektor Szkoły Muzycznej mgr Leszek Orłowski, nauczyciele i€“ emeryci naszej szkoły, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZSBiP. Gości przywitał Dyrektor pan Krzysztof Maliszewski. Unoszący się nastrój świątecznej atmosfery nie opuszczał nas i dawał wiele do myślenia, aby całą szkolną rodziną spędzić wigilię razem słuchając przepięknych kolęd. Jedne smutne i obfite w zadumę, kolejne wesołe a wszystkie przypominające o zgraniu, spędzaniu czasu razem.

tekst : N. Wolfram

foto: M. Domżalska i B.Błędowski

Galeria zdjęć z koncertu

Szkolenie ATLAS

BUDOWLAŃCY PODĄŻAJĄ ZA TRENDAMI TECHNOLOGICZNYMI

DESIGN, BOGACTWO STRUKTUR, DOWOLNOŚĆ KOMPOZYCJI

 

W dniu 13 grudnia 2017 gościliśmy przedstawicieli firmy Atlas. Uczniowie poznali zestawy dekoracyjne stosowane w elewacji budynku. Elewacja jest dziś czymś więcej niż tylko ochroną budynku przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jest także wizytówką stylu. Propozycje tynków to idealne rozwiązanie dla budownictwa tradycyjnego i nowoczesnego. W części praktycznej uczniowie mieli okazję wykonać fragment okładziny imitujący wątek cegły.

ATLAS jest bowiem pierwszym polskim producentem chemii budowlanej, który w 2016 r. wprowadził dla swoich produktów szczelne i trwałe opakowania z folii polietylenowej LDPE.

Rozwiązanie to, poza zaletami użytkowymi, jest także wyjątkowo przyjazne dla środowiska, gdyż opakowania podlegają recyklingowi.

Podczas szkolenia wyróżnieni uczniowie otrzymali upominki, a klasopracownia zyskała pomoce dydaktyczne do nauki zawodu.

Dziękujemy firmie ATLAS!

Szkolenie zorganizowała: Katarzyna Snuszka

Album zdjęć ze szkolenia

ZMIANA PLANU LEKCJI

Od 18 grudnia 2017 r. obowiązuje nowy plan lekcji

nowy plan do pobrania

BUDOWLAŃCY BĘDĄ REPREZENTOWALI NASZĄ SZKOŁĘ

W ETAPIE REGIONALNYM

„POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

Nasza szkoła od roku 2013 uczestniczy w programie Państwowej Inspekcji Pracy: Kultura Bezpieczeństwa, którego celem jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy a także upowszechnienie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy. Do etapu szkolnego przystąpiło 38 uczniów. Poziom wiedzy uczniów był wysoki, największą liczbę punktów uzyskały – Joanna Znaniecka i Konrad Budzich z klasy III aT4. Będą oni reprezentowali nasza szkołę w etapie regionalnym w Bydgoszczy.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.

Do konkursu przygotowuje : Katarzyna Snuszka

Wycieczka kl. 4LP
do Gdańska

WYCIECZKA UCZNIÓW kl. 4LP DO ASP W GDAŃSKU

Wycieczka naszej młodzieży do Gdańska. Najpierw warsztaty Loving Vincent, które poprowadziła pani Klementyna Hady, jedna z malarzy i animatorek filmu, później wizyta w pracowniach ASP.

Kiermasz
przedświąteczny

KIERMASZ MIKOŁAJKOWY

W czwartek 7 grudnia 2017 r. na Rynku odbył się Kiermasz Mikołajkowy organizowany przez Urząd Miasta i CK Teatr w Grudziądzu. Mogliśmy zaprezentować nasze rękodzieła mieszkańcom miasta. Dziękujemy serdecznie za zainteresowanie i zapraszamy za rok!

Zobacz zdjęcia z kiermaszu

Stypendium
Prezesa
Rady
Ministrów

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

Dnia 30 .11.2017 r. odbyło się I LO w Toruniu oficjalne wręczenie stypendium Prezesa Rady Ministrów. Otrzymały je dwie uczennice naszej szkoły:

Marta Firyn z IV LP i Patrycja Dylewska z IV bT

Gospodarzami spotkania byli: Pan Marek Gralik - Kujawsko - Pomorski Kurator Oświaty oraz Pan Janusz Wojciechowski - Dyrektor Delegatury Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu.

Akcja
charytatywna

Uczniowie Liceum Plastycznego i Technikum Fryzjerskiego w sobotę, 2 grudnia 2017 wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz Julii Strzeleckiej. Akcję zorganizowali nauczyciele i uczniowie I LO w Grudziądzu. Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyli w akcji,wykonując szereg atrakcyjnych działań: makijaże, stylizacje paznokci, czesanie i strzyżenie. Plastycy wykonywali portrety rysunkowe oraz rysunki na twarzach. Działaniem w tak szerokim zakresie przyczyniliśmy się niewątpliwie do pomocy dla chorej Julii.

Grażyna Ciepłuch.

Galeria zdjęć z akcji

Konkurs fotograficzny

Nasi laureaci w X Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym
„Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii”.

Konkurs organizowany jest przez Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie.

Spośród 401 prac z 41 ośrodków oraz 11 zgłoszeń indywidualnych jury przyznało 12 nagród i 14 wyróżnień w kategoriach wiekowych: 20 -€“ 25 lat, 17 - 19 lat, 14 - 16 lat, 12 - 13 lat, ponadto zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej 15 prac.” Otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się w siedzibie Organizatora w dniu 9 grudnia 2017 roku o godzinie 12.00.

Maria Domżalska - III nagroda w kategorii wiekowej: 17-19 lat.

Inspiracja: Gino Severini "€œBłękitna tancerka".

Weronika Wróblewska - I nagroda w kategorii wiekowe 14-16 lat

Inspiracja: Vincent van Gogh "€œGwieździsta noc”.

Magdalena Małkowska - wyróżnienie

Inspiracja: Vincent van Gogh "Stary człowiek w smutku”.
Gratulujemy sukcesów.

Szkolenie FOX

BUDOWLAŃCY ROZWIJAJĄ SWOJE PASJE Z MARKĄ FOX

Otwieramy się na nowe idee, procesy i koncepcje.

 

28 listopada 2017 odbyła się II część szkolenia z Marką Fox. Uczniowie wraz z nauczycielami poznali kolejne nowoczesne rozwiązania w technikach dekoracyjnych. W części praktycznej uczniowie wykonywali prace związane z wykonaniem efektów dekoracyjnych : księżycowa skała oraz trylobit. Tego typu szkolenia pomagają nauczycielom wzbogacać warsztat pracy o nowe ciekawe technologie oraz motywować uczniów do podejmowania działań kreatywnych.

Aktywni uczniowie nagrodzeni zostali upominkami.

Katarzyna Snuszka, Iwona Gagat

Galeria zdjęć ze szkolenia

Nauczyciel
na medal

FINAŁ KONKURSU "NAUCZYCIEL NA MEDAL"

Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, 1 grudnia 2017 roku odbyło się zakończenie plebiscytu NAUCZYCIEL NA MEDAL. Na uroczystość zaproszono wszystkich laureatów pierwszych miejsc w rankingu powiatowym, wśród których wyróżniono zwycięzców etapu wojewódzkiego.

Do plebiscytu zostało zgłoszonych ponad 1000 nauczycieli. Oddano na nich blisko 100 tysięcy głosów. Osoby, które wygrały etap powiatowy, uhonorowano dyplomem i tytułem Nauczyciela na Medal oraz medalem od marszałka województwa. Dyplom oraz medal otrzymała Pani Grażyna Ciepłuch.

Gratulujemy zajęcia wysokiej lokaty w rankingu.

Plebiscyt zorganizowały wspólnie trzy redakcje: Gazeta Pomorska, Express Bydgoski i Nowości Dziennik Toruński.

Galeria zdjęć z uroczystości

Egzaminy
zawodowe

HARMONOGRAM EGZAMINÓW POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE W ZAWODZIE

do pobrania

Konkurs
KULTURA
BEZPIECZEŃSTWA

FINAŁ PROGRAMU KULTURA BEZPIECZEŃSTWA

Podczas uroczystej Gali w dniu 22.11.2017 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się uroczyste seminarium w którym podsumowano kolejną edycję programu ”KULTURA BEZPIECZEŃSTWA” Celem programu jest kształtowanie świadomości zagrożeń występujących w środowisku pracy, a także podniesienie wiedzy wśród młodzieży szkolnej z zakresu prawnej ochrony pracy i bezpieczeństwa pracy. Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych uczestniczy w programie „Kultura bezpieczeństwa” od 2013 roku.

Certyfikatami Państwowej Inspekcji Pracy zostali wyróżnieni następujący nauczyciele:p. Damian Cysewski,  p. Kamila Dulkowska,  p. Iwona Gagat,  p. Marcin Gawłowski,  p. Jerzy Kachniarz,  p. Robert Karasiński,  p. Krystian Skomski,  p. Katarzyna Snuszka,  p. Marek Rozmus,  p. Małgorzata Wieczorek,  p. Katarzyna Wierzbowska,  p. Marek Zacharski

Gratulujemy!

Koordynator programu: Katarzyna Snuszka

Złota Kielnia

XLVII EDYCJA TURNIEJU BUDOWLANEGO "Złota Kielnia" - etap szkolny


W eliminacjach szkolnych XLVII edycji Turnieju Budowlanego „ZŁOTA KIELNIA” najlepszymi okazali się uczniowie w następujących kwalifikacjach:

B.18. Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich

1. Katlewski Radosław kl. III az

2. Zakrzewski Kamil kl. III az

3. R. Szczepański Maciej kl. III az

B.05. Montaż systemów suchej zabudowy

1. Borolewski Łukasz kl. III bz

2. Piencek Sebastian kl. III bz

3. R. Rodzik Paweł kl. II az

B.06. Wykonywanie robót malarskich i tapeciarskich

1. Karłowski Mateusz kl. III bz

2. Otolski Marcin kl. III bz

3. R. Pamuła Rafał kl. III bz

B.07. Wykonywanie robót posadzkarsko - okładzinowych

1. Bogalecki Kamil kl .III bz

2. Maron Krzysztof kl. III bz

3. R. Drzycimski Jeremiasz kl. III bz

Uczniowie reprezentować będą naszą szkołę w etapie okręgowym, który odbędzie się 13 stycznia 2018 w Toruniu.

Życzymy powodzenia!

Przewodnicząca Komitetu Szkolnego Turnieju Budowlanego: Katarzyna Snuszka

Konkurs

KONKURS "ODMALUJ SWOJĄ KLASĘ"

BUDOWLAŃCY ROZPOCZYNAJĄ DZIAŁANIA W RAMACH KONKURSU „ODMALUJ SWOJĄ STARĄ KLASĘ”

GOTOWI DO STARTU!

17 listopada 2017 r otrzymaliśmy pakiet startowy składający się z zestawu narzędzi HARDY oraz farb od firmy ARSANIT. Do działania włączamy kreatywność , wiedzę oraz umiejętności praktyczne.

Naszym motywem przewodnim jest „PRACOWNIA NA MIARĘ HARDY”

ZROBIMY TO JAK NALEŻY!

Koordynator: Katarzyna Snuszka

Koncert dla Julki

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcje charytatywną dla Julii Strzeleckiej zorganizowaną na terenie ZST. Dla uczestników zagrał i zaśpiewał między innymi nasz szkolny zespół Interwencja. Biletem wstępu była symboliczna złotówka , można było też zjeść ciasto domowej roboty za niewielką opłatą. Przed koncertem nasi uczniowie zorganizowali dodatkowo zbiórkę pieniędzy, które przekazaliśmy organizatorom. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Julii. Dziękujemy zespołowi za występ oraz wszystkim uczniom którzy włączyli się w akcję.

Julko trzymaj się i wracaj do zdrowia!!!

galeria z koncertu

Współpraca z firmą

ATLAS

INNOWACJE W BUDOWLANCE.....

23.11.2017 ponownie gościliśmy Firmę ATLAS z innowacyjnym systemem mocowania płyt gipsowo - kartonowych - M SYSTEM. Oblicowanie ścian, sufity podwieszane, podłogi to zagadnienia, które przedstawił trener firmy ATLAS p. Wiesław Skok. M - system - łatwy w montażu, szybki w wykonaniu, bezodpadowy stworzony wyłącznie przez Polskich projektantów.

Uczymy się nowych technologi z firmą Atlas!!!!

galeria zdjęć

Wystawa prac
Liceum Plastycznego

WYSTAWA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

16 listopada o godz. 16.00 odbył się wernisaż wystawy pt. „Szkic a€“ forma zapisu” w ramach cyklu PREZENTACJE w Bibliotece Miejskiej w Grudziądzu. Otwarcia wystawy dokonała pani Dyrektor Biblioteki Miejskiej - Aleksandra Ciżnicka oraz wicedyrektor ZSBiP pan Krzysztof Badźmierowski. Na wystawie można obejrzeć prace uczniów Liceum Plastycznego z tegorocznego pleneru w Zakopanem. "Szkic jest specyficzną, szybką notatką plastyczną, najbardziej spontaniczną formą zapisu swoich spostrzeżeń, wrażeń lub zachwytów…" - twierdzi pani Beata Garrett - opiekun artystyczny uczniów LP. Prace można obejrzeć do 15 stycznia 2018 roku w czytelni biblioteki. Zapraszamy serdecznie!

test: Wioletta Dolewska

Konkurs
plastyczny

Urzędu Patentowego

Konkurs Urzędu Patentowego na plakat dotyczący własności intelektualnej

W tegorocznej XV edycji konkursu Urzędu Patentowego RP w Warszawie na plakat dotyczący ochrony własności intelektualnej prace Aleksandry Kurkierewicz i Marceliny Gruszki uczennic II LP otrzymały wyróżnienia. Prace powstały pod opieką p. Beaty Garrett i p. Wioletty Dolewskiej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Warsztaty dla
gimnazjalistów

W każdy wtorek odbywają się darmowe warsztaty dla gimnazjalistów, chcących kształcić swoje umiejętności plastyczne. Zapraszamy na godzinę 15.10 - sala 42. Proszę przynieść brystol lub blok A3 oraz miękkie ołówki.

Zajęcia prowadzi artysta plastyk mgr Urszula Kulczyk.

Nauczyciel na medal

NAUCZYCIEL NA MEDAL

Gazeta Pomorska na swoich łamach prowadzi akcję NAUCZYCIEL NA MEDAL. Akcja prowadzona jest pod patronatem PIOTRA CAŁBECKIEGO, marszałka województwa kujawsko – pomorskiego. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie cenionych i lubianych nauczycieli w następujących kategoriach: nauczyciel klas 1-3 szkoły podstawowej; nauczyciel klas 4- 7 szkoły podstawowej i gimnazjum; nauczyciel szkoły ponadgimnazjalnej.

Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych na etapie powiatowym reprezentowały pani Grażyna Ciepłuch i pani Paulina Kaczor-Paczkowska. Kandydatury obu nauczycielek zostały zgłoszone przez uczniów i rodziców. Obecnie zakończył się pierwszy etap akcji i miło jest nam poinformować, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w Grudziądzu i powiecie zwyciężyła pani Grażyna Ciepłuch uzyskując 482 głosy, tym samym przechodząc do kolejnego etapu akcji, na poziomie wojewódzkim.

Cieszymy się bardzo i serdecznie gratulujemy. Jednocześnie informujemy, że głosowanie trwa do 24 listopada. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej Gazety Pomorskiej oraz na portal facebook Gazety Pomorskiej. Znajdziecie tam wszystkie informacje dotyczące głosowania do czego serdecznie zachęcamy.

OGŁOSZENIE

Dyrekcja ZSBiP prosi o składanie wniosków o przyznanie zapomogi świątecznej w terminie do 20 listopada 2017 r. Składanie wniosków dotyczy zarówno pracowników jak i emerytów.

Zmiana planu lekcji

Od dnia 6 listopada 2017 r. obowiązuje nowy plan lekcji

plan do pobrania

WARSZTATY SZKOLENIOWE DLA BUDOWLAŃCÓW Z FIRMĄ TIKKURILA

NOWOCZESNA FORMUŁA FARB – BOGACTWO KOLORÓW - 27 października 2017

 

W dniu 27 października 2017 r. klasy I az i II az uczestniczyły na warsztatach szkolnych w zajęciach prowadzonych przez przedstawiciela firmy Tikkurila. Poznaliśmy od strony praktycznej szeroką gamę produktów do konserwacji i dekoracji powierzchni wewnętrznych, które są łatwe w użyciu, zapewniają trwałość powłoki efektu, a przy tym są bezpieczne dla zdrowia i środowiska.

Szkolenie zorganizowała: I.Gagat, K,Snuszka

Galeria zdjęć z warsztatów

BUDOWLAŃCY ZSBiP zakwalifikowali się do konkursu marki HARDY

Z przyjemnością ogłaszamy, że klasa I Branżowej Szkoły I stopnia zakwalifikowała się      do konkursu  HARDY „ODMALUJ SWOJA STARA KLASĘ”. Komisja konkursowa wyłoniła 20 szkół budowlanych z całej Polski.

Organizatorzy przekażą na wykonanie zadania konkursowego pakiet startowy z profesjonalnymi narzędziami i farbami niezbędnymi do wykonania zadania konkursowego.

Celem konkursu jest wykazanie się pomysłowością i zaangażowaniem się w pracę zespołową oraz wykorzystanie odpowiednich narzędzi malarskich w praktyce.

Wkrótce uczniowie grudziądzkiej budowlanki przystąpią do działania pod okiem nauczycieli zawodu.

Życzymy powodzenia!

Koordynator – p. Katarzyna Snuszka
Firma Fox szkoli

Firma FOX-DEKORATOR szkoli uczniów Budowlanki

Dzięki życzliwości firmy FOX, w dniu 18 października 2017 r. uczniowie klasy II az wzięli udział w szkoleniu praktycznym z zakresu wykonywania tynków ozdobnych. Firma Fox, to Polski producent i dystrybutor specjalistycznych farb i tynków oraz narzędzi do dekoracyjnego wykańczania wnętrz. Uczniowie mieli okazję poznać produkty, które są często stosowane przez fachowców, specjalizujących się w wykańczaniu wnętrz. Duże zainteresowanie wzbudził stiuk klasyczny - półtransparentny tynk strukturalny, który tworzy ekskluzywne pokrycie dekoracyjne, efektem nawiązujące do antycznych technik dekoratorskich. Charakterystyczną cechą tak wykończonej powierzchni jest jej wysoki połysk z optyczną przestrzenną głębią. Podczas szkolenia wyróżnieni uczniowie otrzymali upominki, a klasopracownia zyskała materiały do nauki zajęć praktycznych.

Dziękujemy firmie Fox!

Szkolenie zorganizowała : K. Snuszka, I.Gagat

Album zdjęć

Dzień Edukacji

SŁOWA WDZIĘCZNOŚCI, KWIATY I NAGRODY Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

13 października obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Jest to coroczne święto nie tylko pedagogów, ale wszystkich pracowników oświaty. Również w naszej szkole dzień ten przebiegał bardzo uroczyście. O godz. 10:00, Prezydent Grudziądza – Robert Malinowski, dokonał otwarcia Wystawy Poplenerowej Prac uczniów Liceum Plastycznego – Zakopane`2017. Uroczystość uświetnili swoją obecnością znakomici goście, Dyrekcja Szkoły oraz uczniowie i nauczyciele Liceum Plastycznego. A w samo południe uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności, uczestnicząc w otrzęsinach przygotowanych przez pana Wojciecha Wojtkowiaka i uczniów klas czwartych. Przede wszystkim jednak nie zabrakło ciepłych i miłych słów oraz dowodów wdzięczności dla nauczycieli i wychowawców za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę. Były życzenia, podziękowania i kwiaty od uczniów. Były także nagrody… Za osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej i opiekuńczej Nagrodą Dyrektora zostały wyróżnione następujące osoby:

1. p. Krzysztof Badźmierowski;

2. p. Piotr Dołżyc;

3. p. Sylwia Dombek;

4. p. Kamilla Dulkowska;

5. p. Elżbieta Dyduch;

6. p. Jarosław Dyduch;

7. p. Paulina Kaczor – Paczkowska;

8. p. Robert Karasiński;

9. p. Iwona Liegmann;

10. p. Roman Piasecki;

11. p. Krystian Skomski;

12. p. Katarzyna Snuszka;

13. p. Anna Walczak;

14. p. Katarzyna Wierzbowska;

15. p. Urszula Zacharska.

Nagrodę Dyrektora otrzymali także pracownicy administracji i obsługi:

16. p. Anna Haleta;

17. p. Sandra Kleina;

18. p. Teresa Krajkowska;

19. p. Marzena Niedzielska;

20. p. Katarzyna Piechowska.

Nagrodę Prezydenta Grudziądza w tym roku otrzymała p. Iwona Gagat.

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

Otrzęsiny 2017

CHRZEST PIERWSZAKÓW

13 października 2017 roku był dniem wyjątkowym w naszej szkole. Tradycyjnie jak co roku przyjęliśmy „pierwszaki” do społeczności szkolnej. Otrzęsiny w tym roku odbywały się pod hasłem ALIBABA I 40 ROZBÓJNIKÓW.

Wśród „pierwszaków”, którzy otrzymali „Licencję Ucznia ZSBiP” byli uczniowie Technikum Budowlanego, Technikum Fryzjerskiego, Liceum Plastycznego oraz Szkoły Branżowej I stopnia. Zabawę przygotowywał Pan Wojciech Wojtkowiak wraz z uczniami klas maturalnych. Uroczystego otwarcia natomiast dokonał wicedyrektor Pan Krzysztof Badzmierowski.

W programie artystycznym można było zobaczyć: wyścigi wielbłądów, tańce brzucha, latające dywany, aukcję koni arabskich. Wszystko okraszone było doskonałą muzyką. Ponadto nie obyło się bez tradycyjnego pasowania i wypicia magicznego eliksiru przez uczniów. Zabawa jak zwykle była doskonała co widać było po uśmiechniętych twarzach uczestników oraz widzów.

Grażyna Ciepłuch

Album zdjęć

Dar firmy KNAUF

PODZIĘKOWANIE DLA SPONSORA

Firma KNAUF przekazała szkole materiały do nauki w zawodzie Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Pakiet dydaktyczny o wartości 4000 zł dotarł na miejsce 28.09.2017 r. Uczniowie bardzo sprawnie poradzili sobie z rozładunkiem.

Dziękujemy

Szkolenie z firmą
ATLAS

SZKOLENIE Z FIRMĄ ATLAS

W dniu 05 października 2017 r uczniowie klasy III bz i I az wzięli udział w szkoleniu przeprowadzonym przez specjalistów firmy ATLAS w zakresie „samopoziomujące podkłady podłogowe”. W części praktycznej chłopcy poznali niezbędne narzędzia i materiały oraz zapoznali się z technologią robót posadzkarskich . Uczniowie mieli okazję nie tylko posłuchać rad fachowca, ale również samodzielnie wykonywali prace związane z wykonywaniem podkładów i posadzek. Dzięki współpracy z firmą szkoła otrzymuje materiały do zajęć praktycznych – za co serdecznie dziękujemy firmie Atlas!

Szkolenie zorganizowała: K.Snuszka, I.Gagat

Galeria zdjęć

WYCIECZKA ZAWODOWA BUDOWLAŃCÓW

W dniu 29.09.2017 r. klasa IIa Technikum oraz Ia (Branżowa Szkoła I Stopnia) uczestniczyła w wycieczce zawodowej do firmy  STEICO w Czarnkowie koło Piły. Uczniowie poznali szeroką paletę materiałów izolacyjnych z naturalnego włókna drzewnego oraz niezwykłe wytrzymałe i zarazem lekkie belki dwuteowe na konstrukcję ścian, dachów czy stropów. Produkty budowlane pozwalają na projektowanie oraz budowę domów w standardzie energooszczędnym, w tym również w standardzie pasywnym. Dodatkowym punktem wycieczki było zwiedzenie laboratorium, gdzie uczniowie mogli obserwować badanie wytrzymałości belki na zginanie.

Cenne zawodowe doświadczenia praktyczne z pewnością wspomagają kształcenie zawodowe, dlatego dziękujemy przedstawicielom Firmy STEICO za możliwość zwiedzania centrum magazynowego przez młodzież szkolną oraz zasponsorowanie autokaru dla uczniów.

Organizator wycieczki: Katarzyna Snuszka

Kierownik wycieczki: Iwona Gagat

Opiekun wycieczki: Krystian Skomski

galeria zdjęć z wycieczki

Warsztaty dla
gimnazjalistów

ZAJĘCIA DLA GIMNAZJALISTÓW

Bezpłatne warsztaty  dla gimnazjalistów odbywają się w każdy wtorek godz. 15.00 - 17.00 sala 42 budynek ZSBiP ul. Czarnieckiego 9.

Nauczyciel prowadzący zajęcia: mgr Urszula Kulczyk.

Plener Liceum Plastycznego - Zakopanie 2017 r.

Od 10 do 16 września 2017 r. uczniowie wszystkich klas Liceum Plastycznego przebywali na plenerze w Zakopanem. Uczniowie pod okiem nauczycieli przedmiotów artystycznych wykonywali prace rysunkowe i malarskie. Odwiedzili Liceum Plastyczne w Zakopanem oraz wystawę w muzeum poświęconą patronowi Józefowi Czapskiemu w Krakowie. Nie zabrakło również czasu na zajęcia integracyjne oraz rozrywkę. 

Galeria zdjęć (fot. Bartosz Błędowski)

Plan lekcji obowiązujący od 4 września 2017 r.

(pobierz)

Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018

4 września 447 uczniów naszej szkoły rozpoczęło uroczystym apelem nowy rok szkolny. Podczas uroczystości na sali gimnastycznej pan dyrektor K. Maliszewski odczytał list Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, poinformował również o zmianach dotyczących wprowadzenia od tego roku Branżowej Szkoły I Stopnia oraz omówił szczegółowo zalecenia dotyczące zachowania bezpieczeństwa na czas remontu ne terenie obiektu szkolnego. W obecnym roku szkolnym mamy 18 oddziałów szkolnych. W sposób szczególny powitano uczniów klas pierwszych, z których wybrani uczniowie wzięli udział w ślubowaniu. Wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły życzymy udanego nowego roku szkolnego.

Wychowawcami klas pierwszych są:

I aT - p. M. Rozmus

I bT - p. K. Wierzbowska

I LP - p. A. Walczak

I a Branżowej Szkoły I Stopnia - p. R. Karasiński

I b Branżowej Szkoły I Stopnia - p. J. Sobczyk

przejdź do galerii

ROK SZKOLNY 2017/2018


Zakończenie roku szkolnego
2016/2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Zakończyliśmy dzisiaj naukę, rok szkolny 2016/2017 przeszedł do historii. Jak każdego roku były wzloty i upadki, ale ponieważ przed nami najcudowniejszy czas wakacji więc cieszmy się sukcesami, a z porażek wyciągnijmy wnioski. Wielu uczniów dostało dyplomy, nagrody, świadectwa z wyróżnieniem. Dyplomy za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce otrzymało 96 uczniów, świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe otrzymało 18 uczniów. Statuetkę "Najlepszy z najlepszych" w technikum otrzymał absolwent kl. 4aT Fabian Gadziński zaś w kategorii  liceum absolwentka kl. 4LP Karolina Dembek. Statuetkę "Celujący absolwent" otrzymała uczennica kl. 4aT Karolina Michalak.

Wszystkim uczniom życzymy udanego wypoczynku, słonecznej pogody.

Grażyna Ciepłuch

Galeria zdjęć z uroczystości

Szkolenie firmy H+H

SZKOLENIE PRAKTYCZNE NA BAZIE SZKOLNEJ Z FIRMĄ H+H - 8 czerwca 2017 r.

W ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych uczniów na bazie szkolnej przy ul. Waryńskiego 78 odbyło się szkolenie z "betonu komórkowego” dla uczniów o profilu murarz - tynkarz . Szkolenie praktyczne przeprowadziła firma H + H. Uczniowie na podstawie fragmentu ściany murowanej z otworem okiennym zapoznali się z systemem budowy H+H w który wchodzą bloczki i belki nadprożowe, panele do ścian działowych TEMPO, kształtki U oraz zaprawa cienkowarstwowa, która umożliwia solidne i trwałe połączenie poszczególnych elementów systemu. System ten idealnie wpisuje się w trendy budownictwa energooszczędnego. Uczniowie uczestniczyli w szkoleniu bezpłatnie i otrzymali odpowiednie potwierdzenia nabytych umiejętności. Otrzymane certyfikaty zwiększają ich umiejętności zawodowe i szanse w znalezieniu pracy.

Warsztaty szkoleniowe zostały przeprowadzone przez przedstawicieli firmy H+H p. Piotra Gadowskiego i Tomasza Bętkowskiego.

Szkolenie zorganizowali: I. Gagat, K.Snuszka, D. Niedzielski.

Konkurs BHP

II MIEJSCE DLA JULII JAŚNIEWSKIEJ z kl. IIIaT W XVI FINALE KONKURSU WIEDZY O PRAWIE PRACY, PRZEPISACH I ZASADACH BHP

23.05.2017 r. odbył się etap regionalny XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Jaśniewska z kl. III aT4 i Mikołaj Dereszewski z kl. III bz. Celem Konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych przepisów prawnej ochrony pracy zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

do konkursu przygotowała: Katarzyna Snuszka

Gratulujemy

Przejdź do galerii zdjęć

Szkolenie BHP

PANSTWOWA INSPEKCJA PACY  NA SEMINARIUM SZKOLENIOWYM W BUDOWLANCE

19 maja 2017 r  uczniowie i nauczyciele odbyli szkolenie na temat KODEKSU PRACY I BEZPIECZEŃSTWA I HIGENY PRACY NA BUDOWIE. Szkolenie poprowadził p. Kamil Nyckowski z Państwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy. Podczas szkolenia   p. Kamil    na  licznych  przykładach  omówił  przydatne  dla  uczniów szkół  ponadgimnazjalnych   wchodzących   na   rynek  pracy  zagadnienia  związane z nawiązywaniem i rozwiązywaniem stosunków pracy oraz  z technicznym bezpieczeństwem pracy. Zostały  przedstawione zasady podejmowania legalnej pracy na terytorium Rzeczypospolitej.  Uczestnicy szkoleń otrzymali materiały edukacyjne „Kultura bezpieczeństwa. Materiały pomocnicze dla szkół ponadgimnazjalnych”  z płytką CD-„W pierwszej pracy. Wyróżnionym uczniom certyfikaty wręczył p. wicedyrektor K. Badźmierowski.

Szkolenie zorganizowała: Katarzyna Snuszka

Szkolenie firmy FLEX

BUDOWLANKA GOŚCI FIRMĘ FLEX
ELEKTRONARZĘDZIA I NARZĘDZIA STOSOWANE W BUDOWNICTWIE

7 maja 2017 r odbyło się szkolenie praktyczne dla klas zawodowych i technicznych z firmą FLEX. Na warsztatach szkoleniowych nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z zasadami obsługi elektronarzędzi i narzędzi pod okiem szkoleniowca pana Karola Słodziaka z firmy FLEX z siedzibą w Strzegomiu. Szkolenie budziło duże zainteresowanie, pytaniom uczniów do szkoleniowca nie było końca......Firmę FLEX gościmy w naszej szkole po raz drugi.

Iwona Gagat i Katarzyna Snuuszka

Wycieczka na budowę.

GRUDZIĄDZKA BUDOWLANKA NA WARSZAWSKICH BUDOWACH

Kolejne prężne firmy goszczą uczniów grudziądzkiej szkoły budowlanej.

Warszawa 11 maja 2017

1. Budowa CENTRUM KONESER na warszawskiej Pradze - inwestycja realizowana przez firmę ERBUD. Na terenie dawnej gorzelni w rewitalizowanych historycznych obiektach powstaje nowoczesny kompleks użytkowy.


2. Budowa osiedla mieszkaniowego JAŚMINOWY MOKOTÓW - inwestycja realizowana przez firmę SKANSKA w technologii żelbetowej monolitycznej w deskowaniach ULMA i DOKA. To pierwsze osiedle zgłoszone do certyfikacji BREEAM, systemu oceniającego jakość inwestycji pod względem projektowym , realizacyjnym i użytkowym.

Katarzyna Snuszka i Iwona Gagat

Przejdź do galerii zdjęć

Konkurs językowy

KONKURS JĘZYKOWY

12 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w XVII edycji konkursu „Pokaż nam język”. I etap konkursu – „Zawody szkolne” odbył się 6 kwietnia i polegał na rozwiązaniu testu online na platformie Wyższej Szkoły Bankowej. Z grupy prawie 15000 uczniów z ponad 500 szkół z całej Polski do II etapu ogólnopolskiego awansowały: z j. niemieckiego: Vanessa Gawinski i Sara Wierzbicka z klasy II LP oraz z j. angielskiego Katarzyna Lidke z klasy I LP. 25 i 26 kwietnia uczennice uczestniczyły w II etapie, w którym musiały zredagować dwa teksty na wylosowane tematy dotyczące społeczeństwa wielokulturowego. Obecnie Głowna Komisja Konkursowa sprawdza prace. 26 maja zostaną opublikowane nazwiska uczniów, którzy awansowali do III etapu finałowego. Naszym uczestniczkom już teraz gratulujemy dobrych wyników i udziału w etapie ogólnopolskim konkursu. Panie M. Pasik i A. Szafryna są Szkolnymi Koordynatorkami Konkursu: zgłosiły szkołę, zarejestrowały uczniów do udziału w konkursie językowym oraz przeprowadziły I i II etap na terenie szkoły.

Album zdjęć z konkursu

Wyniki matury 2017

WYNIKI MATURY 2017

Świadectwa dojrzałości  z wynikami egzaminu maturalnego 2017 r. będą do odbioru 30 czerwca 2017 r. od godziny 8.00 w sekretariacie pok. nr 35.

Egzamin w terminie poprawkowym.

Zdający, który przystąpił do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych - ustnych i pisemnych (w przypadku nowej formuły - również przystąpił do jednego z egzaminu na poziomie rozszerzonym) i jednego z nich nie zdał, może złożyć w terminie 7 dni po ogłoszeniu wyników wniosek o przystąpienie do sesji poprawkowej w sierpniu.

Terminy egzaminu poprawkowego w sierpniu 2017 r.

1. 22 sierpnia 2017 r. godz. 9.00 część pisemna egzaminu w macierzystej szkole

2. 23-25 sierpnia 2017 r. część ustna egzaminu w macierzystej szkole (harmonogram ustala dyrektor szkoły)

KONCERT PROFILAKTYCZNY PN. KARMIĘ SIĘ TYLKO MUZYKĄ

27 kwietnia br. w Auli Zespołu Szkół Technicznych, uczniowie klasy Ibz naszej szkoły, pod opieką p. Sylwii Preuss i p. Kamilli Dulkowskiej, uczestniczyli w uroczystej inauguracji Grudziądzkich Dni Trzeźwości. Akcję profilaktyczną zorganizował i poprowadził zespół Młodzieżowych Liderów Profilaktyki działających w Ośrodku Profilaktyki Uzależnień Dzieci i Młodzieży na Strzemięcinie. Wśród liderów mamy również swoich przedstawicieli. Są to: Lada Razdolska, Natalia Wolfram, Inga Zasuń z klasy I LP oraz Paulina Böttcher z klasy III LP. Liderzy wraz z opiekunami przygotowali krótki występ artystyczny zachęcający młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w zajęciach organizowanych przez Ośrodek na Strzemięcinie. Atrakcją programu był występ rockowego zespołu MR. POLLACK. Występy oraz koncert stworzyły niepowtarzalną atmosferę. Młodzież grudziądzkich szkół świetnie się bawiła.

Od września rusza kolejna edycja szkoleń dla Młodzieżowych Liderów Profilaktyki, o czym będziemy informować na bieżąco. Już dziś gorąco zapraszamy chętnych uczniów naszej szkoły do udziału w spotkaniach organizowanych przez Ośrodek Profilaktyki.

Album zdjęć z koncertu

Zakończenie nauki
w klasach czwartych

ZAKOŃCZENIE NAUKI W KLASACH MATURALNYCH

28 kwietnia naukę w szkole zakończyło 27 uczniów z klasy 4aT, 22 uczniów z klasy 4bT oraz 18 z Liceum Plastycznego. Dyrektor Krzysztof Maliszewski, żegnając absolwentów, życzyl im powodzenia na egzaminie maturalnym oraz dokonywania trafnych wyborów życiowych. Maturzystom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu, sporcie, pracy społecznej zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody i dyplomy. Absolwenci, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali świadectwo z wyróżnieniem to:

Karolina Michalak z kl. 4aT
Fabian Gadziński z kl. 4aT
Monika Sowińska z kl. 4bt
Natalia Pyżewska z kl. 4bT
Karolina Dembek z kl. 4LP


Życzymy wam kochani zdania matury i udanego startu na wyższe uczelnie.

Album zdjęć z uroczystości

Drzwi otwarte

DRZWI OTWARTE  W ZSBiP

25 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu odbyły się  „Drzwi Otwarte ZSBiP”  dla gimnazjalistów oraz ich rodziców.

W programie przewidziano:

1) prezentację typów szkół i specjalności (w teorii i praktyce),
2) wystawę prac uczniów Liceum Plastycznego,

3) możliwość obejrzenia pracowni w trakcie zajęć praktycznych i artystycznych oraz przyjrzenia się z bliska charakterowi pracy w danym zawodzie, (możliwość skorzystania z usługi fryzjerskiej, zrobienia zdjęcia w atelier fotograficznym),
4) spacer po szkole.

galeria zdjęć

Wycieczka
klasy 3aT

WYCIECZKA kl. IIIaT DO KĄTÓW RYBACKICH

W dniach 21 – 23 kwietnia 2017 roku klasa IIIaT wybrała się na wycieczkę klasową. Celem wycieczki były Kąty Rybackie. Zapowiedzi pogody nie napawały optymizmem, jednak doskonałych humorów nawet zła pogoda nie mogła zepsuć. Po przyjeździe okazało się, że mamy doskonałą pogodę. Na bezchmurnym niebie świeciło słońce, lekki wiatr dodawał uroku, a to wszystko tylko przekonało nas, że wybraliśmy doskonałe miejsce i doskonały czas na wycieczkę.

Atrakcje jakie sobie zorganizowaliśmy udokumentowane są na zdjęciach. Chętni korzystali z kąpieli w dość jeszcze chłodnej Zatoce Gdańskiej. Rozgrywki w paintballa wyzwoliły wiele emocji i ducha walki. Konkurencja ta zakończyła się następującą klasyfikacją:

1. Ada Karyta i Radek Śmietanka

2. Daniela Wysocka i Nikodem Berent

3. Emilia Kruczkowska i Łukasz Płuciennik

Dwa dłuuuuuuugie spacery nie sprawiły najmniejszego kłopotu. Tu musimy się pochwalić dystansami 13 kilometrów i 17 kilometrów. Na sprawność „Piechur IIIaT” zasłużyła jednogłośnie Daniela Wysocka, która nadawała tempo.

Wieczory, to tradycyjnie ognisko i „Polaków rozmowy” do późnego wieczora. Ponieważ klasa IIIaT sportowców ma wielu więc nie mogło się obyć bez rozgrywek w piłkę w stylu „FREESTYLE” co w wolnym tłumaczeniu znaczy „odbić piłkę, byle nie spadła i byle do Zatoki”.

Ponieważ bardzo nam się podobało, wróciliśmy zadowoleni choć zmęczeni to chcemy się z Wami podzielić naszą radością, zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Grażyna Ciepłuch; Dariusz Kłodawski klasa IIIaT i gościnnie Kasia, Klaudia i Emilka z Ia T.

zapraszamy do galerii

Egzamin wstępny
do
Liceum Plastycznego

EGZAMIN WSTĘPNY do LICEUM PLASTYCZNEGO

Egzamin wstępny do Liceum Plastycznego odbędzie się 31maja 2017 r.  (środa) o godz. 8.00 w Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych ul. Czarnieckiego 9 sala nr 41 (II piętro)

Szkolenie YTONG

Szkolenie YTONG
"Gwarancja ciepłego domu - murowanie w systemie YTONG"

20 kwietnia 2017 r. w naszej pracowni do robót murarskich i tynkarskich odbyło się szkolenie prowadzone przez przedstawiciela Firmy Xella Polska p. Grzegorza Olszewskiego. Uczniowie klas I, II i III kształcący się w kwalifikacji murarz-tynkarz mieli okazję poznać technologię murowania z bloczków YTONG i SILKA, narzędzia do robót murarskich oraz system dociepleń płytami MULTIPOR.

Inicjatorki szkolenia: Katarzyna Snuszka i Iwona Gagat
Koordynator szkolenia: Dariusz Niedzielski

zobacz galerię zdjęć

Uczniowie na
placu budowy

UCZNIOWIE NA PLACU BUDOWY

11 kwietnia uczniowie klasy IIIaT odwiedzili budowę schroniska dla zwierząt w Grudziądzu. Obserwowali procesy budowlane związane z wykonywaniem fundamentów, ścian, nadproży, wieńców oraz montażem dźwigarów drewnianych. Budowę prowadzi firma Taczbud.

organizator wycieczki: Iwona Gagat

przejdź do galerii

Konkurs BHP

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY Z PRAWA PRACY, ZASAD I PRZEPISÓW BHP.

30 marca 2017 r odbyły się szkolne eliminacje do XVI edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy z Prawa Pracy i Przepisów BHP. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 79 uczniów z klas zasadniczych i technicznych. Konkurs organizowany jest przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Grudziądzu i Państwową Inspekcję Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy.

Największa ilość punktów zdobyli:

I miejsce - Julia Jasiniewska kl.III aT4

II miejsce – Paweł Jóźwiak kl. IV aT4

Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w finale w Centrum Kształcenia Praktycznego w Grudziądzu.

Do konkursu przygotowuje uczniów p. Katarzyna Snuszka

Szkolenie z firmą
SKANSKA

SZKOLENIE Z FIRMĄ SKANSKA

W dniu 30 marca 2017 r w naszej szkole odbyło się szkolenie z firmą SKANSKA. Z przedstawicielem firmy - panem Michałem Wasilewskim uczniowie klas technikum spotykają się raz w roku. Szkolenie obejmowało zagadnienie pt: ORGANIZACJA TRANSPORTU PIONOWEGO NA BUDOWIE. Uczniowie obecni na szkoleniu otrzymali certyfikaty. Dla najbardziej aktywnych uczniów przygotowane zostały certyfikaty z wyróżnieniem.


 

Szkolenie zorganizowała K. Snuszka, I.Gagat

Nagrody Marszałka
Województwa

NAGRODY MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO – POMORSKIEGO 2017

NAJLEPSI Z GRUDZIĄDZKIEJ BUDOWLANKI - 21 marca 2017

Listy gratulacyjne od Marszałka Województwa otrzymali młodzi adepci zawodów budowlanych, którzy reprezentowali nasz region w finale ogólnopolskiego turnieju budowlanego „Złota Kielnia”. Z uczniami i ich nauczycielami spotkali się członek zarządu województwa Sławomir Kopyść i dyrektor Departamentu Edukacji Domicela Kopaczewska.
W finale tegorocznej edycji wzięło udział czterdziestu dwóch uczniów zasadniczych szkół zawodowych z całego kraju. Kujawsko-Pomorskie reprezentowała szóstka młodych ludzi. Z Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych dyplomy i nagrody otrzymali Sylwester Bartnik i Mikołaj Dereszewski.
(Katarzyna Snuszka)


Wiosna z "Kasią"

WIOSNA Z "KASIĄ"

Dnia 19.03.2017 nasze uczennice z Technikum Usług Fryzjerskich oraz Liceum Plastycznego, pod opieką Katarzyny Wierzbowskiej i Małgorzaty Lewandowskiej, wzięły udział w akcji charytatywnej „Wiosna z Kasią” na rzecz 25-letniej grudziądzanki, Katarzyny Lontkowskiej walczącej z nowotworem mózgu.
(Katarzyna Wierzbowska)

Targi Edukacyjne
w Świeciu

TARGI EDUKACYJNE w ŚWIECIU

16.03.2017 uczniowie ZSBiP pod opieką Pani Katarzyny Wierzbowskiej oraz Dariusza Kłodawskiego wzięli udział w IX Świeckich Targach Edukacyjnych i Pracy. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się kącik fryzjersko – kosmetyczny oraz plastyczny.
(Katarzyna Wierzbowska)


Wizyta
w Gimnazjum nr 5

Spotkanie w Gimnazjum nr 5

8.03.2017 w Gimnazjum nr 5 w Grudziądzu odbyło się spotkanie mające na celu przybliżenie zawodu fryzjer uczniom 3 klas gimnazjum. Grupa uczennic z naszej szkoły wraz z nauczycielką zawodu fryzjer, Panią Katarzyną Wierzbowską opowiadały o ścieżce edukacyjnej do uzyskania tego zawodu oraz wykonywały fryzury okolicznościowe
(Katarzyna Wierzbowska)


Eliminacje okręgowe
XXX edycji OWiUB

Eliminacje okręgowe XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

4 marca 2017 r. w Bydgoszczy odbyły się eliminacje okręgowe XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. ZSBiP  reprezentowało 6 uczniów. Najlepiej spisał się Fabian Gadziński z kl. IVaT, który wywalczył 2. lokatę, kwalifikującą do finału centralnego, wypełniając jednocześnie wymagania na tytuł Finalisty OWiUB. Drużynowo ZSBiP zajął również 2. miejsce  za gospodarzami ZSB z Bydgoszczy. W zmaganiach olimpijskich w Bydgoszczy uczestniczyło 35 uczniów z Piły, Inowrocławia, Wrześni, Chojnic, Włocławka, Bydgoszczy i Grudziądza. Finał Olimpiady odbędzie się w Białymstoku. Liczymy i tym razem na dobry wynik Fabiana.

(Jarosław Dyduch)

Najlepszy monter
zabudowy

III EDYCJA KONKURSU "NAJLEPSZY W ZAWODZIE"

10 marca 2017 uczniowie ZSZ: Mikołaj Dereszewski (III b), Daniel Janc i Rafał Pamuła z klasy II b rywalizowali o tytuł "najlepszego" w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych. Konkurs trzy lata temu zainicjowały nauczycielki przedmiotów zawodowych i zajęć praktycznych, p. K. Snuszka i p. I. Gagat. Obie panie co roku przygotowują zadania konkursowe, z uwzględnieniem standardów egzaminacyjnych z kwalifikacji: B.05 - montaż systemów suchej zabudowy i B.06 - wykonywanie robót malarskich i tapeciarskich oraz zapraszają do współpracy w charakterze "oceniajacych" i sponsorujacych nagrody firmy: ERBUD, TIKKURILA, KNAUF.

I etap (pisemny) tego konkursu odbył się 2 marca, podczas którego wybrano finałową trójkę. W etapie praktycznym młodzi fachowcy zmierzyli się z zadaniem na wykonanie ścianki działowej z płyt gipsowo-kartonowych. Konstrukcję rusztu wykonali z profili stalowych. Kolejnym wyzwaniem było tapetowanie. Tytuł "Najlepszego w zawodzie" jurorzy przyznali Mikołajowi Dereszewskiemu, zaś jego młodsi rywale zajęli ex aequo drugie miejsce. Zwycięzcom gratulowali p. kierownik szkolenia praktycznego S. Dombek i p. wicedyrektor K. Badźmierowski. W ten sposób uczestnicy konkursu - uczniowie ZSZ zaprezentowali swoje nie tylko zdolności praktyczne, ale również szeroką, fachową wiedzę w zakresie budownictwa.


Filmy z konkursu

"SREBRNA" Szkoła 2017

RANKING:  NAJLEPSZE TECHNIKA W POLSCE

10 stycznia 2017 r. w Auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poznaliśmy najlepsze licea i technika w Polsce. Była to już XIX odsłona Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przeprowadzanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Uczniowie najlepszych techników doskonale zdają maturę i egzaminy zawodowe, osiągają także znaczące sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych zajął w tym rankingu 137 miejsce w Polsce. Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%), oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%). Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania. Zgodnie z przyjętym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy zasadami, nasza szkoła ma prawo używać w 2017 roku tytułu honorowego „Srebrnej” Szkoły 2017 i związanego z tym graficznego znaku jakości.

Uczniowie nagrodzeni
w I semestrze

Dyplomy za wyniki w nauce w I semestrze

23 lutego 2017 odbyło się spotkanie uczniów wyróżnionych za wysokie wyniki w nauce oraz bardzo dobre zachowanie w pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/17 z dyrektorem szkoły. spotkanie zorganizował Samorząd Uczniowski. Łącznie 54 odebrało z rąk pana dyrektora pamiątkowe dyplomy, są to: K. Michalak, M. Rząca, F. Gadziński, R. Wróbel, M. Sowińska, N. Pyżewska, E. Ormanin, P. Kalinowski, K. Dembek, P. Skorek, M. Wiśniewski, M. Mira, J. Paśko, S. Kulisz, W. Markwart, A. Starkowska, S. Gorlik, L.

L. Razdolska, B. Błędowski, M. Bucholc, M. Banasiak, M. Waleryn, A. Kobalska, M. Jabłońska, M. Kamińska, R. Kalinowska, M. Modliszweska, S. Wierzbicka, M. Firyn. A. Lamparska, M. Podziawo, P. Siwicka, P. Szlitkus, P. Kowalik, E. Kruczkowska, M. Lewandowski, K. Jabłoński, W. Kasprzycka, O. Puka, J. Waśko, K. Budzich, M. Maliszewska, M. Gajewska, H. Wróbel, J. Znaniecka, A. Fojutowska, A. Goszka, M. Jażdżewska, K. Olczyk, M. Sokalska, P. Dylewska, A. Górka, N. Sobolewska, K. Szymańska. Gratulujemy!

Konkurs

"Biblioteka moich
marzeń"

KONKURS „BIBLIOTEKA MOICH MARZEŃ”

Wydział Administracji i Nauk Społecznych - Katedra Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zapraszają młodzież Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu do udziału w pierwszej edycji Konkursu Wiedzy o Książce, Bibliotece i Nowych Mediach.

Na inaugurację konkursu Uniwersytet Kazimierza Wielkiego proponuje następująca tematykę pracy pisemnej: „BIBLIOTEKA MOICH MARZEŃ”

Prace pisemne powinny być co najmniej kilkustronicowe, z wykazem wykorzystanej bibliografii, jeśli wypowiedź opierać się będzie na literaturze. Pracę tę można również wykonać całkowicie samodzielnie, nie tylko opierając się na bibliografii, lecz na własnym doświadczeniu, relacjach z bibliotek poznanych w czasie wakacji czy podróży, można także użyć po prostu wyobraźni. Prace powinny być przesłane do 31 marca 2017 roku do Katedry Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy tradycyjną drogą pocztową na adres: ul. K. Szymanowskiego 3, 85-074 Bydgoszcz z dopiskiem „Konkurs” lub pocztą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. także z dopiskiem „Konkurs”. Autor oprócz swoich danych powinien podać także nazwę szkoły, do której uczęszcza i ewentualnie dane nauczyciela – opiekuna, który pomógł mu w przygotowaniu opracowania. Komitet Konkursowy oceni nadesłane prace najpóźniej do 15 kwietnia 2017 roku. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną w kwietniu 2017 roku zaproszeni do Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród oraz dyplomów.

Honorowym patronatem konkurs otoczyli Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy prof. Dr hab. Jacek Woźny oraz Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.

Osoby chętne do udziału w konkursie mogą zgłaszać się do biblioteki szkolnej w celu doboru literatury, konsultacji oraz uzyskania szczegółowych informacji dotyczących konkursu.

Biblioteka szkolna

"Złota Kielnia" 2017

SUKCES W FINALE CENTRALNYM TURNIEJU BUDOWLANEGO
"ZŁOTA KIELNIA"

W dniach 8-10 lutego 2017 r. odbył się finał centralny XLVI edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia". Miejscem zmagań młodych budowlańców od 4 lat są Międzynarodowe Targi Poznańskie -BUDMA. Wśród finalistów wyłonionych z 2642 uczniów szkół budowlanych z całej Polski znalazło się dwóch uczniów Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych. W kwalifikacji B.18 (wykonywanie robót murarskich i tynkarskich) uczeń klasy 3az Sylwester Bartnik (przygotowany przez panią Grażynę Krezymon i pana Krystiana Skomskiego) zajął II miejsce.

Q kwalifikacji B.05 (montaż systemów suchej zabudowy) uczeń klasy IIIbz Mikołaj Dereszewski (przygotowany przez panią Katarzynę Snuszkę i pana Wojciecha Wojtkowiaka) zajął IV miejsce. Uczniowie ci zostali Laureatami Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia" i zostali zwolnieni z części pisemnej Egzaminu Potwierdzającego Kwalifikacje w Zawodzie w tych kwalifikacjach.

 


Studniówka

STUDNIÓWKA 2017

62 uczniów klas maturalnych bawiło się 27 stycznia 2017 na studniówce w Domu Weselnym "Anna" w Warlubiu. Bal tradycyjnie otworzył pan K. Maliszewski, który wspomniał, że już po raz dwudziesty ma ten zaszczyt jako dyrektor szkoły. Udanej i dpowiedzialnej zabawy życzył młodzieży przedstawiciel rodziców, pan K. Michalak - absolwent naszej szkoły. Po uroczystym polonezie, "szlifowanym" przez wiele tygodni pod czujnym okiem pani D. Kasprzak, także autorki choreografii, był zabawny i perfekcyjnie odegrany program artystyczny, który młodzież przygotowała z pomocą swojej polonistki, pani G. Ciepłuch. Jak co roku p. Ciepłuch opracowała również część oficjalną balu. Następnie były podziękowania i kwiaty dla wychowawców, zaproszonych nauczycieli, rodziców oraz wspólny toast "na szczęście" podczas egzaminów. Po krótkiej sesji zdjęciowej była długa i udana zabawa przy dźwiękach zespołu muzycznego "Lotos" wraz z "Dj Martinem". Organizacją balu zajmował się powołany w czerwcu 2016 roku Komitet Organizacyjny, na czele którego stała uczennica kl. IV a K. Michalak. Karolinie oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej wspaniałej imprezy serdecznie dziękujemy.

Red.: A. Sz.


Koncert wigilijny

KONCERT WIGILIJNY

Wspólne kolędowanie oraz "wyśpiewane" życzenia na święta i nowy rok stały się w naszej szkole już tradycją. 22.12. 2016 na sali gimnastycznej - w świątecznej scenerii przygotowanej przez nauczycieli przedmiotów artystycznych, przy szczególnym zaangażowaniu p. P. Kaczor Paczkowskiej, odbył się KONCERT WIGILIJNY w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia z Grudziądza dla całej społeczności szkolnej (uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, emerytów) oraz zaproszonych gości. Uroczysty koncert otworzył dyrektor szkoły p. K. Maliszewski, który przekazał zebranym życzenia świąteczne oraz wyraził swoją radość ze współpracy obu szkół. Młodzi muzycy pod batutą p. P. Jankowskiego oraz utalentowane solistki pod kierownictwem p. G. Łazickiej zaprezentowali szkolnej publiczności bardzo piękne polskie kolędy i pastorałki przeplatane "słowem poetyckim i życzeniami". Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Po koncercie p. dyrektor ogłosił wyniki konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski na najpiękniejszy stroik świąteczny. Zaś p. W. Dolewska wręczyła nagrody: klasie II b T oraz IV a (wyróżnienie). Również młodzi artyści otrzymali słodkie upominki przygotowane przez p. wicedyrektor E. Dyduch. Ten dzień zapewne na długo pozostanie w pamięci naszej szkolnej społeczności.

Sukces w konkursie
plastycznym

Uczennica klasy IV LP Karolina Dembek uzyskała trzecie miejsce w konkursie organizowanym przez Urząd Patentowy RP na plakat dotyczący 100 rocznicy powstania Urzędu Patentowego w Polsce.

16 grudnia 2016 uczennica ta wraz z nauczycielem Dariuszem Kłodawskim oraz
wicedyrektorem Krzysztofem Badźmierowskim pojechała odebrać nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kinie Iluzjon w Warszawie. Konkurs ten organizowany jest już od 14 lat i podkreśla wagę chronienia swojej własności intelektualnej.

Wsparcie firmy
KNAUF

Dostawa materiałów dydaktycznych od Firmy KNAUF

17 listopada 2016 r. dotarły do szkoły materiały dydaktyczne do nauki zawodu w  kwalifikacji - Montaż systemów suchej zabudowy. Ponad tona materiałów została przekazana szkole przez Firmę KNAUF w ramach współpracy i realizacji programu KNAUF WSPIERA EDUKACJĘ BUDOWLANĄ.

Dziękujemy

Iwona Gagat, Katarzyna Snuszka


Projekt z klasą

Udział szkoły w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "PROJEKT Z KLASĄ"

Nr.projektu 505

"Poprzez praktykę rozwijam swoje pasje"

W naszej szkole od 3 października 2016 do 16 stycznia 2017 realizowany jest „Projekt z pasją” w ramach konkursu, którego organizatorem jest Wydawnictwo Nowa Era. Konkurs ma w tym roku już VII edycję. 15 grudnia zakończył się II etap konkursu - głosowanie internautów. Obecnie trwa weryfikacja głosów i obrady Komisji Konkursowej oraz Jury.

Projekt przeznaczony jest dla uczniów kształcących się w zawodzie " monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie" z klasy pierwszej Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Zadaniem uczestników projektu jest przygotowanie pracowni zawodowej do części praktycznej III edycji konkursu " Najlepszy w Zawodzie ", skierowanego do uczniów II i III klasy ZSZ. Celem realizacji projektu są kreatywne i ambitne założenia oraz różnorodne metody pracy, takie jak: ćwiczenia praktyczne, obserwacja pracy, burza mózgów, praca w grupach.

Korzyści dla ucznia: doświadczenie zawodowe, aktualizacja wiedzy zawodowej, integracja zespołu oraz przygotowanie do egzaminów zawodowych.

Realizacja projektu jest nowoczesną formą promocji zawodu monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, ale również promocją szkoły w społeczeństwie lokalnym poprzez telewizję lokalną, internetową, radio i prasę.

Lider projektu:Katarzyna Snuszka

Nauczyciel wspierający Iwona Gagat

Zredagowała: A. Sz.

Szolenie firmy
KREISEL

SZKOLENIE "KREISEL"

Szkolenie firmy „KREISEL” w naszej szkole odbyło się 29.11.2016 w Sali numer 11. Zostało przeprowadzone w dwóch turach, dla klas: III bz i ITb. Wraz z młodzieżą byli nauczyciele: Katarzyna Snuszka i Marian Błędowski. Tematem szkolenia była hydoizolacja w budownictwie, technologia i materiały. Prowadzącym był pan Łukasz Bogacz.

KREISEL Technika Budowlana należy do czołowych producentów materiałów budowlanych w Polsce. Łączy niemiecką precyzję i polską pracowitość. Jest jednym z liderów sektora chemii budowlanej – wytwarza m.in. kleje do płytek, gipsy oraz tynki. Siedziba KREISEL Polska mieści się w Poznaniu.

Organizator: Robert Karasiński

Szkolenie firmy FOX

PRAKTYCZNE SZKOLENIE FIRMY FOX DLA UCZNIÓW ZSZ I TECHNIKUM

24 listopada 2016 roku uczniowie klas zawodowych i technikum uczestniczyli w szkolenie firmy FOX, która jest polskim producentem ekskluzywnych systemów dekoracji ściennych oraz farb. Przedstawiciel firmy p. Szymon Kubiś zaprezentował uczniom wiele pomysłów, porad i gotowych nowatorskich rozwiązań, jak ciekawie oraz zgodnie z obowiązującymi na rynku trendami urządzić pomieszczenia prywatne i biurowe. Uczestnicy szkolenia mogli z pomocą p. Kubiś w formie praktycznej przećwiczyć sposoby wykonania tynków strukturalnych takich jak: stiuk klasyczny, stiuk wapienny, trawertyn wapienny, efekt- terra antica i innych.

Nasz szkoła już trzeci sezon współpracuje z firmą FOX.

Szkolenie zorganizowały panie: Katarzyna Snuszka i Iwona Gagat

 

Szkolenie firmy
DECORAL

KREATYWNA SZKOŁA DEKORAL W GRUDZIĄDZU!

W ramach programu Kreatywnej Szkoły Dekoral odbyło się szkolenie dla uczniów naszej szkoły. Program szkolenia obejmował wewnętrzne systemy wykończenia wnętrz firmy PPG Deco Akademii Technicznej. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej, w której nasi uczniowie brali chętnie udział i nabierali nowych umiejętności. Program szkoleń przygotowany jest na trzy lata. W ramach tego projektu wykonany został remont klasy zajęć teoretycznych budowlanych na materiałach powierzonych bezpłatnie przez PPG Deco.

Dziękujemy za ciekawe szkolenie i z niecierpliwością czekamy na następne.

Marcin Gawłowski


Stypendia

Prezesa
Rady
Ministrów

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

W tym roku zostały przyznane stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uczennice, które są stypendystkami tych nagród, to Karolina Dembek z klasy IV Liceum Plastycznego oraz Karolina Michalak z klasy IV Technikum. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 25 listopada 2016 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.

Uczennicom gratulujemy

Oferta edukacyjna

ZSBiP

OFERTA EDUKACYJNA ZSBiP

Z – MOWY TYCH CO ODESZLI

Uczniowie naszej szkoły utworzyli zespół, który przyjął nazwę INTERWENCJA. W skład zespołu weszli:

- Adrian Zwolicki kl. IIaT , instrumenty klawiszowe;

- Kamil Spasiński kl. II LP, gitara basowa;

- Dominik Czarnecki kl.I LP, gitara klasyczna;

- Bartek Błędowski kl.I LP, instrumenty perkusyjne;

- Aleksandra Ronowska kl. II LP, śpiew.

Zespół zaprezentował 24.11.2016r. się w Ognisku Pracy Pozaszkolnej podczas konkursu

"Z – MOWY TYCH CO ODESZLI"

W wyniku konkursu zespół uzyskał nagrodę specjalną jaką jest SESJA NAGRANIOWA W STUDIU PROGRESS.

ZESPOŁOWI GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Spotkanie z terapeutą

- Spotkanie z pedagogiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej -

W ramach działań profilaktycznych po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej - p. Sławomira Uziembłę. Pan Sławek spotkał się z uczniami na zajęciach warsztatowych. Uczestnicy mieli możliwość wyrażenia swoich opinii i poglądów na temat marzeń, wartości i współczesnych zagrożeń. Uczniowie mogli bliżej się poznać, a także w ciekawej formie, czasem z dużą dawką humoru porozmawiać o nurtujących młodych ludzi sprawach.

Pan Sławek spotkał się również z rodzicami naszych uczniów podczas zebrań. Tym razem tematem przewodnim były uzależnienia behawioralne, związane z nowoczesnymi technologiami. Rodzice dowiedzieli się, na czym polegają uzależniania od telefonu, Internetu, smartfonu, czy hazardu. Obok dawki wiedzy chętni otrzymali specjalnie na tę okazję przygotowane informacje oraz ulotki zawierające adresy i telefony miejsc, w których można uzyskać pomoc.

Panu Sławkowi bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

tekst: Sylwia Preuss


WARSZTATY SZKOLENIOWE

10 listopada 2016 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty szkoleniowe z firmą ATLAS – polskim producentem materiałów budowlanych. Temat przewodni spotkania brzmiał: Okładziny ścienne i podłogowe w łazienkach.

W warsztatach uczestniczyła młodzież Zasadniczej Szkoły Zawodowej z klasy Iaz i IIIbz /grupy p. Katarzyny Snuszki i p. Iwony Gagat/. Celem szkolenia było powtórzenie i utrwalanie wiadomości oraz doskonalenie umiejętności w kwalifikacji B.07/Wykonywanie robót posadzkarsko – okładzinowych.

Szkolenie zorganizowały: Katarzyna Snuszka i Iwona Gagat

Tekst przygotowała: Kamilla Dulkowska
Etap szkolny
Turnieju Budowlanego
"Złota Kielnia"

ETAP SZKOLNY TURNIEJU

W LISTOPADZIE ODBĘDĄ SIĘ ELIMINACJE SZKOLNE DO TURNIEJU BUDOWLANEGO „ZŁOTA KIELNIA” W ZAWODZIE:

• Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

• Murarz - tynkarz

B.5. Montaż systemów suchej zabudowy - p. Katarzyna Snuszka

B.6. Wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich – p. Wojciech Wojtkowiak

B.7. Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych – p. Iwona Gagat

B.18. Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich – p. Grażyna Krezymon

Szczegółowy termin podadzą nauczyciele danej kwalifikacji

Kultura
Bezpieczeństwa

FINAŁ PROGRAMU EDUKACYJNEGO „KULTURA BEZPIECZEŃSTWA” ORAZ PODSUMOWANIE WYNIKÓW KONKURSU DLA UCZNIÓW PN. „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

 

7 listopada 2016 roku, w sali Konferencyjnej Kujawsko – Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy, odbyło się uroczyste seminarium zorganizowane przez Państwową Inspekcję Pracy, na którym podsumowano kolejną edycję programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” oraz wyniki konkursu dla uczniów szkół ponadgimnzajalnych pn. „Poznaj swoje prawa w pracy”. Państwowa Inspekcja Pracy, corocznie od 2006 roku, realizuje program edukacyjny pn. „Kultura bezpieczeństwa”. Celem programu jest kształtowanie świadomości zagrożeń występujących w środowisku pracy, a także podniesienie poziomu wiedzy wśród młodzieży szkolnej i akademickiej z zakresu prawnej ochrony pracy i bezpieczeństwa pracy. Program realizowany jest w szkołach ponadgimnazjalnych dzięki zaangażowaniu nauczycieli, którzy uczestniczą w spotkaniach szkoleniowych organizowanych przez PIP i na podstawie otrzymanych materiałów mogą się przygotować do realizacji zajęć lekcyjnych w ramach programu.

Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych uczestniczy w programie „Kultura bezpieczeństwa” od 2013 roku. Koordynatorem programu w szkole jest p. Katrzyna Snuszka. Co roku w programie uczestniczy coraz większa liczba nauczycieli ZSBiP. Za realizację programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” w roku szkolnym 2015/2016, certyfikatami Państwowej Inspekcji Pracy zostali wyróżnieni następujący nauczyciele:

- p. Kamilla Dulkowska;

- p. Iwona Gagat;

- p. Jerzy Kachniarz;

- p. Robert Karasiński;

- p. Krystian Skomski;

- p. Katarzyna Snuszka;

- p. Małgorzata Wieczorek.

Państwowa Inspekcja Pracy wyróżniła p. Katarzynę Snuszkę dyplomem oraz cenną nagrodą rzeczową za udział w programie „Kultura bezpieczeństwa”, który jest jednym z komponentów kampanii promocyjno – informacyjnej „Młodzi pracownicy – bezpieczny start”, realizowanej przez PIP we współpracy z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy – Państwowym Instytutem Badawczym w Warszawie oraz za przygotowanie ucznia ZSBiP - Krzysztofa Kosedy, który w konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy” zajął I miejsce w województwie kujawsko – pomorskim i V lokatę w finale centralnym konkursu w Warszawie.

Na gali w Bydgoszczy naszą szkołę reprezentowali: p. Katrzyna Snuszka i p. Jerzy Kachniarz. Na uroczystości byli obecni także przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Program
ERAZMUS +

Staż zagraniczny dla uczniów klas II i III LICEUM PLASTYCZNEGO w ramach programu Erasmus+

W sobotę 5 listopada 15 uczniów Liceum Plastycznego w Grudziądzu wyjeżdża na 2-tygodniową praktykę zawodową na Cypr. Grupa uczniów została wybrana podczas rekrutacji przeprowadzonej we wrześniu. O uczestnictwo w projekcie mogli ubiegać się uczniowie klas: II i III liceum. Każdy z kandydatów musiał przedstawić przed Zespołem nauczycieli ds. rekrutacji napisaną przez siebie własną ścieżkę rozwoju oraz wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej, w której sprawdzano m.in. umiejętności swobodnego komunikowania się w języku angielskim.Podczas stażu zakwalifikowani uczniowie będą uczyć się obsługi i zastosowania programu graficznego "Adobe Illustrator w szkole technicznej w Paralimni na Cyprze. Poza tym uczniowie będą uczestniczyć w lekcjach rysunku i historii sztuki. Partnerska szkoła przygotowała dla naszych uczniów także atrakcyjne oferty kulturowe.

Staż został zatwierdzony do realizacji w ramach projektu systemowego: Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Iwona Liegmann - nauczycielka przedmiotów artystycznych, która wraz z nauczycielem historii sztuki, panem Michałem Kowalskim, pełni opiekę nad młodzieżą podczas pobytu na Cyprze.

Po powrocie planowana jest organizacja 2 wystaw: fotograficznej relacji z odbytego stażu oraz prezentującej dokonania uczniów.

Młodzieżowa
Rada
Miasta

W piątek, 28 października 2016 roku powołano IV kadencję Młodzieżowej Rady Miasta. Naszą szkołę reprezentować będzie Łukasz Płuciennik z klasy III aT.

Gratulujemy.

Podaruj książkę
bibliotece

OGŁOSZENIE!!!

Biblioteka szkolna ogłasza całoroczną akcję

pn. Podaruj książkę bibliotece!

Czekamy szczególnie na nowości z dziedziny współczesnej literatury pięknej i młodzieżowej!!! Akcja adresowana jest do uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły! Jeżeli masz w swoim domu książkę, którą już przeczytałeś, a zajmuje ona cenne miejsce, przynieś ją do biblioteki szkolnej! Stworzysz i wzbogacisz w ten sposób dział NOWOŚCI i dasz szansę przeżycia ciekawych przygód innym czytelnikom. Zyskasz wdzięczność wielu osób!

Książki można przynosić codziennie w godzinach pracy biblioteki szkolnej od 7.45 do 13.45

Liczymy na Wasze zainteresowanie i ofiarność!!!

Serdecznie dziękujemy!!!

Warsztaty szkoleniowe

WEŹ KOLOR NA WARSZTAT

Warsztaty szkoleniowe pod tym hasłem, dla uczniów klas zawodowych, odbyły się 6 października 2016 roku. Kolejny raz młodzież trenowała różne techniki malarskie i tapeciarskie pod okiem p. Macieja Jurkowskiego - fachowca z firmy TIKKURILA. Październikowe szkolenie zainaugurowało piąty sezon współpracy z dębicką TIKKURILĄ, która otoczyła naszą szkołę szczególną opieką i dba nie tylko o poziom wiedzy i umiejętności naszych uczniów i nauczycieli, ale także zaopatruje nas w materiały malarskie. Farby sprezentowane przez firmę znalazły zastosowanie m. in. w sali nr 41 oraz czytelni szkolnej. 

Szkolenie zorganizowała p. Katarzyna Snuszka.

Narodowe Czytanie

QUO VADIS HENRYKA SIENKIEWICZA LEKTURĄ NARODOWEGO CZYTANIA 
W 2016 ROKU

Wzorem lat ubiegłych do akcji „Narodowego Czytania” przyłączyła się nasza szkoła realizując wytyczne polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017. Roksana Różyńska z klasy II LP oraz Patryk Simionkowski z klasy III AT zaprezentowali specjalnie wybrane przez nauczycieli polonistów fragmenty Quo vadis. Wstęp do audycji przygotowała biblioteka szkolna.

Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji.

– To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z Chłopami Władysława Stanisława Reymonta, Weselem Stanisława Wyspiańskiego, Popiołami Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej Noce i dnie.

„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznej lektury mająca popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach. Ogólnonarodowa lektura dzieł ze skarbnicy polskiej literatury to sposób na narodową integrację wokół zjawisk doniosłych w polskiej kulturze wysokiej oraz na odkrywanie mądrości i aktualności zawartych w nich diagnoz.

„Narodowe Czytanie” zainaugurowała w 2012 roku wspólna lektura Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry. W 2014 roku prezydent polecił uwadze rodaków publiczne czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza. W ubiegłym roku, 5 września, Andrzej Duda i Agata Kornhauser - Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Lalki Bolesława Prusa w warszawskim Ogrodzie Saskim. Przez ponad 10 godzin powieść Prusa czytali znani aktorzy. W całej Polsce Lalkę przeczytano w ponad 1600 miejscowościach.

Tegoroczna lektura to powieść historyczna napisana przez Henryka Sienkiewicza. Quo vadis opublikowano po raz pierwszy w odcinkach w warszawskiej „Gazecie Polskiej” w latach 1895-1896 oraz w krakowskim dzienniku „Czas” i „Dzienniku Poznańskim”. Następnie wydano ją w formie druku zwartego. Pierwsze książkowe wydanie Quo vadis ukazało się w Krakowie w 1896 roku. Powieść odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków. Stąd też jest najbardziej znaną na świecie powieścią polską. Henryk Sienkiewicz dzięki niej otrzymał w 1905 roku Literacką Nagrodę Nobla.

Bajkowe
otrzęsiny

OTRZĘSINY 2016

13 października w bajkowym klimacie ”pierwszaki” stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Zorganizowany po raz dwudziesty chrzest uczniów klas pierwszych uroczyście otworzył p. wicedyrektor K. Badźmierowski. Zaś p. wicedyrektor E. Dyduch tradycyjnie przy betoniarce pasowała „pierwszaków” na ucznia szkoły. W zabawnych konkurencjach, takich jak np. sztafeta księżniczek, wyścig Czerwonych Kapturków, taniec smerfów, plebiscyt na bajkowy przebój, uczniowie klas pierwszych zdobywali nie tylko certyfikat ucznia, ale przede wszystkim sympatię i głośny aplauz publiczności. Imprezę uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego. Pomysłodawcą szkolnego chrztu pierwszaków jest p. W. Wojtkowiak, który wraz z uczniami klas czwartych przygotował te jubileuszowe otrzęsiny.

Dzień Edukacji

Podziękowania, kwiaty i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Już 13 października obchodzono w instytucjach oświatowych Dzień Nauczyciela. Również w naszej szkole nie zabrakło dowodów wdzięczności dla nauczycieli i wychowawców  za trud włożony w nauczanie i wychowanie. Były życzenia, podziękowania i kwiaty od uczniów, które zawsze radują serce każdego pedagoga. Zaś 18 nauczycieli otrzymało Nagrodę Dyrektora za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej. Są to: p. G. Ciepłuch, p. W. Dolewska, p. J. Dołżyc, p. S. Dombek, p. E. Dyduch, p. M. Dylewska, p. I. Gagat, p. M. Gawłowski, p. D. Kłodawski, p. J. Krawczak, p. G. Krezymon, p. M. Mikołajko, p. R. Piasecki, p. S. Preuss, p. K. Snuszka, p. M. Soboczyńska, p. A. Szafryna, p. W. Wojtkowiak. Nagrodę Dyrektora przyznano także dla następujących pracowników administracji i obsługi: p. W. Szymkowiak, p. J. Włodarczyk, p. M. Jasińskiej, I. Balickiej, I. Kleina, A. Nowak.
Pan Jarosław Dyduch otrzymał w tym roku Nagrodę Prezydenta Grudziądza. Wszystkim wyróżnionym nauczycielom serdecznie gratulujemy.


Wycieczka
szkoleniowa

ZAKŁADY PRODUKCYJNE OTWIERAJĄ DRZWI DLA UCZNIÓW GRUDZIĄDZKIEJ BUDOWLANKI

4 października 2016 roku uczniowie klas technicznych i zawodowych zwiedzali zakład STEICO w miejscowości Czarna Woda w powiecie starogardzkim – producenta sklejki i materiałów drewnopochodnych. Poznali tam innowacyjny system materiałów konstrukcyjnych i termoizolacyjnych oraz technologię produkcji elementów z drewna klejonego LVL. Młodzież miała również okazję zobaczyć w Czarnej Wodzie szkołę zbudowaną przez firmę STEICO w całości z materiałów drewnopochodnych produkowanych przez zakład.

Wizyta w zakładzie jest kontynuacją realizowanej przez naszą szkołę ścieżki szkoleniowej dla uczniów i nauczycieli. Jest także kolejnym przykładem na udaną współpracę między szkołą i firmami produkcyjnymi na linii uczeń – pracodawca. Gorące podziękowania kierujemy do dyrekcji firmy, a w szczególności do p. Wiesławy Słomińskiej za miłe przyjęcie, opiekę podczas wizyty oraz zafundowanie autokaru dla uczniów.

Katarzyna Snuszka – organizator wycieczki;
Iwona Gagat – kierownik wycieczki;
Kamilla Dulkowska- opiekun młodzieży.

W tym miejscu znajdziesz fotorelację z wycieczki…
https://drive.google.com/drive/folders/0Bz2y-RDEhKFnd1ByNk9ZNHZ4LVU?usp=sharing

Szkolny dzień
języków obcych

SZKOLNY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W nawiązaniu do obchodzonego od 15 lat Europejskiego Dnia Języków Obcych (26 września) ZESPÓL NAUCZYCIELI JĘZYKÓW OBCYCH zorganizował 28 września konkurs w formie "quizu" na temat europejskich języków, krajów, których języków młodzież się uczy w szkole oraz ciekawostek lingwistycznych. Do konkursu zgłosili się uczniowie klas drugich i trzecich technikum i liceum. W dwóch rundach konkursowych (angielskiej i niemieckiej) najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielił uczeń klasy III aT  PATRYK SIEMIONKOWSKI i został zwycięzcą, drugie miejsce zajął Karol Hoffmann z II aT, a trzecie Aleksandra Ronowska z II Lp. Zadania konkursowe przygotowały panie: Pasik i Szafryna, które przeprowadziły quiz i pozyskały od współpracujących ze szkołą wydawnictw nagrody książkowe dla zwycięzców, zaś pani Walczak przygotowała audycję na temat: Dnia Języków Obcych. Zachęcamy do nauki języków i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu wiedzy i umiejętności językowych.

Zebranie z rodzicami

15 września 2016 r. (czwartek) o godzinie  16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Serdecznie zapraszamy.


Harmonogram
egzaminów
zawodowych

HARMONOGRAM EGZAMINU

POTWIERDZAJĄCEGO KWALIFIKACJE W ZAWODZIE

SESJA –PAŹDZIERNIK 2016 r.

(pobierz plik doc)

Rozpoczęcie roku
szkolnego

Witamy "pierwszaków" w gronie uczniów naszej społeczności szkolnej

W obecnym roku szkolnym 2016/17 mamy pięć klas pierwszych: dwie techniczne, jedna liceum plastyczne i dwie klasy zawodowe. Zgodnie z tradycją szkoły uczniowie klas pierwszych zostali pierwszego września sfotografowani wraz ze swoimi wychowawcami, a ich klasowe zdjęcia trafiły do kroniki szkolnej i z przyjemnością prezentujemy je w naszej galerii. Wszystkim naszym uczniom, a pierwszakom w szczególności, życzymy udanego nowego roku szkolnego!

Plan lekcji obowiązujący od 19.09.2016 r.

pobierz plan

PODRĘCZNIKI DLA KLAS PIERWSZYCH

Tutaj pobierzesz plik z zestawem podręczników dla klas pierwszych dla liceum plastycznego, technikum i zasadniczej szkoły zawodowej
(pobierz plik doc)

Wycieczka na budowę

Wycieczka na budowę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - 24.05.2016 r.

24 maja 2016 r. odbyła się wycieczka budowę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W wycieczce brali udział uczniowie Technikum z klasy IIa. Młodzież po raz kolejny miała szansę znaleźć się na jednej z najciekawszych budów w Polsce, realizowanych przez firmę WAR-BUD. Uczniowie podczas prezentacji multimedialnej poznali architekturę wznoszonego obiektu. Pod kierownictwem inżyniera p. Piotra Zamoyskiego zobaczyli cały teren budowy: place składowe, część podziemną i nadziemną obiektu - część administracyjno i biurową, hotelową, sale wystawowe, sale konferencyjne, salę kinową, parkingi oraz wieżę widokową. Oprowadzanie po budowie odbywało się podczas realizacji prac budowlanych z zachowaniem zasad BHP - obowiązkowe obuwie robocze, kaski, okulary ochronne i kamizelki odblaskowe.

Kierownictwo budowy wręczyło wszystkim uczestnikom wycieczki symboliczne upominki.

Wycieczkę zorganizowały p. Katarzyna Snuszka i p. Iwona Gagat


Wystawa prac
dyplomowych LP

WYSTAWA PRAC DYPLOMOWYCH UCZNIÓW LICEUM PLASTYCZNEGO

W dniach 12 i 14 maja 2016 roku odbyły się dwie najważniejsze wystawy prac dyplomowych z reklamy wizualnej rysunku i malarstwa. W galerii AKCENT zaprezentowano plakaty, ilustracje do książek,kalendarze, identyfikacje wizualne firm oraz portrety rzeźbiarskie zasłużonych Grudziądzan. Podczas Nocy Muzeów mieszkańcy miasta mogli zobaczyć prace malarskie i rysunkowe tegorocznych absolwentów. Tematyką prac były: portrety, martwe natury i pejzaże. Wystawy można oglądać do połowy czerwca 2016 roku. Zapraszamy!!!

Wioletta Dolewska

Konkurs OC

KONKURS "OBRONA CYWILNA WOKÓŁ NAS"

Są już wyniki konkursu pt. "Obrona Cywilna Wokół Nas - 112 w trudnej sprawie nie używaj przy zabawie" zorganizowanym przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica pierwszej klasy naszego liceum Magdalena Kamińska, której opiekunem był pan Dariusz Kłodawski.Serdecznie gratulujemy!!!
Wyróżnione prace zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego konkursu.

Festyn profilaktyczny
FESTYN PROFILAKTYCZNY „NIE BIORĘ, NIE PIJĘ – ZDROWO I AKTYWNIE ŻYJĘ”

W środę - 11 maja 2016 roku grupa uczniów z klasy II BT i III LP wzięła udział w festynie profilaktycznym pod hasłem „ NIE BIORĘ, NIE PIJĘ – ZDROWO I AKTYWNIE ŻYJĘ” organizowanym w ramach GRUDZIĄDZKICH DNI TRZEŹWOŚCI. Każda szkoła prezentowała alternatywne formy spędzania czasu wolnego. Propozycja naszych uczniów spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczestników festynu. Uczniowie Liceum Plastycznego dla chętnych wykonywali portrety, karykatury i rysunki zwierząt różnymi technikami malarskimi. Natomiast młodzież Technikum Usług Fryzjerskich zaoferowała metamorfozę w postaci prostowania włosów, kręcenia loków, wykonywania makijażu i malowania paznokci. Dodatkową atrakcją uroczystości był występ STUDIA PIOSENKI ZBIGNIEWA POLISZCZUKA.

Czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze, co dodatkowo sprzyjało integracji młodzieży i opiekunów biorących udział w imprezie.

Opiekunowie: p. Sylwia Preuss i p. Kamilla Dulkowska

Nowy kierunek
w ZSBiP

Od 1 września 2016 r. w Zasadniczej Szkole Zawodowej w ZSBiP zostanie otwarty  nowy kierunek kształcenia pracowników młodocianych - krawiec. Nabór elektroniczny będzie prowadzony od 26 maja 2016 r. Praktyki zapewnia szkoła.

Uczeń w czasie nauki otrzymuje stypendium niezależne od dochodów w wysokości:
Klasa I - 140 zł
Klasa II - 175 zł
Klasa III - 210 zł

Konkurs BHP

TRWA DOBRA PASSA BUDOWLAŃCÓW

Sukces naszego ucznia w konkursie wiedzy z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy

26 kwietnia 2016 r. w  Centrum Kształcenia Praktycznego odbył się regionalny etap  konkursu wiedzy z zakresu prawa pracy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IV aT4 €“ Piotr Petla oraz  Mikołaj Dereszewski  z klasy  II bz.  Po rozwiązaniu testu najlepszy z najlepszych okazał się:

Piotr Petla zajął€“ I miejsce

Mikołaj Dereszewski zajął€“ VII miejsce

Do konkursu przygotowała uczniów pani Katarzyna Snuszka
Gratulujemy serdecznie


Drzwi otwarte
w ZSBiP

DRZWI OTWARTE  W ZSBiP

26 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu odbyły się  „Drzwi Otwarte ZSBiP” zorganizowane dla gimnazjalistów w godzinach 9.00-15.00.

W programie przewidziano:

1) prezentację typów szkół i specjalności (w teorii i praktyce),
2) wystawę prac uczniów Liceum Plastycznego,

3) możliwość obejrzenia pracowni w trakcie zajęć praktycznych i artystycznych oraz przyjrzenia się z bliska charakterowi pracy w danym zawodzie, (możliwość skorzystania z usługi fryzjerskiej, zrobienia zdjęcia w atelier fotograficznym),
4) spacer po szkole.


Szkolenie techników

SZKOLENIE BHP: "ZAGROŻENIA I WYPADKI"

21 kwietnia 2016 r (czwartek) o godz. 10.00 w sali nr 3 odbyło się szkolenie pt. ZAGROŻENIA I WYPADKI prowadzone przez przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy, w ramach programu edukacyjnego KULTURA BEZPIECZEŃSTWA.

W szkoleniu udział wzięli:

p. Dulkowska Kamila
p. Gagat Iwona
p. Krezymon Grażyna wraz z klasą III az
p. Snuszka Katarzyna wraz z grupą odbywającą zajęcia praktyczne
p. Wieczorek Małgorzata z klasą II bz
p. Karasiński Robert wraz z grupą odbywającą zajęcia praktyczne
p. Skomski Krystian wraz z grupą odbywającą zajęcia praktyczne

Koordynator programu - Katarzyna Snuszka

Szkolenie fryzjerów

W dniu 18 kwietnia 2016 w Hotelu Rad w Grudziądzu uczniowie I klasy Technikum Usług Fryzjerskich z Innowacją Pedagogiczną „ Wizaż, kreowanie wizerunku oraz pielęgnacja dłoni ”, delegacje z klas II i III Technikum Fryzjerskiego uczestniczyli w szkoleniu pt. Higiena i dezynfekcja w gabinetach kosmetycznych, salonach fryzjerskich, tatuażu i odnowy biologicznej. Organizator Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grudziądzu, Państwowa Inspekcja Sanitarna, firma MEDILAB oraz Piotr Dołżyc. Osoba prowadząca wykład Specjalista Zdrowia Publicznego Beata Zalewska oraz Michał Serdyn. Uczniowie zapoznali się z zagrożeniami występującymi w gabinetach kosmetycznych, salonach fryzjerskich, tatuażu oraz odnowy biologicznej. Zostały przedstawione sytuacje i przykłady błędów popełnianych w gabinetach sposoby zapobiegania. Przepisy prawa nakładające obowiązki na osoby wykonujące zabiegi, konsekwencje oraz odpowiedzialność spoczywająca na przyszłych pracownikach w zakładach pracy. Po przeprowadzonych rozmowach z przedstawicielami marki MEDILAB oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Szkoła zostanie objęta specjalnym programem edukacyjnym na prosbę nauczycieli Joanny Dołżyc i Piotra Dołżyc.

Szkolenie zorganizowali : Joanna Dołżyc Piotr Dołżyc.

Konkurs "Poznaj Swoje Prawa Pracy"

Sukces w konkursie "POZNAJ SWOJE PRAWA PRACY"

19 kwietnia 2016 r. w Warszawie odbył się Finał  ogólnopolskiego konkursu "Poznaj Swoje Prawa Pracy" zorganizowany przez Państwową Inspekcję Pracy w ramach programu edukacyjnego "Kultura Bezpieczeństwa". Uczeń naszej szkoły Krzysztof Koseda zajął V miejsce w Polsce i I miejsce w województwie kujawsko-pomorskim. W finale brało udział po 3 uczniów z każdego województwa.

Do konkursu ucznia przygotowywała pani Katarzyna Snuszka.

Nowy kierunek
w ZSBiP
Od 1 września 2016 r. w Zasadniczej Szkole Zawodowej w ZSBiP zostanie otwarty  nowy kierunek kształcenia pracowników młodocianych - krawiec. Nabór elektroniczny będzie prowadzony od 26 maja 2016 r. Praktyki zapewnia szkoła.
Koło Miłośników
Dziejów Grudziądza
W każdą środę o godz. 17.00 w Klubie Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Moniuszki 13 (2 piętro) odbywają się prelekcje i wystawy o tematyce regionalnej  wygłaszane przez hobbystów i pasjonatów historii Grudziądza. Każda prelekcja jest odrębnym tematem. Plan prelekcji jest publikowany na stronie http://kmdg.grudziadz.pl
Sukces na OWiUB

SUKCES W FINALE CENTRALNYM OLIMPIADY WIEDZY i UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH

14-16 kwietnia 2016 r. W Ostrzeszowie w finale XXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych Krzysztof Koseda z klasy 4aT zdobył tytuł laureata, a Piotr Petla również z klasy 4aT  tytuł finalisty Olimpiady. To trzeci wynik w historii szkoły. W finale uczestniczyło osiemdziesięciu sześciu najlepszych techników z całej Polski. Tym samym zapewnili sobie wolny wstęp na kierunki budowlane i pokrewne, na wybranych przez siebie uczelniach wyższych. Piękna passa grudziądzkich techników budownictwa została podtrzymana.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów

Galeria zdjęć z olimpiady

Warsztaty szkoleniowe
dla fryzjerów

Warsztaty szkoleniowe Sensus z hasłem przewodnim „Twoje piękne, zdrowe włosy - nasza pasja”

Nauczyciele Joanna Dołżyc i Piotr Dołżyc przekonali Zarząd firmy do nawiązania współpracy oraz odwiedzin ZSBiP w Grudziądzu. Odbyło się pierwsze spotkanie z uczniami I klasy technikum usług fryzjerskich z Innowacją Pedagogiczną „Wizaż, kreowanie wizerunku oraz pielęgnacja dłoni”. Wyjątkowość marki SENS.US tworzą nie tylko niezawodne, selektywne, profesjonalne i bezpieczne produkty, które w ramach zajęć programowych uczniowie nie byliby w stanie poznać z uwagi na brak możliwości zakupu przez szkołę. W pierwszej części szkolenia uczniowie poznali filozofię marki,produkty do pielęgnacji, stylizacji, składy produktów, zastosowanie. W sposób bardzo ciekawy przedstawiono produkty do pielęgnacji z uzasadnieniem składów. Po raz kolejny uczniowie się przekonali jak bardzo ważne jest przeprowadzenie prawidłowej diagnozy przed wykonaniem zabiegu w celu uzyskania zakładanego rezultatu. Po krótkiej przerwie uczniowie w pracowni fryzjerskiej nr 16 mieli okazję poznać działanie wszystkich linii produktów do pielęgnacji tj. szamponów, toników, masek, odżywek.

Zniewalające zapachy szamponów i masek prosto z Toskanii unosiły się w całej pracowni oraz w korytarzu szkoły. Po pielęgnacji przyszedł czas na dobór preparatów do stylizacji i modelowania. Uczniowie byli zachwyceni efektami działania produktów.

Edukator i opiekun marki SENS.US Pani Anna Badyna była bardzo zadowolona z wysokiego poziomu wiedzy naszych uczniów oraz bardzo dobrej sprawności manualnej mimo faktu, że są to uczniowie I klasy. Niebawem następne szkolenia.

SENS.US jest luksusem dnia codziennego, jest profesjonalną linią produktów stworzoną we Włoszech z myślą o naturze oraz z miłości do sztuki fryzjerskiej.

SENS.US to szeroki wybór profesjonalnych produktów do koloryzacji, pielęgnacji i stylizacji włosów. Dedykowane są one ekspertom, dla których efekt ma znaczenie.

 

Konkurs o Mikołaju
Koperniku

12 kwietnia 2016 r. odbył się konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku. Zorganizowany został przez Zespół Placówek Młodzieżowych BURSA. Uczennica naszej szkoły WERONIKA MURAK z klasy 2 LP zajęła I miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Warsztaty szkoleniowe

11 i 12 kwietnia 2016r. w ZSBiP odbyły się warsztaty szkoleniowe prowadzone przez przedstawiciela firmy FOX pana Szymona Kubisia. Zajęcia dotyczyły technologii wykonywania tynków dekoracyjnych akrylowych i mineralnych.

Szkolenie zorganizowały p. Katarzyna Snuszka i p. Iwona Gagat

Galeria z warsztatów

Dzień patrona LP

Dnia 7 kwietnia 2016r, uczniowie naszego liceum wraz z nauczycielami przedmiotów plastycznych obchodzili Dzień Patrona. Rozpoczęliśmy od ósmej rano projekcją filmu „Józef Czapski -€“ świadek historii”. Przybliżył on nam sylwetkę znanego malarza. Dowiedzieliśmy się również jak wielki wkład miał on w kształtowaniu polskiej historii a w szczególności ujawnieniu prawdy o Katyniu. Swoją wiedzę o patronie sprawdziliśmy quizem przygotowanym przez p. Michała Kowalskiego. Zwyciężyła grupa w następującym składzie: Agnieszka Lamparska, Jessika Kozminska, Klaudia Płoszaj, Paulina Witulska, Laura Skalińska.
Kolejnym punktem naszego spotkania był pokaz własnoręcznie wykonanych nakryć głowy zorganizowanym przez p. Paulinę Kaczor. Wygrali: Adam Masłowski, Magda Kamińska, Paulina Frydryszewska i Hubert Ostrowski , następnie odbyło się tajne głosowanie na najciekawszą pracę inspirowaną twórczością Józefa Czapskiego. Najpopularniejsze okazały się szkice malarskie wykonane przez –Darię Krajeńską, Maję Modliszewską, Marcelinę Podziawo i Natalię Łasocha.Na zakończenie wszyscy wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych pt. Mozaikowy portret patrona. Najciekawszą pracę wykonał zespół w składzie- Karolina Dembek, Dawid Nowak, Weronika Jaworska, Weronika Kościńska, Anna Łyskawa , Patrycja Kachniarz z klasy 3LP. Gratulujemy !!!

Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Dyrektorów i Kadry Kierowniczej Szkół Budowlanych i Zawodowych

W dniach 5 i 6 kwietnia 2016 r. w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Dyrektorów i Kadry Kierowniczej Szkół Budowlanych i Zawodowych, którą zorganizowała Sekcja Szkół Budowlanych Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa i Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej kierowanej przez dyrektora ZSBiP w Grudziądzu - Krzysztofa Maliszewskiego. Była poświęcona problemom kształcenia zawodowego głównie w branży budowlanej. Zaakcentowane zostały również problemy dotyczące ZSBiP związane z tym tematem.

Część szkoleniowa oraz debata  robocza odbyła się 5 kwietnia w siedzibie BRICOMAN z inicjatywy Dyrektora Generalnego – Arnaud  Boule.

Dnia następnego w gmachu MEN odbyło się spotkanie w którym uczestniczyła wiceminister edukacji Teresa Wargocka .  Skupiło ono specjalistów różnych środowisk związanych z kształceniem zawodowym, w tym w szczególności z branżą budowlaną. Obecni byli m.in. przedstawiciele szkół zawodowych, urzędów pracy, organizacji pozarządowych działających w sektorze oświaty, pracodawców, związków zawodowych, centrów kształcenia praktycznego, zawodowego i ustawicznego.

Podczas konferencji rozmawiano głównie o efektywności kształcenia zawodowego i możliwościach zmian organizacyjno-prawnych. W wystąpieniach poruszano tematy związane z oczekiwaniami rynku pracy od absolwentów szkół zawodowych, a także z problemami kształcenia w branży budowlanej.

Przedstawiciele firm z branży budowlanej zaprezentowali również dobre praktyki we współpracy ze szkołami zawodowymi.

Podczas spotkania odbyło się także uroczyste zakończenie Konkursu Plastycznego dla uczniów gimnazjum pt. „Budowlanka szkołą dobrego wyboru”, zorganizowanego przez Sekcję Szkół Budowlanych Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej w Grudziądzu.

(informacja na stronie MEN)

Powitanie p. wiceminister            Rozpoczęcie Konferencji         Laureaci konkursu plastycznego              Obrady

Organizatorzy na Konferencji       Odpowiedzi Ministerstwa     Podziękowania dla p. minister
Turniej "Buduj z pasją"

25 marca 2016 roku w Elblągu odbyły eliminacje wojewódzkie Turnieju Budowlanego „Buduj z Pasją”. Nasi uczniowie z klasy II az Sylwester Bartnik i III az Kamil Łupkowski zdobyli pierwsze miejsce oraz zakwalifikowali się na finał centralny, który odbędzie się w maju  w Tarnobrzegu.

Gratulujemy pierwszej lokaty oraz życzymy sukcesów w finale.

Odprawa w Urzędzie
Miejskim

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Grudziądzu przeprowadził odprawę szkoleniową dla komórek obrony cywilnej w instytucjach i zakładach pracy na terenie miasta. Podczas spotkania zorganizowanego w Ratuszu podsumowano wyniki kontroli przeprowadzonej w tych podmiotach w 2015 r. Wśród wyróżnionych, na drugim miejscu, znalazł się Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych, w którym przeprowadzono kontrolą kompleksową. Dyplomy odebrali, dyrektor ZSBiP mgr Krzysztof Maliszewski oraz nauczyciel odpowiedzialny za sprawy OC mgr Dariusz Kłodawski.
Finał konkursu
"NAJLEPSZY MONTER
SUCHEJ
ZABUDOWY"

NAJLEPSZY MONTER SUCHEJ ZABUDOWY 2016 - II edycja konkursu

14 marca w pracowni zajęć praktycznej nauki zawodu odbył się FINAŁ KONKURSU NAJLEPSZY MONTER SUCHEJ ZABUDOWY - część praktyczna. Inicjatorką konkursu jest pani Snuszka - nauczyciel praktycznej nauki zawodu, a organizacją zajmują się panie: Iwona Gagat i Katarzyna Snuszka. Obie nauczycielki szukają sponsorów, układają autorskie zadania do etapu pisemnego oraz zadanie z kryteriami do etapu praktycznego. Tegoroczny konkurs polegał na wykonaniu na ścianie fragmentu okładziny z płyty gipsowo -kartonowej o grubości 12,5 mm, mocowanej do konstrukcji z profili stalowych „CD”, „UD” i uchwytów „ES”.

Przy bardzo wysokich umiejętnościach wszystkich uczestników i bardzo wyrównanym poziomie nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

Karol Michalski - klasa III bz - I miejsce;

Mikołaj Dereszewski - klasa II bz - II miejsce.

Zmagania uczestników konkursu oceniali przedstawiciele największych firm budowlanych: KNAUF, TIKKURILA, Erbud.


Szkolenie firmy
TEKURILLA
Szkolenie firmy TEKURILLA dla uczniów ZSZ

22 marca 2016 r. podążając za innowacjami światowymi uczniowie kl. I bz i II bz naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach praktycznych na temat TAPETOWANIA. Szkoleniowiec firmy TIKKURILA-Tomasz Szczurek - zaprezentował praktyczne porady, jak tapetować ściany. Chociaż tapetowanie nie jest łatwe, jednak przy staranności i wytrwałości a zwłaszcza podczas mozolnego wykańczania newralgicznych miejsc a€“ efekt, nawet pierwszej pracy, może być bardzo dobry.

Szkolenie zorganizowały panie: Iwona Gagat, Katarzyna Snuszka

Konkurs
"Pokaż nam język"

11 marca nauczycielki języków obcych p. M. Pasik i A. Szafryna przeprowadziły szkolne eliminacje konkursu z języka angielskiego i niemieckiego, organizowanego przez WSB w Bydgoszczy. Uczniowie głównie z klas pierwszych i czwartych liceum oraz technikum rozwiązywali zadania testowe na platformie "www.pokaznamjezyk", po wcześniejszym zalogowaniu się i wyborze języka. Należało wykazać się nie tylko dobrą znajomością struktur leksykalno-gramatycznych, ale również refleksem. Do półfinału ogólnopolskiego zakwalifikowały się z języka niemieckiego uczennice klasy I LP: Vanessa Gawinski i Sara Wierzbicka.

Gratulujemy!

Certyfikat po raz trzeci

W tym roku po raz kolejny Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych otrzymał CERTYFIKAT DOBRZE ZAPROJEKTOWANEJ SZKOŁY 2016 w VI edycji ogólnopolskiego konkursu wydawnictwa Nowa Era za promowanie pracy metodą projektu oraz wspieranie młodzieży w podejmowaniu ambitnych wyzwań edukacyjnych. Certyfikat Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych otrzymał po raz trzeci w latach 2014 i 2015 został uzyskany dzięki zaangażowaniu uczniów klas technikum usług fryzjerskich oraz nauczycieli będących koordynatorami wdrażanych projektów -Joanna Dołżyc oraz Piotr Dołżyc.

czytaj więcej......

Dobry rocznik
"BUDOWLANKI"

Etap okręgowy OWiUB

Nieprzerwanie od 11 lat (od 2006 r.) technicy grudziądzkiej budowlanki odnoszą sukcesy w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Także w tym roku Piotr Petla i Krzysztof Koseda (z klasy IVaT) zakwalifikowali się do finału centralnego OWiUB. Zajęli 2. i 4. miejsce w eliminacjach okręgowych, które odbyły się 5 marca 2016 r. w Bydgoszczy. To bardzo dobry wynik, choć trzeba zaznaczyć (bardzo niechętnie), że 1. i 3. miejsce zajęli technicy z Chojnic. Już wkrótce okazja do rewanżu, bo finał XXIX OWiUB w Ostrzeszowie zaplanowano na 15-16 kwietnia 2016 r. Barwy Grudziądza, obok panów pod muchą, reprezentowali również Karolina Michalak, Jagoda Szydłowska i Fabian Gadziński.

W Bydgoszczy stawiły się budowlanki z: • Bydgoszczy • Włocławka • Inowrocławia • Piły • Wrześni • Chojnic • Nadroża • Grudziądza

P.S. Włączając Weronikę Angerhoefer (Kosidowską), troje uczniów z 20-osobowej IVaT to finaliści i miejmy nadzieję również laureaci OWiUB. 1996 to dobry rocznik w budowlance.

Jarosław Dyduch

Konkurs Fryzjerski

Wyróżnienia dla uczennic TECHNIKUM FRYZJERSKIEGO
na Konkursie Fryzjerskim w Bydgoszczy

3 marca 2016 odbyła się w Bydgoszczy V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego o Statuetkę Bydgoskiej Łuczniczki pod patronem medialnym TVP 3 Bydgoszcz. Naszą szkołę na tym konkursie reprezentowały uczennice klasy III b Technikum Usług Fryzjerskich: Sandra Wentowska i Klaudia Gurbada, przygotowane przez nauczycielkę praktycznej nauki zawodu, p. Katarzynę Wierzbowską. Inspiracją do konkursu były marzenia. Uczennice zdobyły dla szkoły wyróżnienie. Dodatkowo Sandra Wentowska otrzymała specjalne wyróżnienie za swoją stylizację.

Grutulujemy

IV Debata Młodzieży

26 lutego 2016 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ZSBiP brali udział w IV DEBACIE MŁODZIEŻY. Tematyką debaty, było „Żyj z pasją”. Młodzież uczestniczyła w panelach dyskusyjnych, które prowadzili zaproszeni goście: Dorota Chylińska – podróżniczka; Maciej Gburczyk – muzyk; Krzysztof Buczkowski – kierowca żużlowy; Michał Kowalski – performance; Arkadiusz Kikulski – fotograf; Anna Urbańska – trener structogram. Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w dyskusjach. Wnioski po przeprowadzonych panelach były jednoznaczne: ŻYJ Z PASJĄ I PIELĘGNUJ PASJĘ W SOBIE.

Organizatorem debaty był Zespół Placówek Młodzieżowych „ BURSA” oraz Młodzieżowa Rada Miasta.

Konkurs wiedzy

o prawie i BHP

25 lutego 2016 w Państwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy odbył się regionalny etap konkursu WIEDZY O PRAWIE PRACY I BHP pt. „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum: Krzysztof Koseda z kl. 4aT, który zajął III miejsce oraz Piotr Petla z kl. 4aT, który zajął IV miejsce.

Do finału centralnego który odbędzie się w CENTRUM NAUKI KOPERNIK W WARSZAWIE zakwalifikował się Krzysztof Koseda.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Katarzyna Snuszka


ŻEGNAMY MAŁGOSIĘ

W dniu 18.02.2016 r. nagle odeszła od nas p. Małgorzata Mikołajczyk-nauczyciel Liceum Plastycznego w Grudziądzu. Była absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, na którym uzyskała tytuł magistra sztuki w zakresie malarstwa i wychowania plastycznego. W Liceum Plastycznym pracowała od 1.09.2004 roku. Zawsze uśmiechnięta, życzliwa i oddana swoim uczniom oraz pracy.

Szkolenie firmy
KNAUF

3 lutego 2016 r. odbyło się szkolenie dla uczniów kształcących się w kwalifikacji: Systemy suchej zabudowy" z klasy Ibz i IIbz. Tematem szkolenia było "Wykonywanie ścian działowych  z otworem drzwiowym". Część teoretyczną i praktyczną prowadził przedstawiciel firmy KNAUF.

Szkolenie zorganizaowły: I. Gagat i K. Snuszka

Złota Kielnia 2016

KAMIL ŁUPKOWSKI - uczeń klasy 3az laureatem Turnieju  "ZŁOTEJ KIELNI"

Już po raz trzeci Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz  Zespół Szkół Budowlanych przy ul. Grunwaldzkiej 152 w Poznaniu gościły uczestników finału centralnego XLV edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia".

W dniach 03-05 lutego 2016 r. 30 finalistów rywalizowało o tytuł laureata w pięciu kwalifikacjach w  trzech zawodach.   Do tegorocznej edycji do zakwalifikowało się 2 naszych uczniów: Kamil Łupkowski z kl. IIIaz w zawodzie murarz-tynkarz oraz Maciej Leśniewicz z kl. IIIbz  w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Kamil Łupkowski zajął pierwsze miejsce i uzyskał tytuł laureata natomiast Maciej Leśniewicz zajął 5 miejsce. Obu uczniom serdecznie gratulujemy.

Podczas uroczystej gali zwycięzcom turnieju osobiście pogratulowała Teresa Wargocka Sekretarz Stanu w MEN. W przemówieniu wiceminister edukacji podkreśliła, że funkcjonowanie szkolnictwa zawodowego będzie jednym z zagadnień omawianych podczas rozpoczętej 3 lutego ogólnopolskiej debaty „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel. Dobra Zmiana”.


Studniówka 2016

STUDNIÓWKA 2016

W sobotę 16 stycznia 2016 r. w Hotelu RUDNIK odbyła się „STUDNIÓWKA 2016” uczniów Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu. Przyszli maturzyści Technikum Budowlanego, Technikum Usług Fryzjerskich oraz Liceum Plastycznego przy dźwiękach poloneza zatańczyli swój uroczysty studniówkowy taniec. Podczas uroczystego otwarcia wieczoru uczniowie  dyrekcji i kierownictwu szkoły, rodzicom oraz wychowawcom za wkład włożony w ich edukację. Każda z klas starała się umilić czas przygotowanym we własnym zakresie programem artystycznym. Studniówkę otworzył dyrektor szkoły Krzysztof Maliszewski. Nie zabrakło także toastu  wzniesionego za powodzenie w czasie zbliżających się egzaminów: dyplomowego (w Liceum Plastycznym), maturalnego oraz potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (w technikum). Bal pobłogosławił ks. Leszek Sudoł.

Nowy plan lekcji

ZMIANA PLANU LEKCJI

Od 1 lutego 2016 r. obowiązuje nowy plan lekcji. (pobierz plan.xls)

Podziękowania
od dyrektora

Okolicznościowy kalendarz od Dyrektora

5 stycznia 2016 odbyło się spotkanie pana dyrektora Krzysztofa Maliszewskiego z młodzieżą zaangażowaną w przygotowanie i przeprowadzenie jubileuszu szkoły. Ponad 50 uczniów z klas: II, IIII i IV Liceum Plastycznego oraz III a, III b, IV a i IV b Technikum otrzymało z rąk dyrektora pamiątkowy kalendarz  „40-lecia ZSBiP” w podziękowaniu za ich aktywny udział w uroczystości, wzorową postawę oraz sumienne wywiązanie się z przydzielonych zadań. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze z udziałem wychowawców tych klas. Nie tylko okolicznościowe kalendarze sprawiły wiele radości obdarowanym, ale również sam udział w tym historycznym dla szkoły dniu był dla nich wielkim przeżyciem i nie ukrywają swojej satysfakcji z tego powodu.Jubileusz
40-lecia ZSBiP
i 15-lecia Liceum
Plastycznego

OBCHODY JUBILEUSZU 40-LECIA ZESPOŁU SZKÓŁ BUDOWLANYCH I PLASTYCZNYCH W GRUDZIĄDZU

21 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych świętowaliśmy 40 – lecie Zespołu Szkół Budowlanych i 15 – lecie utworzenia Liceum Plastycznego.

Z tej okazji w szkole odbyła się uroczystość, którą swoją obecnością zaszczycili zacni goście, m.in. : Prezydent Grudziądza – pan Robert Malinowski, Wójt Gminy Grudziądz – pan Andrzej Rodziewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz – pani Hanna Kołodziej, Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miejskiej w Grudziądzu – pani Joanna Iwanowska, Starszy Wizytator Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie – pani Anna Drogowska, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatura w Toruniu – pani Barbara Wolska, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu – pan Andrzej Cherek, Prezes Polskiej Izby Przemysłowo – Handlowej Budownictwa w Warszawie – pan Paweł Babij oraz członkowie zarządu: pan Paweł Kołbon i pan Arkadiusz Dratwa, Reprezentanci Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole – Przewodniczący pan Roch Kiełpiński, Sekretarz Zarządu – pan Edmund Rydzewski, Komendant Państwowej Straży Pożarnej – starszy brygadier Leszek Głowacki, Wiceprzewodnicząca Komitetu Głównego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” – pani Krystyna Karpińska, ks. prałat – Stanisław Andrik, dyrektorzy szkół i placówek kształcenia budowlanego z Torunia, Iławy, Warszawy, Bytomia, Elbląga i Poznania, dyrektorzy grudziądzkich szkól, placówek oświatowych oraz BURSY, byli dyrektorzy , nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych, dyrektorzy instytucji kultury, przedstawiciele firm i instytucji oraz osoby indywidualne wspierające pracę Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych, obecni i byli przedstawiciele Rady Rodziców, a także nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy administracji i obsługi ZSBiP.

Część oficjalną i artystyczną obchodów jubileuszowych poprowadzili nasi uczniowie: Artur Kumiński – klasa IVAT oraz Bartosz Kalinowski – klasa IIIAT. Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości przez pana Dariusza Kłodawskiego, zastępca dyrektora pan Krzysztof Badźmierowski odczytał list Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej – pani Marzanny Drab, który wpłynął specjalnie na tę okoliczność. Następnie krótki rys historyczny przedstawiła zebranym pani Anna Walczak. Potem glos zabrał dyrektor szkoły – pan Krzysztof Maliszewski oraz zaproszeni goście. Na ręce Dyrektora Szkoły napłynęły życzenia i gratulacje.

W części artystycznej zostały zaprezentowane sylwetki naszych pracowników, którzy kiedyś byli uczniami naszej szkoły, a początki placówki i jej najdawniejszą historię w fotograficznym skrócie przywołał wszystkim zebranym pan Wojciech Wojtkowiak. O kolejnych latach opowiedział pan Marcin Gawłowski, a historię najnowszą za pomocą technologii komputerowej zaprezentowało młode pokolenie: Artur i Bartek. Zebrani mieli również okazję poznać początki działalności grudziądzkiego Liceum Plastycznego. Sentymentalną podróż przez 40 lat „budowlanki” i 15 lat „plastyka” uatrakcyjniali i umilali nam uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu pod kierownictwem pani Gizeli Łazickiej, którzy kolędowanie rozpoczęli od Kolędy dla nieobecnych, przywołując tym samym pamięć nauczycieli i uczniów, których już z nami nie ma.


Szkolenie firmy
ATLAS

SZKOLENIE FIRMY "ATLAS" 21 grudnia 2015 r.

O nowoczesnych technologiach w budownictwie opowiadali uczniom Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych przedstawiciele firmy "Atlas". Było to ostatnie tego typu spotkanie szkoleniowe dla uczniów w tym roku. Kolejne zaplanowano na luty 2016.

Szkolenie firmy
ATLAS

SZKOLENIE FIRMY "ATLAS" 15.12.2015.

15 grudnia 2015 r. odbyło się szkolenie przeprowadzone przez przedstawicieli firmy ATLAS dotyczące prac glazurniczych. Część praktyczna obejmowała wykonanie hydroizolacji w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, klejenie płytek ceramicznych, spoinowanie posadzek fugą zwykłą i brokatową.

W szkoleniu uczestniczyli uczniowie klas Ibz, IIIbz, IIaT wraz z nauczycielami.
Szkolenie zorganizowały p. I. Gagat i p. K. Snuszka.


Szkolenie z firmą
SKANSKA

CYKL SZKOLEŃ Z FIRMĄ SKANSKA

8 grudnia 2015 r. w ZSBiP gościł przedstawiciel firmy SKANSKA p. Michał Wasilewski. Tematem szkolenia było: "Wykorzystanie nowoczesnych technologii w planowaniu budowy". Po zakończeniu szkolenia odbył się Quiz. Uczniowie otrzymali certyfikaty, które mogą wykorzystać w CV.

Szkolenie zorganizowała p. Katarzyna Snuszka


Nagrody Dyrektora
Szkoły

Dnia 04.12.2015r. (piątek) zostały wręczone Nagrody Specjalne Dyrektora Szkoły za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie w roku szkolnym 2014/2015 uczennicom:

Michalak Karolinie z klasy IIIaT

Dembek Karolinie z klasy  III LP

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Wycieczka
na budowę

WYCIECZKA NA BUDOWĘ HOTELU

26 listopada 2015 r. uczniowie klasy IIIaT ponownie odwiedzili plac budowy. Tym razem obserwowali realizację inwestycji  - budowę hotelu "Ibis Styles" przy ulicy Piłsudskiego w Grudziądzu. To będzie pierwszy hotel sieciowy w naszym mieście. Kierownikiem budowy jest nasz absolwent  mgr inż. Łukasz Pulchny.

Wycieczkę zorganizowała Iwona Gagat.

Szkolenie firmy
KREISEL
18.11.2015

SZKOLENIE KREISEL

18 listopada 2015 r. odbyło się w ZSBiP szkolenie przeprowadzone przez firmę Kreisel. Temat szkolenia: "Hydroizolacja w pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności". Szkolenie zorganizował Robert Karasiński.

Bezpiecznie od
startu

KULTURA BEZPIECZEŃSTWA

30 października 2015 r. w sali konferencyjnej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy odbyło się podsumowanie edycji programu edukacyjnego w roku szkolnym 2015/2016 Państwowej Inspekcji Pracy "Kultura Bezpieczeństwa". Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest promowanie wśród  uczniów idei bezpiecznej pracy w szkole i w przyszłej karierze zawodowej. Koordynatorem projektu w ZSBiP jest p. Katarzyna Snuszka.


Wycieczka na budowę

„BUDOWLANKA” NA BUDOWIE

13 listopada 2015 roku uczniowie z klasy IIIAT odwiedzili największą budowę w Grudziądzu. Przy ulicy Droga Graniczna trwa realizacja inwestycji Mr Garden, producenta drewnianej architektury ogrodowej na rynki krajów Unii Europejskiej. Uczniowie mogli zobaczyć trwające na budowie roboty ziemne, zbrojarskie, betoniarskie i murarskie. Obserwowali również pracę specjalistycznego sprzętu – układarki do betonu Wirtgen – podczas wykonywaniaklasa 3aT nawierzchni betonowej metodą ślizgową.

Przed wejściem na teren budowy, młodzież została przeszkolona przez specjalistę ds. BHP oraz zapoznała się z dokumentacją projektową i harmonogramami robót.

Wycieczkę zorganizowała p. Iwona Gagat

Forum Drogownictwa

SUKCES UCZNIA „BUDOWLANKI” NA VII FORUM DROGOWNICTWA W BYDGOSZCZY

 

1 października 2015 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, odbyło się VII Forum Drogownictwa. Uczeń naszej szkoły, Radosław Witulski z klasy IIIBT (grupa drogowców), za swoją prezentację na temat: „Utrzymanie dróg i obiektów mostowych”, zajął III miejsce i otrzymał cenną nagrodę – przenośny twardy dysk o pojemności 1TB.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Jubileusz ZSBiP Dnia 21 grudnia 2015 r. o godzinie 12.00 w siedzibie szkoły przy ul. Czarnieckiego 9 w Grudziądzu odbędzie się uroczystość obchodów XV-lecia utworzenia Liceum Plastycznego i XL-lecia istnienia Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych.
Zebrania z rodzicami 19 listopada 2015 r. o godz. 16.00 w Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych odbędą się zebrania z rodzicami.
Spotkanie
z terapeutą

- PROFILAKTYKA W FORMIE DRAMY-

W ramach działań profilaktycznych w ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej szkole dora dcę zawodowego i pedagoga Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej - p. Sławomira Uziembłę. Pan Sławek prowadzi zajęcia dotyczące spraw i problemów uczniów oraz spotkania z doradztwa zawodowego i profilaktyki uzależnień. Zajęcia z nim mają formę warsztatów, na których wykorzystuje metodę dramy. Dzięki odgrywaniu ról i sytuacji można głębiej przeżyć i utożsamić się z omawianym zagadnieniem. Uczestnicy mogą też poznać się bliżej i w bardzo ciekawej formie, czasem poważnie, czasem z humorem porozmawiać o nurtujących ich sprawach. Dotychczas odbyły się  trzy spotkania, planowane są kolejne.


Konkurs wiedzy
o prawie pracy

UCZNIOWIE GRUDZIĄDZKIEJ BUDOWLANKI ZNAJĄ SWOJE PRAWA W PRACY I W SZKOLE

Departament Prewencji i Promocji Głównego Inspektoratu Pracy w Warszawie we współpracy z Okręgowymi Inspektoratami Pracy cyklicznie organizuje dla uczniów szkół ponadg imnazjalnych, składający się z trzech etapów: szkolnego, regionalnego i centralnego, KONKURS WIEDZY O PRAWIE PRACY I BHP pt. „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”. Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych również bierze udział w teg orocznych zmaganiach konkursowych. Z przeprowadzonego w październiku etapu szkolnego na szczebel regionalny zakwalifikowało się dwóch uczniów z Technikum Budowlanego. Są to:
Krzysztof Koseda – klasa IVaT (18 pkt)
Bartosz Jeszke – klasa IVaT (16 pkt)

Etap regionalny odbędzie się w Bydgoszczy w lutym 2016 roku. Uczniów do konkursu przygotowuje p. Katarzyna Snuszka.

TRZYMAMY KCIUKI I ŻYCZYMY POWODZENIA!!! 

Wycieczka do Debicy
21-23.10.2015

WYCIECZKA DO DĘBICY

W dniach od 21 do 23 października 2015 roku, chętni uczniowie z  klas technicznych i zasadniczej szkoły zawodowej uczestniczyli w 15 – godzinnych warsztatach szkoleniowych w Dębicy, zorganizowanych przez firmę TIKKURILA. Tematem szkolenia były: Najnowsze techniki malowania i dekoracji wnętrz. Wybrane efekty dekoracyjne z wykorzystaniem produktów marki TIKKURILA. Szkolenie składało się z części teoretycznej i części praktycznej – warsztatowej. W części teoretycznej młodzież zdobyła wiadomości o:

- historii firmy;
- składzie chemicznym farb;
- zasadach prawidłowego malowania;
- kolorach i złudzeniach optycznych.

W części praktycznej szkolenia, uczniowie pracowali na swoich stanowiskach i wykonywali różne efekty dekoracyjne. Dodatkową atrakcją szkolenia było zwiedzanie zakładu: laboratorium oraz linii produkcyjnej i badawczej.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia.

Wycieczkę zorganizowały: p. Iwona Gagat i p. Katarzyna Snuszka na zaproszenie firmy TIKKURILA

 

Koncert  :)

22 października uczniowie naszej szkoły pod opieką p. pedagog Sylwii Preuss uczestniczyli w koncercie antydopalaczowym organizowanym przez Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego. Koncert odbył się w grudziądzkim Akcencie. Gwiazdą wieczoru był zaproszony zespół rockowy Mr. Pollack. Grupa powstała w 1989 roku w Mielcu. Założycielami są dwaj bracia Jacek i Grzegorz Polakowie. Owocem tej współpracy był album z roku 2000 Air On 6 Strings zawierający przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki poważnej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rimski-Korsakow. Zespół koncertował w USA m.in. w słynnym CBGB's Club na Manhattanie, Niemczech, Belgii          i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W roku 2013 zespół wydał płytę Black Hawk, którą promował m.in.   w Chinach trasą zatytułowaną 2014 Mr. Pollack China Tour . Podczas koncertu zespół pokazał, że do dobrej zabawy nie potrzeba żadnych środków wspomagających. Przy dźwiękach dobrego rocka uczestnicy bawili się doskonale.

 

Staże w ramach projektu unijnego

 

21 października 2015 roku  odbyło się uroczyste wręczenie dokumentów poświadczających odbycie stażu przez uczniów ZSBiP. Staże odbyły się w wakacje. W  lipcu uczestniczyło 21 uczniów, a w sierpniu 11 uczniów. Staże odbywały się w przedsiębiorstwach na terenie województwa kuj-pomorskiego w następujących zawodach : technik budownictwa, technik drogownictwa, monter suchej zabudowy, technik usług fryzjerskich.

W ramach stażu uczestnicy mieli zapewnione przez Gminę Miasto Grudziądz: ubiór roboczy, stypendium stażowe (1600 zł), zwrot kosztów dojazdów na staż.

Staże zawodowe przebiegły prawidłowo, uczniowie byli chwaleni przez przedsiębiorców, cześć osób odbywających staż w lipcu otrzymało propozycję kontynuowania współpracy na podstawie umowy o pracę. Jest to dobry przykład na to, że staże dają szansę na rozwój interpersonalny młodego pracownika, jak również pracodawcy widzą potencjał w uczniach.

Opiekunami stażu byli Joanna i Piotr Dołżyc.  Na oficjalną uroczystość  zaproszono: Naczelnika Wydziału Edukacji Pana Andrzeja Cherka, koordynatora projektu Panią  Mirosławę Osuch oraz Panią Joannę Marciniak, która jest przedstawicielem Urzędu Miasta.

Dyrektor Krzysztof Maliszewski rozpoczął cześć oficjalną. Na wstępie zostały wręczone podziękowania dla gości od Dyrektora oraz podziękowania od uczniów za możliwość odbycia stażu. Wszyscy zebrani mieli szansę usłyszeć o planowanych nowych projektach i działaniach wpływających na jakość kształcenia w szkołach zawodowych.

Opis projektu:

Projekt „Nowa jakość kształcenia zawodowego w grudziądzkich szkołach” realizowany przez Gminę Miasto Grudziądz od 1 stycznia 2014r. do 30 września 2015r. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Główne cele projektu to poprawa jakości, efektywności i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Mieście Grudziądzu  poprzez współpracę z pracodawcami i wdrożenie programów rozwojowych w 6 zespołach szkół prowadzących kształcenie zawodowe w terminie. Grupę docelową stanowią uczniowie w wieku 16-22 lat pobierających naukę w technikach i zasadniczych szkołach zawodowych na terenie miasta Grudziądza.

Uczniowie mieli możliwość skorzystania z kilku form wsparcia. Są to spotkania z biznesem na terenie szkoły z osobami prowadzącymi własną działalność, wyjazdy  do przedsiębiorstw, które dały  możliwość bezpośredniego poznania technologii produkcji, czy pracy w konkretnym zawodzie. Inną formą przygotowującą uczniów do wejścia na rynek pracy, jest udział w zajęciach specjalistycznych poszerzających umiejętności uczniów, przez co staną się oni bardziej atrakcyjni na rynku pracy.

 


 

Szkolenie

 

20 października 2015roku odbyło się szkolenie inauguracyjne w ramach Innowacji Pedagogicznej wprowadzonej w Zespole Szkół Budowlanych  i Plastycznych o kierunku technik usług fryzjerskich – wizaż, kreowanie wizerunku oraz pielęgnacja dłoni.

Szkolenie objęło klasę I technikum  oraz cześć uczniów klas II i III technikum usług fryzjerskich, łącznie trzydzieści osiem osób. Uczniowie bardzo chętnie i z zainteresowaniem poznawali tajniki związane z profesjonalnym przygotowaniem twarzy oraz prawidłowym wykonaniem makijażu. Po części teoretycznej przyszedł czas na pokaz makijażu oraz omówienie. Osobą prowadzącą szkolenie była Emilia Borek, przedstawicielka firmy Product Trainer & Makeup Artist Pierre Rene Professional.

Następnie uczennice połączyły się w zespoły dwu osobowe, pod kierunkiem  nauczyciela  naszej szkoły, Joanny Dołżyc, która jest  kosmetologiem i wizażystą, wykonywały makijaż na sobie nawzajem. Każdy z uczestników miał wyznaczony czas na wykonanie makijażu, była to godzina. Uczennice na bieżąco uzyskiwały porady i wskazówki jak należy wykonywać poszczególne czynności prawidłowo.  Każda z prac została na koniec omówiona przez trenera.

Uczestnicy szkolenia wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością.

 

Dzień Edukacji

Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem polskiej oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy

w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela, ale „dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty (…)”.

Jest to również wspaniała okazja do podziękowania za trud włożony w edukację i wychowanie młodzieży oraz do wręczenia Nagród Dyrektora nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy

w ostatnim okresie szczególnie wyróżnili się swoją pracą.

W tym roku dyrektor ZSBiP, p. Krzysztof Maliszewski wyróżnił następujące osoby:

1. p. Krzysztof Badźmierowski – z-ca dyrektora, matematyka;
2. p. Piotr Dołżyc – fryzjerstwo;
3. p. Kamilla Dulkowska – biblioteka;
4. p. Jarosław Dyduch – przedmioty zawodowe;
5. p. Iwona Gagat - przedmioty zawodowe;
6. p. Mirella Jeschke – geografia, WOS;
7. p. Paulina Kaczor – Paczkowska – przedmioty artystyczne;
8. p. Grażyna Krezymon - przedmioty zawodowe;
9. p. Iwona Liegmann – przedmioty artystyczne;
10. p. Anna Lewicka – język polski, WOK;
11. p. Dariusz Niedzielski – praktyczna nauka zawodu;
12. p. Zdzisław Olkowski – wychowanie fizyczne;
13. p. Krystian Skomski - praktyczna nauka zawodu;
14. p. Anna Walczak – historia, język angielski;

oraz

15. p. Bożena Cendrowicz – administracja;
16. p. Katarzyna Piechowska – administracja;
17. p. Bogusław Dudek – obsługa;
18. p. Sandra Kleina – obsługa;
19. p. Marzena Niedzielska – obsługa;
20. p. Mirosława Nowicka – obsługa.

Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 13 października 2015 roku, o godzinie 10:00.

 

13.10.2015 r. w Urzędzie Miejskim odbyło się wręczenie nagród dla nauczycieli przez  Prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego. Z naszej szkoły nagrodę Prezydenta otrzymali dyrektor Krzysztof Maliszewski oraz nauczyciel matematyki i informatyki Roman Piasecki.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Otrzęsiny 2015

CHRZEST „PIERWSZAKÓW” pod hasłem „Dzień dobroci dla zwierząt”

 

13 października 2015 szkoła na jeden dzień zamieniła się w „CENTRUM ZOOLOGICZNE ZWIERZĄT CHRONIONYCH”, bo właśnie w takiej scenerii odbył się tegoroczny chrzest uczniów klas pierwszych. Pierwszaki długo przygotowywały się do tej uroczystości, aby pokazać całej społeczności szkolnej, że zasługują na miano pełnoprawnego ucznia szkoły. W asyście ''weterynarzy" (czwartoklasiści) złożyli uroczystą przysięgę, a póżniej zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i sportowe. Były tańce „ptaków” i „goryli”, wyścigi „ślimaków” i „koni” oraz walka „kogutów.” Impreza zakończyła się tanecznym korowodem. Pierwszaki tanecznym krokiem wstąpiły w szeregi społeczności szkolnej. Podczas uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli obecnym na sali nauczycielom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wręczyli kwiaty. Był to miły gest z ich strony.


Gratulacje :)

23 września 2015 r. odbyło się posiedzenie Jury konkursu na plakat   o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej, zorganizowanego przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej.

Członkowie Jury dokonali oceny zgłoszonych do konkursu 160 plakatów i podjęli decyzję o przyznaniu nagród i wyróżnień ufundowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Nauki  i Szkolnictwa Wyższego.

W kategorii uczniowskiej I nagrodę zdobyła uczennica naszej szkoły Patrycja Becker uczennica klasy IV LP.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs

15 października 2015 roku odbędzie się etap szkolny konkursu

„KULTURA BEZPIECZEŃSTWA”

Zgłoszenia do konkursu przyjmuje p. Katarzyna Snuszka w sali nr 11

do dnia 13 października 2015 roku (tj. wtorek).

Konkurs organizują:

Iwona Gagat i Katarzyna Snuszka

Konkurs

KONKURS „RAZEM PRZECIW DOPALACZOM”

Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Bydgoszczy organizuje konkurs na prezentację multimedialną p.n. „Razem przeciw dopalaczom” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej.

Prace należy przygotować do 15 października. Osoby zainteresowane szczegółowe informacje mogą uzyskać u p. pedagog (pokój nr 50). Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE!

NOWE KRYTERIUM DOCHODOWE

DO STYPENDIUM

Od 1 października 2015 roku obowiązuje wyższe kryterium dochodowe do stypendium socjalnego: 514 zł na osobę w rodzinie.  Uczniowie pełnoletni spełniający nowe warunki (lub rodzice uczniów niepełnoletnich) mogą składać wnioski na nowych drukach (wnioski można  pobrać w sekretariacie szkoły oraz u pedagoga)  do końca października 2015r.

Szkolenie TIKKURILA

TIKKURILA W GRUDZIĄDZKIEJ „BUDOWLANCE”

 

29 września 2015 roku w naszej szkole gościł doradca techniczny z firmy TIKKURILA, p. Maciej Jurkowski. Prowadził szkolenie dla uczniów kształcących się

w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Młodzież miała możliwość poznania nowych wyrobów malarskich i ich właściwości oraz narzędzi niezbędnych do właściwej aplikacji farb. Uczniowie aktywnie uczestniczyli

w szkoleniu sprawdzając konsystencję farb, siłę krycia, stopień połysku, wykonując prace malarskie na różnych powierzchniach. Mogli również eksperymentować wykonując efekty dekoracyjne na przygotowanym podłożu.

Współpraca z firmą TIKKURILA trwa od ubiegłego roku i będzie kontynuowana

w kolejnych latach. W ramach tej współpracy uczniowie „Budowlanki” zostali zaproszeni na profesjonalne szkolenie do ośrodka szkoleniowego firmy w Dębicy.

Szkolenie w ZSBiP zorganizowały panie: Iwona Gagat i Katarzyna Snuszka.KINO NA TEMAT

KINO NA TEMAT

2 października, chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w specjalnym seansie filmowym w grudziądzkim kinie Helios w ramach projektu „Kino na Temat” realizowanego wspólnie z „Gazetą Wyborczą”. Celem organizatorów jest pokazanie młodemu odbiorcy, że ambitne kino może w pasjonujący sposób opowiadać o ważnych dla młodych sprawach      i prowokować gorące dyskusje. Zaplanowany cykl spotkań z młodzieżą grudziądzkich szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych dotyczyć będzie  aktualnych tematów społecznych, takich jak: wykluczenie społeczne, bezrobocie młodych, życie na emigracji, bezdomność, tolerancja, a także innych ważnych dla młodzieży w wieku dorastania tematów.

W piątkowym „Kinie na Temat” obejrzeliśmy film pt. Amy dotykający problemu uzależnienia od alkoholu i narkotyków. Po seansie miała miejsce dyskusja profilaktyczna i warsztaty dla młodzieży, w które włączyły się grudziądzkie instytucje:

- Zespół ds. Nieletnich i Patologii z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu (nadkom. Hanna Hydzik  i asp. sztab. Sylwester Lewandowski);

- Centrum Profilaktyki i Terapii;

- Ośrodek Profilaktyki Uzależnień Dzieci i Młodzieży (Maria Burzyńska);

- Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna (Sławomir Uziembło);

- Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Grudziądza

Robert Malinowski.

Warsztaty plastyczne

Liceum Plastyczne zaprasza na warsztaty plastyczne, które odbędą się od 1.10.2015 w każdy wtorek o godzinie 15.00 w sali nr 42, ZSBiP ul Czarnieckiego 9. warsztaty są bezpłatne. W programie warsztatów:

- nauka rysunku: proporcje, światłocień, perspektywa;

- nauka malarstwa: tonacje barwne,ciepłe, zimne, kontrast barw.

Zajęcia rozpoczynają się od nauki rysunku. Prosimy o przyniesienie bloku formatu A3 oraz ołówków miękkich typu B.

Wycieczka klasy
4LP do Pragi

WYCIECZKA DO PRAGI 10-15.09.2015 r.

Wraz z nadejściem słonecznego dawno wyczekiwanego roku szkolnego 2015/2016, w ramach przygotowań do egzaminu dyplomowego z historii sztuki oraz w nadziei na pomyślny przebieg matury z tego przedmiotu, klasa IV LP wybrała się na wycieczkę do czeskiej Pragi.

Ćwiczenia z analizy dzieł sztuki odbywały się na żywo przy najważniejszych zabytkach Pragi. Najistotniejsze cechy stylu romańskiego odświeżyliśmy sobie we wnętrzu bazyliki Św. Jerzego. Katedra św. Wita posłużyła nam do wnikliwej analizy cech stylu gotyckiego. Rozmach sztuki barokowej przestudiowaliśmy w jednym z najważniejszych tego typu zabytków w Europie – Kościele Św. Mikołaja na małej Stranie. Czeska Praga jako jedno z najbogatszych w sztukę europejskich miast pozwoliła nam na dokładne zapoznanie się z każdą  epoką.

Oprócz zwiedzania zabytków udało się  nam zobaczyć również kilka ciekawych wystaw w różnych oddziałach Galerii Narodowej w Pradze. W pałacu Salmovsky natrafiliśmy na ekspozycję poświęconą sztuce neoklasycyzmu i romantyzmu. W pałacu Schwarzenbersky obejrzeliśmy najważniejsze dzieła nowożytne. Najwięcej czasu spędziliśmy w pałacu Valetrzni oglądając bezcenne dzieła XIX i XXw. Sporym zaskoczeniem była dla nas objazdowa ekspozycja dzieł Alfonsa Muchy prezentująca cykl monumentalnych obrazów „Epopeja słowiańska”, których rozmach i styl rzuciły nowe światło na twórczość tego artysty.

Wizyta w Pradze zainspirowała niektórych z nas do podjęcia własnych poszukiwań twórczych w kontekście egzaminu dyplomowego. Wycieczkę oceniamy jako wyjątkowo udaną, zarówno sztuka czeska jak i europejska nie stanowi już dla nas zagadki.


 

Rozpoczęcie

roku szkolnego

2015/2016

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

468 uczniów naszej szkoły rozpoczęło nowy rok szkolny inauguracyjnym apelem na sali gimnastycznej. Pan dyrektor  K. Maliszewski uroczyście przywitał społeczność szkolną: młodzież, nauczycieli i zaproszonych gości. Niezwykle serdeczne słowa skierował w szczególności do uczniów klas pierwszych. W swoim wystąpieniu, jak każdego roku, nawiązał do  historycznego pierwszego września 1939 roku, podkreślając znaczenia nauki i pracy w okresie pokoju. Zgromadzeni uczcili minutą ciszy pamięć poległych w czasie wojny.
W obecnym roku szkolnym mamy pięć klas pierwszych: Ia Technikum Budowlane (33 uczniów) - wychowawczynią jest p. M. Lewandowska, I b Technikum Usług Fryzjerskich i Instalacji Sanitarnych (31 uczniów) - wychowawczynią jest p. J. Dołżyc, I Liceum Plastycznego - (27 uczniów) - wychowawczynią jest p. Anna Lewicka, I a  Zasadniczej  Szkoły Zawodowej (28 uczniów) - wychowawczynią jest p. J. Krawczak oraz I b  Zasadniczej Szkoły Zawodowej (33 uczniów) - wychowawcą jest p. D. Cysewski.
Młodzież klas pierwszych złożyła ślubowanie na ręce pana wicedyrektora K. Badźmierowskiego.
Wszystkim naszym uczniom życzymy pomyślności w zdobywaniu nowej wiedzy i rozwijaniu swoich umiejętności. :)


Plan lekcji

na rok szkolny

2015/2016

Plan lekcji obowiązujący od 1 września 2015 r.

(plik xls do pobrania)
Podręczniki na
rok szkolny
2015/2016

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016

(dla technikum, liceum oraz zasadniczej szkoły zawodowej)

(pobierz)

Konkurs

KONKURS PIERWSZEJ POMOCY

Absolwent naszej szkoły Michał Lipiński, wykonał film szkoleniowy na konkurs dotyczący pierwszej pomocy z użyciem defibrylatorów AED. Teraz wraz ze swoimi kolegami z jednostki stara się wygrać ten konkurs, ale do tego potrzebna jest jak największa ilość polubień pod filmem na kanale youtube. Zwycięża film z największą ilością polubień, a główną nagrodą jest defibrylator i fantom treningowy. Tak więc Michał zwraca się z prośbą do każdej osoby z ZSBiP o polubienie jego filmu i przesłanie poniższego linku do innych znajomych. Każdy Wasz "lajk" z łapką w górę przybliża OSP SZYNYCH do wygranej i zdobycia nagrody, dzięki której bedą mogli szybciej i skuteczniej ocalić ludzkie życie! Pamiętajcie jednak, że aby zagłosować trzeba mieć konto w serwisie youtube lub posiadać pocztę gmail. OSP SZYNYCH składa wyrazy podziękowania za każdy oddany głos!


https://www.youtube.com/watch?v=mbW_KXH6WFg&index=3&list=PLgr_cM4ssemx_Uf51prlIWWrSJ51_sM6g

Egzamin wstępny
do Liceum
Plastycznego

1 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych przy ul. Czarnieckiego 9 w sali nr 40 odbędzie się egzamin wstępny do Liceum Plastycznego.

Na egzamin proszę zabrać narzędzia do rysowania i malowania: ołówki, gumkę, pędzle, farby, pojemnik na wodę.
Życzymy dobrego nastawienia i powodzenia!!!

Wernisaż Liceum Plastycznego

LICEUM PLASTYCZNE - DYPLOM 2015

Dyplom to ukoronowanie czteroletniej nauki posługiwania się kreską i kolorem w pracach o różnej tematyce. Umiejętności rozwinięte przez uczniów są niezbędne w dalszym kształceniu na kierunkach artystycznych. W ocenie nauczycieli jednak, najważniejszą umiejętnością jaką posiedli ci młodzi ludzie jest kreatywne myślenie, które przydaje się we wszystkich dziedzinach życia. Wystawa prac dyplomowych uczniów grudziądzkiego Liceum Plastycznego to zwieńczenie czteroletniej pracy młodych ludzi tworzących pod okiem swoich opiekunów.Tematyka prac tegorocznych dyplomantów jest bardzo różnorodna. Młodzi artyści zaprezentują na wystawie w Galerii AKCENT m.in.: plakat filmowy, ilustracje do książek, kalendarze, katalogi, itp. Technika prac dowolna, a w większości będzie to malarstwo, grafika i fotografia. Uczniowie wybierają sposób realizacji zgodnie ze swoimi zainteresowaniami czy predyspozycjami.


Konkurs Fryzjerski

Regionalny Konkurs Fryzjerski

Dnia 20 maja 2015 r. w Brodnicy odbył się "Regionalny Konkurs Fryzjerski-Fryzury Historyczne - barok i rokoko" W składzie jury zasiadła m. in. Zuzanna Sumińska, autorka podręczników fryzjerskich. Spośród wielu uczestników z całego regionu wyłoniono zwycięzców. Uczennica naszej szkoły Klaudia Gurbada z kl. 2bT (przygotowywana przez Katarzynę Wierzbowską) zajęła I miejsce, zaś Monika Kirsz z kl. 2bT oraz Dorota Wódka z kl. 1bT (przygotowywane przez Piotra Dołżyca) zdobyły wyróżnienia.

Uczniom oraz nauczycielom gratulujemy.


Finał Centralny
OWiUB
w Warszawie

FINAŁ CENTRALNY OWiUB w WARSZAWIE

17-18 kwietnia 2015 r. na Politechnice Warszawskiej odbył się XXVIII Finał Centralny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W szranki stanęło 82 najlepszych techników z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowała uczennica III klasy technikum Weronika Kosidowska. Zaprezentowała się dobrze, uzyskując tytuł Finalisty Olimpiady. Pozwoli to Weronice spokojnie przygotowywać się do egzaminów kwalifikacyjnych i maturalnych, ponieważ już na rok przed ukończeniem szkoły zapewniła sobie wolny wstęp na kierunki budowlane i pokrewne na wybrane uczelnie wyższe. Dobry występ Wery podtrzymał wyjątkową passę grudziądzkich techników budownictwa – 16 finalistów i laureatów w ciągu ostatnich 10 lat. Ogromne GRATULACJE i niskie ukłony. Dziękujemy Weroniko i życzymy dalszych sukcesów.

Zaproszenie

na DRZWI OTWARTE

Zaproszenie dla gimnazjalistów.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu serdecznie zapraszają na „Drzwi Otwarte ZSBiP” zorganizowane dla gimnazjalistów, które odbędą się 28.04.2015r.(wtorek) w godzinach 9.00-15.00.

W programie przewidziano:

1) prezentację typów szkół i specjalności (w teorii i praktyce),

2) wystawę prac uczniów Liceum Plastycznego,

3) możliwość obejrzenia pracowni w trakcie zajęć praktycznych i artystycznych oraz przyjrzenia się z bliska charakterowi pracy w danym zawodzie, (możliwość skorzystania z usługi fryzjerskiej, zrobienia zdjęcia w atelier fotograficznym),

4) spacer po szkole.

 

Warsztaty szkoleniowe
Firmy SKANSKA

WARSZTATY SZKOLENIOWE FIRMY SKANSKA

26 marca 2015 roku, przedstawiciel firmy SKANSKA - mgr inż. Michał Wasilewski, przeprowadził w ZSBiP warsztaty szkoleniowe dla uczniów technikum. Tematem spotkania było:

ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM NA BUDOWIE, które obejmowało następujące etapy i zagadnienia:

Planowanie i projektowanie inwestycji;

Oferowanie i kosztorysowanie;

Przygotowanie budowy – PLAN BIOZ;

Realizacja – zasady organizacji pracy w sposób bezpieczny;

Działania po skończonej pracy;

Roboty gwarancyjne i serwisowe.

Oprócz treści teoretycznych, podczas szkolenia uczniowie musieli również wykonać zadanie na mapkach sytuacyjnych. Dla osób, które najlepiej poradziły sobie z tym zadaniem firma ufundowała wycieczkę na plac budowy SKANSKA.

Uczniowie, którzy wzięli udział w spotkaniu otrzymali certyfikaty, mogące ułatwić im otrzymanie pracy w firmie SKANSKA. Uroczyste wręczenie certyfikatów przez zastępcę dyrektora ZSBiP, pana Krzysztofa Badźmierowskiego , odbyło się 31 marca 2015 roku, w sali nr 3.

Warsztaty zorganizowały: pani Iwona Gagat i pani Katarzyna Snuszka.


 

SPOTKANIE DYREKTORÓW SZKÓŁ
Z PANIĄ PREMIER


 

DYREKTORZY SZKÓŁ BUDOWLANYCH
SEKCJI SZKÓŁ BUDOWLANYCH POLSKIEJ IZBY PRZEMYSŁOWO - HANDLOWEJ BUDOWNICTWA
NA SPOTKANIU Z PANIĄ PREMIER

W  dniu 31.03.2015 roku w Gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów po konferencji z mediami, Pani Premier Ewa Kopacz wraz z Panią Minister Edukacji Narodowej Joanną Kluzik-Rostkowską spotkały się z dyrektorami szkół budowlanych zrzeszonych w Sekcji Szkół Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa.

Na zdjęciu ( od lewej strony)

- Joanna Kluzik-Rostkowska – Minister Edukacji Narodowej

- Krzysztof Maliszewski – dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu

- Iwona Kałużna – dyrektor Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie

- Ewa Kopacz – Prezes Rady Ministrów

- Anna Hyla – dyrektor Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu

- Arkadiusz Dratwa – dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Poznaniu

Srebrny Turniej
dla ZSBiP

SREBRNY TURNIEJ "ZŁOTA KIELNIA" DLA ZSBiP

W dniach 11-13 marca 2015 r. w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Grunwaldzkiej 152 odbyła się XLIV edycja Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia". W tegorocznej edycji do finału centralnego zakwalifikowało się 2 naszych uczniów:Pani Minister Edujacji Paweł Truszczyński z kl. IIIaz w zawodzie murarz-tynkarz oraz Maciej Leśniewicz z kl. IIbz w zawodzie monter suchej zabudowy. Obaj zajęli bardzo wysokie II miejsce w Polsce w swoich zawodach. Podczas tegorocznej edycji gościła Minister Edukacji Narodowej pani Joanna Kluzik-Rostkowska. Obejrzała realizację części praktycznej oraz zmagania podczas części pisemnej. Pani minister również spotkała się z nauczycielami opiekunami uczniów biorących udział w finale.


Etap okręgowy
OWiUB
ETAP OKRĘGOWY OWiUB w Bydgoszczy

7 marca 2015 r. w Bydgoszczy czwórka grudziądzkich techników uczestniczyła w etapie okręgowym XXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Tomasz Danielak, Kacper Górka i Michał Lipiński z klasy IVaT4 oraz Weronika Kosidowska z klasy IIIaT

w gronie 36 najlepszych techników makroregionu rywalizowali o laury i możliwość udziału w finale centralnym olimpiady. Wyśmienicie spisała się Weronika Kosidowska, zajmując - w tym wyjątkowo trudnym wydaniu - II miejsce. To jednak niespodzianka, choć Wera już w eliminacjach pokazała, że nie ustępuje pola czwartoklasistom. Warto zauważyć, że po raz pierwszy w historii olimpiady, aż ośmiu uczestników z eliminacji w Bydgoszczy uczestniczyć będzie w finale. Ogromne gratulacje dla całej grudziądzkiej czwórki, a szczególnie dla Weroniki.

Czekamy na finał w Warszawie i zaciskamy kciuki.

 

Dyplomy i certyfikaty od firmy LEIER

DYPLOMY I CERTYFIKATY DLA AKTYWNYCH

W minioną środę, tj. 11 lutego 2015 roku, w sali nr 3 odbyło się wręczenie dyplomów i certyfikatów dla uczniów wyróżniających się aktywnością i kreatywnością podczas warsztatów szkoleniowych firmy LEIER i TREND – TAPETY, zorganizowanych przez panią Katarzynę Snuszkę i panią Iwonę Gagat, w listopadzie 2014 roku. Wyróżnienia wręczył dyrektor szkoły, pan Krzysztof Maliszewski.

Dzięki szkoleniom praktycznym i doradztwu przedstawicieli różnych firm, uczniowie zdobywają cenne doświadczenia, które mogą wykorzystać w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Studniówka 2015

Aby tradycji stało się zadość.....

W sobotę 7.02.2015 r. w Domu Weselnym „ANNA” w Warlubiu odbyła się „STUDNIÓWKA 2015” uczniów Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu. Tegoroczni czwartoklasiści Technikum Budowlanego, Technikum Usług Fryzjerskich oraz Liceum Plastycznego przy dźwiękach poloneza Wojciecha Kilara zatańczyli swój uroczysty studniówkowy taniec. Część oficjalną prowadzili: Klaudia Fiałkowska i Michał Lipiński, którzy wykazali się dużym profesjonalizmem. Podczas uroczystego otwarcia wieczoru uczniowie symboliczną różą serdecznie podziękowali dyrekcji i kierownictwu szkoły, rodzicom oraz wychowawcom za wkład włożony w ich edukację. Każda z klas starała się umilić czas przygotowanym we własnym zakresie programem artystycznym. Nie zabrakło także toastu z szampanem wzniesionego za powodzenie w czasie zbliżających się egzaminów: dyplomowego (w Liceum Plastycznym), maturalnego oraz potwierdzającego kwalifikacje zawodowe (w technikum). Około północy na salę uroczyście wprowadzono przepyszny tort, który uraczył niejedno podniebienie. Imprezie przewodził do rana zespół muzyczny „Przebój Boys” z Leśniewa.


Warsztaty szkoleniowe firmy SINIAT

WARSZTATY SZKOLENIOWE DLA UCZNIÓW „ZAWODÓWKI”

6 lutego 2015 roku, przedstawiciele warszawskiej firmy SINIAT przeprowadzili w ZSBiP warsztaty szkoleniowe, w kwalifikacji B.5, dla młodzieży zasadniczej szkoły zawodowej. Tematem szkolenia była:

- Budowa ścianki działowej z płyt gipsowo-kartonowych.

Prowadzący szkolenie pokazali sposób na wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia, ukazali pełną swobodę kształtowania funkcji w budynku oraz możliwość aranżacji pomieszczenia i łączenia powierzchni. Ścianki szkieletowe powstają szybko i łatwo. System suchej zabudowy to jedna z najbardziej sprawdzonych technologii stosowanych w budownictwie na całym świecie.

Firma SINIAT z Warszawy sprawuje patronat nad pracownią nr 11 i dba o wyposażenie w materiały dydaktyczne do nauki zawodu oraz systematycznie szkoli naszych uczniów i nauczycieli.

Spotkanie z przedstawicielami firmy zorganizowały: pani Katarzyna Snuszka i pani Iwona Gagat.

Szkolenie firmy FLEX

FIRMA FLEX W GRUDZIĄDZKIEJ „BUDOWLANCE”

5 lutego 2015 roku firma FLEX zaprezentowała, uczniom technikum i zasadniczej szkoły zawodowej w ZSBIP, wysokiej jakości elektronarzędzia, których produkcją i dystrybucja się zajmuje. Podczas szkolenia omówiono ich wydajność i funkcjonalność. Przedstawiciele firmy zwrócili uwagę uczniów i nauczycieli także na wzornictwo elektronarzędzi, poręczność oraz bezpieczeństwo. Dzięki ogromnemu postępowi technicznemu tworzy się nowatorskie rozwiązaniai rewolucjonizuje przebieg prac w różnych branżach budowlanych, czego przykładem są m.in. elektronarzędzia firmy FLEX. Uczniowie oprócz teorii mieli możliwość wypróbowania swoich sił w pracy z urządzeniami „FLEXA”.

Kolejne spotkanie z zaplanowanej na bieżący rok szkolny listy szkoleń praktycznych dla uczniów ZSBiP, zorganizowały panie: Iwona Gagat i Katarzyna Snuszka.

 

 

Najlepszy Monter

Suchej Zabudowy

NAJLEPSZY MONTER SUCHEJ ZABUDOWY '2015

5 lutego 2015 roku odbyły się w naszej szkole eliminacje do konkursu „NAJLEPSZY MONTER SUCHEJ ZABUDOWY’ 2015” (kwalifikacja B.5). W eliminacyjnej części pisemnej wzięło udział 16 osób z zasadniczej szkoły zawodowej.

Do finału zakwalifikowali się następujący uczniowie:

- Miłosz Frost Ibz;

- Bartosz Bernat IIIbz;

- Mikołaj Dereszowski Ibz;

- Piotr Wysocki IIbz;

- Karol Michalski IIIbz;

- Michał Smoliński IIIbz.

Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w części praktycznej – finale, który odbędzie się 13 marca 2015 roku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Celem konkursu jest promowanie zawodu monter suchej zabudowy oraz wzbudzanie w uczniach chęci kreatywnej rywalizacji.

Organizatorkami konkursu są: pani Iwona Gagat i pani Katarzyna Snuszka.

Eliminacje do

"Złotej Kielni"

ELIMINACJE DO TURNIEJU "ZŁOTA KIELNIA"

17 stycznia 2015 r. odbyły się eliminacje okręgowe Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. W konkursie rywalizowało 375 uczniów z całej Polski. Dwóch przedstawicieli naszej szkoły zakwalifikowało się do finału centralnego:

Paweł Truszczyński z kl. III az w kwalifikacji wykonywanie robót murarskich i tynkarskich;

Maciej Leśniewicz z kl. II bz w kwalifikacji montaż systemów suchej zabudowy.

Pawłowi i Maciejowi gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale centralnym, który odbędzie się w dniach 10-13 marca 2015 r. w Poznaniu.

Projekt EDUKOWAĆ - UCZYĆ - POMAGAĆ

Projekt EDUKOWAĆ - UCZYĆ - POMAGAĆ jest skierowany do młodych specjalistów, uczniów uczących się w zawodzie technik usług fryzjerskich.

 

Cele projektu

Projekt ma na celu podwyższenie kompetencji uczniów do podejmowania aktywności edukacyjnej

i zawodowej oraz podniesienie atrakcyjności zajęć szkolnych.

Rozwój umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej uczniów współpracujących z osobami niepełnosprawnymi.

Nauka przez doświadczenie – rozwój osobisty.

Propagowanie zdrowego stylu życia.

Przygotowanie uczniów do pracy w sytuacjach wymagających dużego wkładu własnego, odporności na stres oraz indywidualnego podejścia do osób w różnym wieku.

Rozwój więzi emocjonalnej z osobami wymagającymi szczególnej opieki i pomocy.

Zachęcenie do wolontariatu na rzecz osób potrzebujących.

 

Elementy unikatowe:

Rozwój umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej uczniów współpracujących z osobami niepełnosprawnymi oraz wykluczonymi.

W związku z udziałem w projekcie Technikum Usług Fryzjerskich w ZSBiP uzyskała po raz kolejny certyfikat "Dobrze zaPROJEKTowanej szkoły"


Uczniowie nagrodzeni

Nagrodzeni uczniowie za I semestr

4 lutego 2015 r. dyrektor szkoły Krzysztof Maliszewski wręczył dyplomy i podziękowania wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy w I semestrze uzyskali średnią ocen co najmniej 4,0 oraz ocenę zachowania co najmniej bardzo dobrą. Nie zabrakło rownież uczniów nagrodzonych za 100% frekwencję.

 

Zajęcia dla gimnazjalistow

Zajęcia  z rysunku i malarstwa

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w bezpłatnych zajęciach z rysunku i malarstwa. Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godzinie 15.40 w naszej szkole, w sali 42. Zajęcia prowadzi pani Paulina Kaczor - Paczkowska. Prosimy o przyniesienie bloku A3 i narzędzi do rysowania.

"Nowa jakość kształcenia
w grudziądzkich
szkołach zawodowych"

"Program edukacyjny w szkołach zawodowych w Grudziądzu"

Grudziądzcy uczniowie szkół zawodowych mają być lepiej przygotowani do egzaminów i mieć większe umiejętności praktyczne. Wszystko za sprawą realizowanego w mieście programu edukacyjnego. Przedsięwzięcie „Nowa jakość kształcenia zawodowego w grudziądzkich szkołach” jest  autorskim programem grudziądzkich urzędników prawie w całości sfinansowanym z unijnych pieniędzy.

W projekcie bierze udział kilkuset uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych, Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Zespołu Szkół Mechanicznych oraz Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych.

W sobotę 24 stycznia w ZSBiP podczas organizowanych w ramach projektu zajęć praktycznych z fryzjerstwa gościliśmy między innymi wiceprezydenta Grudziądza p. Przemysława Ślusarskiego oaz Naczelnika Wydziału Edukacji p. Andrzeja Cherka


Spotkanie
z terapeutą 

SPOTKANIE Z TERAPEUTĄ

22 stycznia 2015 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy 1bT ze ze znanym grudziądzkim terapeutą panem Andrzejem Burzyńskim. Tematem spotkania były różne ospekty seksualności człowieka.

Szkolenie firmy

WIENERBERGER

FIRMA WIENERBERGER SZKOLI MURARZY Z GRUDZIĄDZKIEJ „BUDOWLANKI”

13 stycznia 2015 roku, w Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych, odbyło się szkolenie dla murarzy, w którym uczestniczyli uczniowie klasy IIAT i IIIAT technikum budowlanego oraz uczniowie klasy IIaz

i IIIaz zasadniczej szkoły zawodowej. Tematami szkolenia, które składało się z krótkiej części teoretycznej i pokazu praktycznego, były:

- Materiały ceramiczne do ścian

- Systemy murowania na pianę

- Systemy mocowań ociepleń.

Spotkanie poprowadził p. Jacek Fierek – przedstawiciel firmy Wienerberger – światowego lidera w produkcji ceramiki budowlanej, z którą nasza szkoła systematycznie współpracuje.

Organizatorami szkolenia byli: Marcin Gawłowski i Krystian Skomski.

Konkurs plastyczny

"Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii".

Nasi uczniowie 2, 3, i 4 klas wzięli udział w konkursie fotograficznym, zorganizowanym przez Dom Kultury "Bronowice" w Lublinie.

Na konkurs napłynęły 344 fotografie. Wśród nich zostały dostrzeżone i docenione prace uczniów klasy IV LP.

W kategorii 19-25 lat nagrodę zbiorową otrzymały:

Agata Piotrowska, Anita Majorke, Małgosia Niział

W kategorii 19 - 25 lat wyróżnienia zbiorowe otrzymali:

Joanna Ostrowska, Angelika Gudowska, Klaudia Fiałkowska, Kinga Frankowska, Weronika Zygmunt, Ewelina Kaznowska, Jakub Murszewski, Aleksandra Skalij, Iga Schneider, Patryk Adamowski

Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy!!!

Koncert wigilijny

W dniu 19 grudnia w ZSBiP odbył się koncert wigilijny. Tradycyjnie uroczystość tę uświetnili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu. Wśród utworów, jakich mogliśmy wysłuchać, nie zabrakło tradycyjnych kolęd oraz innych utworów bożonarodzeniowych.


Quiz Bożonarodzeniowy

Quiz Bożonarodzeniowy

Tradycyjnie w grudniu nauczycielki języków obcych - panie: M. Pasik i A. Szafryna organizują dla młodzieży konkursy multikulturowe na temat zwyczajów bożonarodzeniowych w Polsce oraz w krajach anglojęzycznych i niemieckiego obszaru językowego. W tym roku przeprowadzono quiz dla klas czwartych oraz drugich. 16 grudnia zebrała się młodzież klas maturalnych, aby sprawdzić,  ale również uzupełnić swoją wiedzę na temat polskich tradycji bożonarodzeniowch jak również zwyczajów krajów, których języków uczą się uczniowie. Ciekawostką jest, że także wychowawca klasy IV a technikum zmagał się z pytaniami konkursowymi. Celem konkursu jest nauka przez zabawę. Uczestnicy stoją w kręgu i przekazują sobie paczkę z pytaniami, po usłyszeniu hasła STOP, osoba, która akurat ma w ręku „przesyłkę” otwiera ją i znajduje jedno z 27 pytań, na które odpowiada, jeśli nie zna odpowiedzi lub udzieli błędnej opuszcza krąg. Zabawa kończy się upominkami o charakterze świątecznym. Wśród uczniów klas czwartych paczka z niespodzianką trafiła do Patrycji Manteufel z klasy IV b. 18 grudnia w quizie brały udział klasy drugie. W tej grupie zwycięzcą został uczeń klasy II Liceum Plastycznego Kacper Tomaszewski. Wszystkim uczestnikom taka forma lekcji języków obcych bardzo się podobała. Organizatorki konkursu dziękują młodzieży za liczny udział i świetną zabawę.


Spotkanie
z architektem

Dnia 12.12.2014 r. w sali konferencyjnej hotelu RAD w Grudziądzu odbyło się spotkanie z Panem Markiem Krawczyńskim – polskim architektem pracującym miedzy innymi przy pracach modernizacyjnych opery w Sydney. Tematem wystąpienia Pana Marka Krawczyńskiego była historia projektowania i odbudowy Starego Miasta w Warszawie oraz historia budowy i modernizacji budynku opery w Sydney. Na spotkanie to byli zaproszeni nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych.
Teatr lektur szkolnych

Teatr lektur szkolnych – emocjonalne odzwierciedlenie treści

2 grudnia 2014 roku 93 uczniów klas trzecich i czwartych technikum oraz liceum obejrzało w Auli Zespołu Szkół Technicznych w Grudziądzu sztukę teatralną pt. „Żyd na beczce”, na motywach książki: „Zdążyć przed Panem Bogiem” Hanny Krall. Inscenizacji tej książki podjął się Marek Tercz – urodzony 15 marca 1954 roku w Kielcach, poeta, pieśniarz, bard, kompozytor, adaptor i autor sztuk teatralnych, m.in.: „Medaliony”, „Ecce Homo”, „Mały Książe”. Prowadzi również w Polskim Radiu Kielce autorską audycję „Noc grajków i poetów”. Udział w przedstawieniu zorganizowały nauczycielki języka polskiego.

Uczniowie stwierdzili, że ten spektakl pomógł im lepiej zrozumieć trudne kwestie, wspomniane przez Marka Edelmanna w książce, która jest obecnie ich lekturą szkolną. Aktor – Lech Sulimierski – profesjonalnie wcielił się w rolę i tym skupił uwagę młodej widowni. Rozmowy głównego bohatera z Hanną Krall (Barbara Cieślik) przerywane były fragmentami muzyki, która potęgowała emocje i pobudzała do refleksji. Ta lektura na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Szkolne eliminacje
do OWiUB

Eliminacje szkolne OWiUB czyli, trzecioklasiści w natarciu

Zgodnie z harmonogramem, w czwartek 27 listopada 2014 roku, w ZSBiP odbyły się eliminacje szkolne  XXVIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

W eliminacjach uczestniczyli uczniowie klasy IVaT4 i IIIaT technikum, kształcący się
w kierunku ogólnobudowlanym. Ponad czterogodzinne zmagania zorganizowali im nauczyciele przedmiotów zawodowych. Najlepszym budowlańcem ZSBiP okazał się Kacper Górka z IVaT4, tuż za – niespodzianka – Weronika Kosidowska z IIIaT, trzeci Michał Lipiński, czwarty Tomasz Danielak (obaj panowie z klasy IVaT4), następie Jagoda Szydłowska i Krzysztof Koseda również z IIIaT. W eliminacjach uczestniczyło 33 uczniów.

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom. Szczególne brawa należą się jednak zwycięzcom. To oni będą w przyszłości rozsławiali grudziądzką budowlankę. Teraz czas na eliminacje okręgowe (7 marca 2015 r.). Czekamy na zaproszenie z Bydgoszczy. Największe szanse na udział ma pierwsza czwórka.

Przewodniczący Komitetu Szkolnego OWiUB

Jarosław Dyduch


Stypendyści Prezesa Rady Ministrów
2014/2015

Stypendystami Prezesa Rady Ministrów zostały: Karolina Michalak z kl. IIaT oraz
Daria Chylińska z kl. III LP. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się
28 listopada 2014 r. w Centrum Kultury Browar we Włocławku.

Uczennice otrzymały dyplomy z rąk wicewojewody kujawsko-pomorskiego Zbigniewa Ostrowskiego oraz kujawsko-pomorskiej kurator oświaty Anny Łukaszewskiej.

Karolinie i Darii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Forum Edukacji Zawodowej
i Gospodarki

Podczas odbywającego się w Warszawie „Forum Edukacji Zawodowej i Gospodarki” w dniach 26-27 listopada 2014 roku dyrektorzy szkół budowlanych  (Krzysztof Maliszewski- Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu, Arkadiusz Dratwa – Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu i Bogdan Dyjuk - Augustowskie Centrum Edukacyjne) podziękowali Pani Joannie Kluzik - Rostkowskiej – Ministrowi Edukacji Narodowej za patronat honorowy nad Turniejem Budowlanym „Złota Kielnia”.


Nowe oblicze tapetowania

NOWE OBLICZE TAPETOWANIA

Tapety ścienne wróciły na salony w nowym imagu to hasło kolejnego szkolenia dla uczniów „Budowlanki”, które odbyło się 13 listopada 2014 roku.  Tym razem gościliśmy przedstawicieli firmy TREND – TAPETY S.A., największego na polskim rynku producenta wyrobów z PCV i tworzyw sztucznych.  Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej i wzięli w nim udział uczniowie klasy Ibz i IIbz zasadniczej szkoły zawodowej.

Najbardziej aktywne w części praktycznej  osoby otrzymały dyplomy.

Organizatorkami szkolenia były panie: Iwona Gagat i Katarzyna Snuszka.Szkolenie firmy

Leier z Malborka

FIRMA LEIER Z MALBORKA
W GRUDZIĄDZKIEJ BUDOWLANCE

7 listopada 2014 roku,  odbyło się w Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych trzecie z zaplanowanego cyklu, szkolenie dla uczniów technikum budowlanego i zasadniczej szkoły zawodowej.  Tym razem gościliśmy przedstawicieli firmy LEIER z Malborka: pana Wojciecha Stasiaka i pana Ireneusza Dziurę.  W pierwszej części prezentacji nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z szerokim asortymentem  wyrobów budowlanych tej firmy, do których należą:

- pustaki ścienne (system Monolit), pustaki keramzytowe, betonowe (parametry, zakres stosowania, przykłady realizacji);
- elementy prefabrykowane wielkowymiarowe (ściany zespolone Leier, stropy Leier Panel, schody prefabrykowane) - parametry, zakres stosowania, przykłady realizacji;

- stropy gęstożebrowe, nadproża;

- elementy małej architektury w ofercie LEIER – Malbork;

- systemy drogowe (kostka, krawężniki, płyty chodnikowe);

- panele akustyczne Leier – Durisol – omówienie, przykłady realizacji.

Druga część szkolenia była poświęcona na ogólne omówienie systemów kominowych, podział i zastosowanie. Młodzież miała również okazję obejrzeć film instruktażowy na temat montażu komina.

Szkolenie zakończyło się testem sprawdzającym znajomość produktów i historii firmy. Uczniowie z klasy IIIAT, IVAT i IIaz, którzy wykazali się najlepszą znajomością tematu otrzymali certyfikaty:

 • Weronika Kosiedowska – klasa IIIAT;
 • Paweł Małek – klasa IIIAT;
 • Sławomir Weryk – klasa IIIAT;
 • Michał Lipiński – klasa IVAT;
 • Małgorzata Majewska – klasa IVAT;
 • Daria Kaczerzewska – klasa IVAT;
 • Inez Kaus – klasa IVTAT;
 • Karolina Gurbada – klasa IVAT;
 • Kacper Górka - klasa IVAT;
 • Łukasz Sarnecki - klasa IVAT;
 • Dominika Fiałkowska - klasa IVAT;
 • Sebastian Pawski - klasa IVAT;
 • Izabela Zielaskowska -  klasa IVAT;
 • Jarosław Lotarski -  klasa IVAT;
 • Mateusz Jokisz – klasa IIaz;
 • Marcin Pastewski - klasa IIaz;
 • Kamil Łupkowski - klasa IIaz.

Spotkanie zorganizowały panie: Iwona Gagat i Katarzyna Snuszka.


Relację filmową ze szkolenia znajdziesz w tym miejscu… (otwórz film)

Halloween

31 października 2014 młodzież naszej szkoły bawiła się w duchu Halloween. Zgodnie z obyczajem  niektórzy uczniowie przebrali się za mroczne istoty mające odstraszać złe duchy i moce, które mogą zejść na Ziemię wraz z duszami przodków. Ważnym elementem zabawy był Konkurs na najstraszniejszą dynię. Najliczniej w tym przedsięwzięciu biorą udział uczniowie Liceum Plastycznego. W tym roku zwyciężyła klasa I LP (gratulujemy). Nagrodą była możliwość wybrania dnia zwalniającego klasę z odpytywania. W tym czasie p. M. Pasik, która jest inicjatorką tej zabawy, przygotowała również gazetkę tematyczną, która miała przybliżyć uczniom tradycje obchodzenia Halloween w krajach anglojęzycznych (Wielkiej Brytanii i Ameryki).


Otrzęsiny 2014

PRZEDSTAWICIELE „ZAKONU KRZYŻACKIEGO”  MIANOWALI 13 PAŹDZIERNIKA PIERWSZOKLASISTÓW UCZNIAMI NASZEJ SZKOŁY

Uczniowie klas pierwszych zanim poczują się prawdziwymi uczniami szkoły muszą wkupić się w łaski starszych kolegów i przejść chrzest. Inicjatorem otrzęsin jest p. W. Wojtkowiak, który wspólnie z uczniami najstarszych klas co roku w innej konwencji przygotowuje super widowisko. P. Wojtkowiak zdradził, że pomysł na tegoroczny chrzest narodził się pod wpływem lektury: „Wiązania cegieł w grudziądzkich zabytkach architektury średniowiecznej” – autorstwa M. Szajerka. Dlatego tegoroczna  impreza szkolna przebiegała w scenerii średniowiecznej przy dźwiękach muzyki dworskiej. Uczestników powitali rycerz z szlachcianką, potem „koty” zakute w kajdany wprowadzili na salę gimnastyczną kaci. Pierwszaki złożyli przysięgę, że będą szanować nauczycieli i nie zhańbią imienia szkoły. Wszyscy musieli symbolicznie włożyć głowę do betoniarki, aby zostać pasowanymi przez panią wicedyrektor E. Dyduch uczniami szkoły i w nagrodę wypić miksturę z diabelskiego kotła. Następnie odbył się turniej rycerski: przedstawiciele klas pierwszych – „na koniach” - mieli zadanie zbić balony włócznią, później „koniki” ubijały białka. Była również prezentacja postaci historycznych, strzelanie z łuku do jabłek przez nauczycieli, śpiewy i tańce dworskie. Otrzęsiny zakończył wspólny taniec oglądających i występujących.


Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ

Uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej Szkolnictwa Artystycznego odbyły się 9 października br. w Zamku Królewskim w Warszawie. W uroczystości uczestniczyła Podsekretarz Stanu w MKiDN dr Monika Smoleń, która wręczyła zasłużonym pedagogom odznaczenia i nagrody.

"Jakość naszego kształcenia tworzą przede wszystkim ludzie – mistrzowie, którzy przekazują uczniom swoją wiedzę i umiejętności, uczą prawdziwej miłości do sztuki. Dziękuję Państwu za pracę z uczniami wybitnie zdolnymi, którzy odnoszą sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach, festiwalach, przeglądach i plenerach, ale i za pracę z uczniami, którzy nie zwiążą swojej ścieżki zawodowej z uprawianiem sztuki. Wręczane dzisiaj odznaczenia i nagrody są wyrazem uznania i podziękowania za Państwa zaangażowanie, trud i poświęcenie w kształtowaniu młodego pokolenia Polaków" - mówiła Podsekretarz Stanu w MKiDN dr Monika Smoleń.

Za osiągniecia artystyczne i pedagogiczne zasłużeni nauczyciele odebrali: Medale Komisji Edukacji Narodowej, Medale Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”, Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę oraz odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.


Odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" otrzymali nauczyciele naszej szkoły:

1. Pan Krzysztof Maliszewski

2. Pani Wioletta Dolewska

3. Pani Jadwiga Misziaszek

4. Pan Marek Zacharski


Wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego

WYSTAWA PRAC UCZNIÓW LICEUM PLASTYCZNEGO

Dnia 10 października odbyła się wystawa podsumowująca istnienie Liceum Plastycznego w Grudziądzu. Swoją obecnością zaszczyciły Nas osoby najważniejszych instytucji grudziądzkich. Wśród gości była Pani Anna Janosz - Dyrektor Teatru w Grudziądzu. Z rąk dyrektora Pana Krzysztofa Maliszewskiego otrzymała zaproszenie do grona "Przyjaciół Szkoły". Na wernisażu nie zabrakło również wiceprezydenta miasta Grudziądza Przemysława Ślusarskiego, starszego wizytatora Kuratorium Oświaty Pana Czesława Stawikowskiego, artysty rzeźbiarza Pana Ryszarda Kaczora, przewodniczącego Rady Powiatu Grudziądzkiego Jerzego Wołoszyna, komendantów służb mundurowych, dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych oraz szefów firm i instytucji współpracujących z ZSBiP. Otwarcie wystawy uświetnił koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Grudziądzu. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor bursy Ewie Szulc-Goławskiej, za udostępnienie galerii, w której mogliśmy profesjonalnie zaprezentować dorobek artystyczny uczniów liceum plastycznego z dziedzin malarstwa, rysunku, fotografii, reklamy wizualnej, podstaw projektowania graficznego i rzeźby.

tekst: Małgorzata Mikołajko

Szkolenie malarzy

CIĄG DLASZY SZKOLEŃ PRAKTYCZNYCH   W „BUDOWLANCE”

SZKOLENIE FIRMY GRACO I DEKORAL

 

We wtorek, 7 października 2014 roku, odbyło się na terenie naszej szkoły,  kolejne szkolenie z zaplanowanego na rok szkolny 2014/2015 cyklu szkoleń dla uczniów technikum budowlanego i zasadniczej szkoły zawodowej.

Tematami szkolenia, które składało się zarówno z części teoretycznej, jak
i praktycznej były:

 • Agregaty do farb i tynków;
 • Pistolety natryskowe.

Szkolenie poprowadzili przedstawiciele firmy GRACO i ATM – Wrocław (DEKORAL), a organizatorkami były: Iwona Gagat i Katarzyna Snuszka.

Filmową relację ze szkolenia znajdziesz tutaj…

Nowe oblicze malowania

POZNAJEMY NOWE TECHNOLOGIE MALARSTWA

25 września 2014 roku, uczniowie klas: IIIAT, IIIbz i Ibz ZSBiP i ich opiekunowie, uczestniczyli w szkoleniu z nowoczesnych technik malarstwa i dekoracji. Tematami szkolenia były:

1. Budowa powłoki malarskiej;

2. Rodzaje farb;

3. Malowanie, tapetowanie, efekty dekoracyjne.

Organizatorkami szkolenia były: Iwona Gagat i Katarzyna Snuszka, a całość poprowadził Maciej Jurkowski – przedstawiciel firmy TIKKURILA.Współczesny malarz – tapeciarz nie tylko maluje czy tapetuje, ale również aranżujei dekoruje wnętrze.

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze szkolenia…(otwórz film)

Projekt unijny

Od września 2014r. w ramach projektu unijnego „ Nowa jakość kształcenia zawodowego w grudziądzkich szkołach” rozpoczynają się zajęcia z

 • doradztwa zawodowego
 • j. niemieckiego
 • chemii
 • fizyki
 • matematyki
 • informatyki
 • AutoCada
 • Przygotowania do egzaminu zawodowego
 • psychologiem
 • pedagogiem

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach!

Informacja dla uczniów W sobotę 20 września 2014 r. odbędą się 33. Międzynarodowe  Biegi im.  Bronisława Malinowskiego. W tym dniu odpracowujemy dzień 10 listopada 2014 r. (poniedziałek)
Narodowe czytanie
w Budowlance

„NARODOWE CZYTANIE” W BUDOWLANCE

„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich. W 2014 r. akcja została zaplanowana na sobotę 6 września. Z tej okazji w całej Polsce czytano Trylogię Henryka Sienkiewicza (w ubiegłych latach dzieła Adama Mickiewicza i Aleksandra Fredry). Narodowe czytanie rozpoczęło się w Warszawie w Ogrodzie Saskim z udziałem inicjatora projektu, Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, oraz znanych polskich aktorów, którzy czytali fragmenty Potopu. czytaj więcej ........

Rozpoczecie roku szkolnego 2014/2015

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 W ZSBiP

1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Wszyscy wypoczęci i z nowym zapałem rozpoczynamy pracę. Szczególnie serdecznie witamy uczniów klas pierwszych.

Wykaz podręczników

2014/1015

Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015

(do pobrania)

Program

"Wyprawka szkolna"

PROGRAM „WYPRAWKA SZKOLNA”    na rok szkolny 2014/15

Przypominamy, że w pierwszych dniach września nowego roku szkolnego (dokładny termin podamy z chwilą uzyskania informacji z Urzędu Miejskiego) przyjmować będziemy wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników.

Pomoc dotyczy:

1. Uczniów obecnych klas drugich - spełniających nowe kryterium dochodowe 539zł na osobę w rodzinie.

2. Uczniów obecnych klas drugich – poza kryterium dochodowym, w przypadkach określonych w ustawie, tj.: ubóstwa, sieroctwa, bezdomności, niepełnosprawności, bezrobocia, długotrwałej lub ciężkiej choroby, przemocy w rodzinie, potrzeby ochrony ofiar handlu ludźmi, potrzeby ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, bezradności w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych i wielodzietnych, trudności w integracji cudzoziemców, którzy uzyskali w Rzeczypospolitej Polskiej status uchodźcy, trudności w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego, alkoholizmu, narkomanii, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej, klęski żywiołowej lub ekologicznej.

3. Uczniów wszystkich pozostałych klas – posiadających aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną (słabowidzący, słabosłyszący, z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, upośledzeni umysłowo w stopniu lekkim, ) – bez kryterium dochodowego.

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE UZYSKAĆ MOŻNA U PEDAGOGA.

 

Profilaktycznie
w Budowlance

PROFILAKTYCZNIE W „BUDOWLANCE”

We wtorek, 20 maja 2014 roku,  odbyły się w naszej szkole warsztaty z profilaktyki uzależnień prowadzone przez terapeutów z POLSKIEGO TOWARZYSTWA ZAPOBIEGANIA NARKOMANII W BYDGOSZCZY.   Koordynował je znany bydgoski terapeuta uzależnień ROBERT REJNIAK, osoba z ogromną wiedzą i doświadczeniem. W zajęciach uczestniczyli uczniowie  czterech  klas: IIIaz, IIIbz, IIIcz  oraz IIIaT4. Był to kolejny element naszej tegorocznej współpracy, wcześniej szkolili się nasi nauczyciele oraz rodzice.  Liczymy na dalsze, ciekawe inicjatywy w przyszłości.

 

Informacja dla tegorocznych maturzystów

MATURZYSTO!!!

JEŻELI JESTEŚ ZDOLNY, AMBITNY, CHCESZ PODJĄĆ NAUKĘ NA DZIENNYCH STUDIACH MAGISTERSKICH I POCHODZISZ Z RODZINY BYŁEGO PRACOWNIKA PPGR POWINIENEŚ TO PRZECZYTAĆ!

W roku akademickim 2014/2015 AGENCJA NIERUCHOMOŚCI ROLNYCH ODDZIAŁ TERENOWY W BYDGOSZCZY (ANR) ogłosiła XIII EDYCJĘ PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH, o które można się ubiegać. Stypendia, w kwocie 500 zł miesięcznie  będą wypłacane przez okres  10 miesięcy. Więcej informacji oraz wniosek do pobrania znajduje się na stronie internetowej

www. stypendia-pomostowe.pl.

Konkurs informatyczny
TIK?-TAK!

W związku z obchodzonym 17 maja DNIEM SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO, POLSKIE TOWARZYSTWO INFORMATYCZNE zorganizowało ogólnopolski konkurs  informatyczny on-line, w którym udział wzięli również uczniowie naszej szkoły. Szkolny etap konkursu trwał od 5 do 11 kwietnia i polegał na rozwiązaniu w czasie 10 minut  jak największej liczby pytań testowych. Naszą szkołę reprezentowali w TIK? – TAK-u! następujący uczniowie:

 • Maciej Ilczyszyn  - klasa IAT – II miejsce w szkole
 • Marcin Rujner – klasa IAT – III miejsce w szkole
 • Katarzyna Zatorska – klasa ILp
 • Jakub Zomkowski – klasa ILp
 • Patryk Adamowski – klasa IIILp
 • Kinga Frankowska – klasa IIILp
 • Angelika Gudowska – klasa IIILp
 • Jakub Murszewski – klasa IIILp – I miejsce w szkole
 • Iga Schneider – klasa IIILp
Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział. Konkurs na terenie szkoły koordynowały Kamilla Dulkowska i Anna Lewicka.
Pożegnanie maturzystów

„KAŻDE POKOLENIE MA WŁASNY CZAS…”  - POŻEGNANIE MATURZYSTÓW W ZSBIP

Cytat z piosenki zespołu Kombi był motywem uroczystości pożegnania tegorocznych maturzystów, dla których ostatni dzwonek   zabrzmiał 25 kwietnia 2014 roku. Tego dnia w historii „Budowlanki”  zamknięto kolejny rozdział: uczniowie klas maturalnych Technikum Budowlanego i Liceum Plastycznego już po raz kolejny odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Natomiast po raz pierwszy mieliśmy okazję żegnać absolwentów Technikum Usług Fryzjerskich.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Beata Oman – Kosińska oraz  rodzice czwartoklasistów.

Dla uczniów klas czwartych dzień był wyjątkowy, a uczucia – sprzeczne.
Z jednej strony euforia, bo udało się z sukcesem przejść szkolną drogę; z drugiej nostalgia i smutek – bo „nic dwa razy się nie zdarza” i do „Budowlanki” nie uda się już powrócić w charakterze uczniów. Cztery lata minęły szybko, a wraz z nimi tyle doświadczeń… Każdy z nich zostawił tutaj kawałek siebie, swoje przyjaźnie i sympatie, marzenia i tęsknoty, radość sukcesów i gorycz porażek. Czytaj całość.....


Konkurs BHP

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

24 kwietnia 2014 roku odbył się w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ulicy Czarnieckiego 5 w Grudziądzu XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O PRAWIE  PRACY,  ZASADACH I PRZPISACH BHP. Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Barć z klasy IVaT4 i Adam Stawarz z klasy IIIbz, wyłonieni w wyniku  eliminacji szkolnych. Patryk Barć zajął w konkursie III miejsce. Do zmagań konkursowych przygotowali uczniów:  Katarzyna Snuszka i  Jerzy Kachniarz.

GRATULUJEMY!!!


Podziękowania Grudziądzkiego Centrum "Caritas"

Grudziądzkie Centrum "Caritas" przesłało na ręce dyrekcji Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych podziękowania za umożliwienie korzystania przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas z kompleksowych usług fryzjerskich i przyczynienie się do rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych.

Uczniom oraz ich opiekunom gratulujemy.

Wystawa prac dyplomowych uczniów Liceum Plastycznego

8 maja 2014 roku odbył się wernisaż prac dyplomowych absolwentów Liceum Plastycznego w Grudziądzu. Tym razem wystawa miała miejsce w Teatrze grudziądzkim.

Tematem dyplomu są  zagadnienia związanych z reklamą wizualną.  Uczniowie prezentują plakaty, kalendarze, identyfikację wizualną firm, grafikę warsztatową - linoryt oraz wizualizację 3D. 
Prace powstały pod opieką mgr Beaty Garrett i mgr Wioletty Dolewskiej.

Inauguracja Nadwiślańskiej Trasy Rowerowej

10.05.2014 p. Marta Pasik i p. Dariusz Kłodawski wzięli udział w inauguracji Nadwiślańskiej Trasy Rowerowej. Z wielkiej gromady naszych zapisanych uczniów pojechali:
Sebastian Dyksa 1az
Sara Szwajka 2bT4
Łukasz Całka 2bT4

XIV rajd pieszy
"Chrońmy przyrodę"

Rajd organizowany przez Zawrat odbył się 26 kwietnia 2014 i wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły.

Cele rajdu:
1)
Popularyzacja ochrony przyrody i piękna środowiska  naturalnego, a także czynny  wypoczynek w trakcie wędrówki po terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego.
2)
.Zwiedzanie ciekawych miejsc związanych z trasą rajdu (Starogród – pozostałości po zamku krzyżackim, Kałdus – wzgórze Św. Wawrzyńca: rezerwat archeologiczny i przyrodniczy).

Czytaj regulamin rajdu...


Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski PCK

Drużyna do zadań specjalnych - SZKOLNE KOŁO PCK

Dnia 12 kwietnia 2014 roku drużyna PCK ZSBiP  brała udział w zawodach  rejonowych Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Zawody polegały na rozpoznaniu i udzieleniu pierwszej pomocy w różnych sytuacjach życiowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice  - Daria Kaczerzewska z klasy  III aT4 (kapitan), Kamila Kreńska z  klasy  III b T4, Magdalena Zwolińska z klasy II Lp, Monika Sopiela i Weronika Jaworska  z klasy I Lp. W zależności od zastanych sytuacji (pozoracji)  wykonywały RKO, opatrywały rany, zatrzymywały krwotoki, dbały o komfort psychiczny czy termiczny u osób poszkodowanych. Po udzieleniu pierwszej pomocy uśmiech na twarzach osób poszkodowanych świadczył, że pomoc  została udzielona właściwie :).


Szkolenie PCK

SZKOLNE KOŁO PCK na szkoleniu dla pracowników ZSBiP z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Dnia 08.04.2014 po rekolekcjach odbyło się szkolenie z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej dla nauczycieli i pracowników administracji szkoły. Tematem szkolenia było udzielanie  pierwszej pomocy  przedmedycznej ze szczególnym uwzględnieniem wypadków, które mogą mieć miejsce w szkole. Szkolenie prowadził ratownik medyczny Mateusz Cybulski. W rolę poszkodowanych wcieliły się uczennice klasy I i II  Liceum Plastycznego, natomiast pierwszej pomocy udzielały uczennice klasy III bt4 i III aT4. Scenki zareżyserował opiekun koła p. Dariusz Kłodawski, który również przygotował młodzież do odegrania poszczególnych ról.


Kandydaci do
Liceum Plastycznego
(zmiana terminu egzaminu wstępnego)

Uwaga kandydaci do Liceum Plastycznego!

Zmiana terminu egzaminu wstępnego!

Odbędzie się tydzień wcześniej, czyli 16 czerwca (poniedziałek), godz.8.00

Konkurs Plastyczny

(termin do 10 maja)

OGÓLNOMIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY

P.N. „MOJE MARZENIA”

CENTRUM PROFILAKTYKI I TERAPII oraz MIEJSKA KOMISJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W GRUDZIĄDZU zapraszają młodzież do wzięcia udziału w ogólnomiejskim konkursie plastycznym realizowanym w ramach GRUDZIADZKICH DNI TRZEŹWOŚCI, pod nazwą „MOJE  MARZENIA”.

Opisane prace (czytelnie: imię i nazwisko, wiek, nazwa szkoły, adres, telefon),

w formacie A -3 lub A-4, wykonane dowolna techniką, należy dostarczyć do siedziby Centrum Profilaktyki i Terapii w Grudziądzu przy ulicy Śniadeckich 6A,  do dnia 10 maja bieżącego roku. Dla każdej grupy wiekowej przewidziane są atrakcyjne nagrody w postaci tabletów. Więcej informacji uzyskać można pod nr tel. 56 463056056 4630560 lub u pani pedagog Sylwii Preuss.

Finał XXVII edycji OWiUB w Lublinie
11-12.04.2014 r.

W dniach 11-12 kwietnia dwoje naszych uczniów: Paweł Kaldowski i Patryk Barć wzięło udzial w Finale XXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Lublinie. W zawodach brało udział 82 uczniów z 44 szkół. Uczestnicy Olimpiady to najlepsi uczniowie ze szkół budowlanych z całej Polski, wyłonieni po eliminacjach na szczeblu szkolnym, a następnie okręgowym. Olimpiada znajduje się w rejestrze olimpiad przedmiotowych MEN. Nasi uczniowie jako finaliści już zdobyli indeks na dowolną uczelnię na kierunek - budownictwo.

Pawłowi i Patrykowi oraz ich opiekunowi p. Jarosławowi Dyduchowi serdecznie gratulujemy.


Konkurs poprawnościowo-ortograficzny

21 lutego 2014 roku w związku z obchodzonym w tym dniu Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego odbył się na terenie ZSBiP Szkolny Konkurs Poprawnościowo–Ortograficzny, w którym wzięli udział reprezentanci klas I – III Technikum Budowlanego i Usług Fryzjerskich oraz Liceum Plastycznego.  Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej, uczniowie musieli zmierzyć się z dyktandem zatytułowanym Pyszne stworzonko, które przygotowała dla nich pani Anna Lewicka. Natomiast w drugiej części otrzymali do rozwiązania test poprawnościowy, składający się z 16 pytań.

Najlepiej poradziły  sobie z tymi zadaniami następujące osoby:

I MIEJSCE – JAKUB MURSZEWSKI – KL. III LP

II MIEJSCE – DARIA KACZERZEWSKA – KL. IIIA T4

III MIEJSCE  - MAGDALENA RZĄCA – KL. IA T4

GRATULUJEMY!!!

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły: Anna Lewicka, Kamilla Dulkowska
i Małgorzata Wieruszewska – Brzózka.


Drzwi otwarte 29 kwietnia 2014 r. w godz. 9.00-14.00 oraz 15.00-17.00  w naszej szkole odbędą się "DRZWI OTWARTE". Będzie możliwość zapoznania się z oferowanymi kierunkami kształcenia oraz porozmawiania z uczniami i nauczycielami. Chętnych gimnazjalistów oraz ich rodziców serdecznie zapraszamy.
Głosuj na nasz projekt nr 305

W dniach 1-15 kwietnia będzie trwało głosowanie internetowe na nasz projekt nr 305.

Zapoznaj się z projektem i iddaj głos na stronie www.projektzklasa nawet codziennie

MŁODY SPECJALISTA-DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚCI POPRZEZ SYSTEMATYCZNE SZKOLENIA, SEMINARIA ORAZ ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNO-EDUKACYJNE:

EDUKOWAĆ-UCZY-POMAGAĆ

Technikum usług fryzjerskich w ZSBiP w Grudziądzu

Rekolekcje 7-9.04.2014

Choć w programach nauczania nie ma lekcji myzyki, to okazji do śpiewania młodzież budowlanki ma wiele. Podczas rekolekcji wielkopostnych (07.-09.04.2014) katecheci wzbogacili swoją naukę licznymi utworami o tematyce religijnej. A trzeciego dnia na zaproszenie ks. Wojciecha Kalwiga, który jest zaprzyjaźniony z takimi "sławami" polskiej sceny muzycznej jak np. R. Rynkowski, W. Gąssowski, wystąpił artysta z Torunia - Tomasz Kamiński - muzyk, twórca piosenek religijnych, występował w grupie NOCNA ZMIANA BLUSA, a przede wszystkim mąż, ojciec rodziny, chrzecijanin. W czasie rekolekcji, podczas swojego występu, dał świadectwo wiary, wierności Jezusowi Chrystusowi i nauczaniu błogosławionego Jana Pawła II.

Zaś młodzież, która nie uczestniczyła w rekolekcjach, brała udział w interesujących zajęciach przygotowanych przez p. S. Preuss i p. A. Lewicką. Tematyka tych spotkań była następująca:

Jak być skutecznym w poszukiwaniu pracy?;

Zrozumieć drugiego człowieka - rzecz o tolerancji;

Mnemotechniki - uczymy się skuteczniej uczyć.


Kolejna edycja OWiUB  

„DOBRY ROCZNIK GRUDZIADZKIEJ BUDOWLANKI”,

CZYLI KOLEJNY „TŁUSTY ROK ZSBIP”

W eliminacjach okręgowych XXVII OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH, które odbyły się 8 marca 2014 roku w Bydgoszczy, rewelacyjnie spisali się uczniowie naszej szkoły, zajmując dwa pierwsze miejsca. Zwyciężył PATRYK BARĆ , wyprzedzając kolegę z klasy PAWŁA KAŁDOWSKIEGO – obaj panowie z klasy IVaT4. Będą oni, jako jedyni, reprezentować województwo kujawsko – pomorskie w finale centralnym, który odbędzie się w Lublinie w dniach 11-12 kwietnia br. Dobrze spisali się również pozostali reprezentanci ZSBiP:

 • Tomasz Danielak z klasy IIIaT4
 • Patryk Kachniarz z klasy IVaT4
 • Maciej Gratkowski z klasy IVbT4
 • Michał Lazarowski z klasy IVbT4

Tym samym podtrzymana została wysoka pozycja budowlanki z Grudziądza

w makroregionie.

W ubiegły piątek,  28 marca 2014 roku  zwycięzcy eliminacji okręgowych OWiUB odebrali w Bydgoszczy cenne nagrody rzeczowe.

 

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 

Konkurs językowy "Pokaż nam język" „Pokaż nam język” to konkurs, który jest organizowany od roku 2008 we współpracy z Wyższą Szkołą Bankową w Bydgoszczy przez ZESPÓŁ NAUCZYCIELI JĘZYKÓW OBCYCH dla uczniów naszej szkoły. „Pokaż nam język” to konkurs językowy skierowany do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których język angielski lub niemiecki to coś więcej niż tylko obowiązek szkolny ...  czytaj więcej .........
Uroczyste otwarcie nowej pracowni do praktycznej nauki zawodu

25 marca 2014 w ZSBiP otwarto uroczyście nową pracownię do praktycznej nauki zawodu: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.:
-> p. M. Dyjeciński - przedstawiciel firmy ModernDach z Łochocina;
-> p. P. Jarosz - przedstawiciel firmy Wienerberger oddział w Toruniu;
-> p. K. Woźniak - przedstawiciel Hurtowni "Majster" z Grudziądza
-> p. K. Maliszewski - dyrektor ZSBiP oraz
-> p. S. Dombek - kierownik praktyk
Historia powstania sali dydaktycznej w zarysie:

Starania o powstanie pracowni trwały ponad rok. Pomysłodawczyniami i autorkami projektu są nauczycielki zawodu: p. K. Snuszka i p. I. Gagat. Pierwszą firmą, która była gotowa do współpracy w realizacji projektu, był ModernDach z Łochocina  - prezes firmy, p. P. Beling przekazał szkole materiał do wykonania konstrukcji drewnianej w sali dydaktycznej, zaś p. M. Dyjeciński  projektant z tej firmy zajął się projektem konstrukcji drewnianej na podstawie koncepcji nauczycielek praktycznej nauki zawodu.  Firma SINIAT  z Warszawy przekazała szkole materiały dydaktyczne do ćwiczeń: (profile stalowe, płyty gipsowo- kartonowe, masy szpachlowe, wkręty) oraz objęła patronat nad nową salą dydaktyczną. Stowarzyszenie Polski Gips przekazało 3000 zł na wyposażenie pracowni oraz wspólnie z firmą SINIAT zaprasza nauczycieli zawodu na cykliczne szkolenia. Firma Wienerberger  przekazała szkole pustaki i płytki klinkierowe, organizuje szkolenia dla uczniów w zakresie nowych technologii murarskich jak i umożliwia naszym uczniom zwiedzanie zakładu produkcyjnego ceramiki Porotherm w Toruniu. Grudziądzkie przedsiębiorstwa: ŻALMET i MAJSTER wzbogaciły nową pracownię materiałami do wykonywania żaluzji, płytami OSB oraz bloczkami gazobetonowymi.


Dzień Przedsiębiorczości

2 kwietnia 2014 roku uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych po raz kolejny wezmą udział w programie „Dzień Przedsiębiorczości” organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Koordynatorem na terenie szkoły jest pani Anna Lewicka.

Targi edukacyjne
w KS OLIMPIA

Już po raz kolejny nasza szkoła obok innych grudziadzkich szkół ponadgimnazjalnych zaprezentowała swoją ofertę uczniom szkół gimnazjalnych i ich rodzicom, podczas Targów Edukacyjnych, które odbyły się na hali stadionu Olimpii, 27 marca 2014 roku, w godzinach od 9.00 do 16.00.


Konkurs wiedzy
o M. Koperniku

7 marca 2014 roku odbył się szkolny etap Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku.
Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowały się następujące osoby:

- Paweł Jóźwiak – I aT

- Klaudia Gryl – I bT

- Angelika Kocik – IV LP

- Jagoda Sycz – IV LP

13 marca 2014 roku w BURSIE miał miejsce etap międzyszkolny Konkursu Wiedzy
o Mikołaju Koperniku.
Brało w  nim udział 80 osób. Czołowe miejsca zajęły uczennice Liceum Plastycznego:

ANGELIKA KOCIK kl. IV LP – I MIEJSCE

JAGODA SYCZ  kl.IV LP – III MIEJSCE

Spotkanie z uczniami wyróżnionymi

23 marca dyrekcja szkoły spotkała się z uczniami wyróżnionymi w I semestrze roku szkolnego 2013/2014 oraz ich wychowawcami. Pochwałę dyrektora otrzymali uczniowie klas ZSZ, którzy osiągnęli średnią co najmniej 4,0 oraz wzowowe lub bardzo dobre zachowanie oraz uczniowie Technikum i Liceum Plastycznego, którzy osiągnęli średnią co najmniej 4,5 oraz wzowowe lub bardzo dobre zachowanie. Pochwałę otrzymali również uczniowie za 100% frekwencję.

Gratulujemy.

Kangur Matematyczny

W czwartek 20 marca 2014 r. odbyła się kolejna edycja konkursu matematycznego KANGUR. Udział w konkursie wzięło 20 uczniów w kategorii junior (kl.I LP i T) oraz kategorii student (kl. II, III i IV). Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na początku czerwca.

Szkolenie dla fryzjerów

W środę 19 marca 2014 w ramach projektu: "Młodzi specjaliści z zakresu przedłużania i zagęszczania włosów" p. Piotr Dołżyc przy wsparciu i udziale p. Joanny Dołżyc (nauczyciele w technikum fryzjerskim przedmiotów zawodowych i opiekunowie praktyk) zorganizowali dla młodzieży technikum usług fryzjerskich szkolenie połączone ze spotkaniem z osobą znaną z mediów. Szkolenie prowadziła p. Manuela Michalak - importer 100% naturalnych włosów do przedłużania DIBIASE HAIR DI AMELLO DI BIASE - Włochy, ESTILO DE MANUELA - złoty medal MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW POZNAŃSKICH. Projekt miał na celu podwyższenie kompetencji uczniów do podejmowania aktywności edukacyjnej i zawodowej oraz uatrakcyjnienie zajęć szkolnych.


Serce dla zwierząt

Marta Pasik zorganizowała na terenie szkoły na początku marca trwającą przez jeden tydzień zbiórkę na schronisko dla zwierząt w Węgrowie. celem tej akcji było zainicjowanie w ZSBiP młodzieżowego  koła pomocy zwierzętom. M. Pasik jest autorką regulaminu tego koła i opiekunką młodzieży, która będzie chętna do niego wstąpić. Regulamin i cele tego koła zostały przedłożone Dyrekcji ZSBiP i czekają na jej akceptację.

Zajęcia praktyczne
w klasie I Technikum Fryzjerskiego

"Upięcia karnawałowe jako forma ekspresji i wizji twórczej"


"Z szkolnego salonu prosto na bal karnawałowy" -, tak lokalna prasa podsumowała pracę ucz
estniczek szkolnego projektu: "Upięcia karnawałowe jako forma ekspresji i wizji twórczej."   Bohaterkami tego przedsięwzięcia były uczennice klasy pierwszej technikum fryzjerskiego, pomysłodawczynią i koordynatorką projektu była ich nauczycielka praktyk szkolnych - przedmiotu : procesy fryzjerskie i stylizacja fryzur, p. Katarzyna Wierzbowska. Fryzury wykonały i zaprezentowały dwie grupy dziewcząt z klasy
I B  technikum - 27 stycznia 2014 (godz.9.00-13.00) na holu szkoły, w salonie fryzjerskim oraz w atelier fotograficznym Liceum Plastycznego w budynku szkoły. Efekty pracy młodych fryzjerek podczas sesji zdjęciowej utrwaliły uczennice klasy czwartej Liceum Plastycznego  pod opieką nauczycielek: p. Wioletty Dolewskiej i p. Małgorzaty Mikołajko. Obserwatorami pokazu fryzur byli między innymi rodzice uczennic i zaproszeni goście.

CELEM PRZEDSIĘWZIĘCIA BYŁO POKAZANIE UCZNIOM, JAK PRACUJE SIĘ W SHOW BUSINESSIE, NA WIELKICH POKAZACH. UCZENNICE BĘDĄ MUSIAŁY WYKAZAĆ SIĘ SKONCENTROWANIEM, SZYBKOŚCIĄ, KREATYWNOŚCIĄ I WSZECHSTRONNOŚCIĄ. DOWIEDZĄ SIĘ, JAK TRUDNO JEST PRACOWAĆ POD PRESJĄ I BEZ TARYFY ULGOWEJ. TAKA SYMULACJA UŚWIADOMI IM, JAK TWÓRCZY I TRUDNY ZARAZEM JEST ZAWÓD FRYZJERA. UCZENNICE OBSERWUJĄC SIEBIE NAWZAJEM ZROZUMIEJĄ, JAK WAŻNA JEST WIEDZA I PRZYGOTOWANIE MANUALNE, ABY BYĆ NAJLEPSZYM PODCZAS RYWALIZACJI, RÓWNIEŻ NA RYNKU PRACY.

XLIII edycja Turnieju

Budowlanego

"Złota Kielnia"

 

W dniach 11-14 marca 2014 r. w Poznaniu mial miejsce Finał Centralny XLIII edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia". W tym roku szkolnym do Finału Centralnego zakwalifikowali się dwaj uczniowie naszej szkoły:

Daniel Weiner z klasy 3za, który w zawodzie murarz uzyskał 6 lokatę oraz

Adam Stawasz z klasy 3Bz w zawodzie monter instalacji i urz. sanit. uzyskał 6 lokatę

Gratulujemy

Koncert Bożonarodzeniowy

20 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbył się koncert z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Przed uczniami i gronem pedagogicznym wystąpili wychowankowie  Muzycznej Szkoły I i II stopnia w Grudziądzu. W repertuarze znalazły się polskie kolędy, utwory świąteczne oraz fragmenty muzyki filmowej Ennio Morricone. Na zakończenie dyrektor złożył życzenia świąteczne, a ksiądz Kalwig namówił  wszystkich do zaśpiewania kolędy.
Stypendyści Prezesa Rady Ministrów 2013/2014

Uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów odbyła się 13 listopada o godz. 13:00, w Zespole Szkół nr 14 w Toruniu, przy ul. Hallera 79. W obecnym roku szkolnym stypendium Prezesz Rady Ministrów otrzymali:

1. Sara Heberlein z kl. IV LP

2. Paweł Kałdowski z kl. IV aT4

Gratulujemy

Otwarcie nowej sali

do zajęć praktycznych

W naszej szkole trwają prace nad otwarciem nowej sali do zajęć praktycznych w zawodzie "Monter Suchej Zabudowy i Robót Wykończeniowych". Otwarcie pracowni przewidywany jest na końcówkę bieżącego roku szkolnego.

 


Zebrania
z rodzicami

Terminy zebrań klasowych rodziców to:  20 marca  2014 r. oraz 22 maja 2014 r.

Medal pamiątkowy obchodów „Roku Mikołaja Kopernika” nadany przez marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 


Przez 12 miesięcy w dwóch województwach: kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim odbywały się wydarzenia upamiętniające najsłynniejszego polskiego astronoma. W 2013 r. obchodziliśmy trzy rocznice: 540. urodzin Kopernika oraz 470. jego śmierci, a zarazem pierwszego wydania dzieła "De revolutionibus orbium coelestium".

Obchody w naszym regionie zaczęły się od Dni Dziedzictwa Kopernikańskiego, które trwały od lutego do maja ub.r. Organizowali je wspólnie urząd marszałkowski, toruński magistrat i Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Przez resztę roku odbywały się różne wydarzenia związane z astronomem, m.in. konkursy, prelekcje w astrobazach, wizyty zagranicznych gości, zjazd szkół noszących imię Kopernika.

W poniedziałkowym spotkaniu w urzędzie marszałkowskim wzięło udział ponad 130 osób zaangażowanych w obchody, m.in. naukowcy, popularyzatorzy nauki, artyści, członkowie rady programowej Astrobaz Kopernik, reprezentanci szkół kopernikańskich i laureaci konkursów. Do rąk tych, którzy najbardziej zaangażowali się w organizację Roku Kopernika, trafiły pamiątkowe medale wybite przez Mennicę Polską. Nasza szkoła otrzymała medal pamiątkowy obchodów 'Roku Mikołaja Kopernika" z rąk marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


Stypendyści Prezesa Rady Ministrów
Uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów odbyla się:  13 listopada o godz. 13:00, w Zespole Szkół nr 14 w Toruniu. W roku szkolnym 2012/2014 stypendia PRM otrzymali:
1) Sara Heberlein - uczennica klasy IV Liceum Plastycznego
2) Paweł Kałdowski - uczeń z klasy IVaT4 Technikum Budowlanego.

Konkurs plastyczny organizowany przez Urząd Patentowy RP

W dniu 14 listopada 2013 roku odbyło się posiedzenie Jury konkursu na plakat o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej, zorganizowanego przez Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej. Druga nagroda przypadła Jagodzie Sycz, a wyróżnienie otrzymała Zuzanna Domagalska - opiekun artystyczny mgr Beata Garrett.

Serdecznie gratulujemy.

Otrzęsiny

15.10.2013 r. odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Klasy czwarte zgotowały tegorocznym pierwszakom bojowy chrzest...... (więcej)

Mistrzowie Polski

W dniach 25-26 października 2013 r. w Rudzie Śląskiej odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych w tenisie stołowym ......(więcej)
Wystawa rzeźb
10 października uczniowie Liceum Plastycznego zorganizowali wystawę rzeźb z okazji Dnia Edukacji Narodowej .....(więcej)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 


Egzaminy poprawkowe odbędą się 27 i 28 sierpnia 2012 r.


 

  Free joomla themes, forum web hosting.

Stworzona przez ZSBiP